מתוך כתבה בידיעות אחרונות

מצב
הנושא נעול.

Weird Eyal

New member

היום שביתה ברכבת משעה 10:00 עד שעה 12:00 כאות מחאה על זה ששר האוצר רוצה להפוך את הרכבת לחברה ממשלתית

תופעת השביתות

היום שביתה ברכבת משעה 10:00 עד שעה 12:00 כאות מחאה על זה ששר האוצר רוצה להפוך את הרכבת לחברה ממשלתית
תופעת השביתות
ככל שידוע לי, העובדים מתנגדים בעצם לכוונה המרכזית של הממשלה, והיא להפריט חלק מקווי הנוסעים ברכבת (ולשם כך תהפוך הרכבת ל´חברה ממשלתית´). צעד חיובי, כמובן. ובכל זאת, כיצד זה יעשה? האם פירוש ההפרטה הוא שהמפעיל החדש יביא ציוד נייד משלו? בנוסף, היום אחה"ץ הושבתו כליל האוטובוסים העירוניים בבאר-שבע, בלי שתהיה כל חלופה סבירה, ועוד בשעות השיא! המסקנה: ללא הפרטה בהקדם, ימשיכו השביתות להיות שגרה.

זאת שביתה טקטית

תופעת השביתות
ככל שידוע לי, העובדים מתנגדים בעצם לכוונה המרכזית של הממשלה, והיא להפריט חלק מקווי הנוסעים ברכבת (ולשם כך תהפוך הרכבת ל´חברה ממשלתית´). צעד חיובי, כמובן. ובכל זאת, כיצד זה יעשה? האם פירוש ההפרטה הוא שהמפעיל החדש יביא ציוד נייד משלו? בנוסף, היום אחה"ץ הושבתו כליל האוטובוסים העירוניים בבאר-שבע, בלי שתהיה כל חלופה סבירה, ועוד בשעות השיא! המסקנה: ללא הפרטה בהקדם, ימשיכו השביתות להיות שגרה.
זאת שביתה טקטית
גם העובדים מבינים שלא יוכלו לעצור את מגמת המעבר לחברה ממשלתית והפרטה כזו או אחרת בסופו של דבר, והם עושים הכל כדי להשיג את הדיל הטוב ביותר. ע"ע בזק. חשוב שהממשלה תבחן בצורה מקצועית את המודלים השונים של ארגון חברות רכבות בארצות אחחרות, לרבות לימוד מנסיון ה"תצ´ריזם" כפי שיושם בעשור האחרון בבריטניה, עם הפאדיחות האדירות שהתבטאו בכמה תאונות מחרידות, ותבחר בפתרון האופטימלי המתאים למדינת ישראל...

fireman

New member
הצחקת אותי עכשיו

תופעת השביתות
הצחקת אותי עכשיו
אחה"צ....זה היה טוב השביתה בתחבורה הציבורית בבאר שבע התחילה אתמול יום רביעי בשעה 14:00 ותימשך גם היום וגם מחר כלומר מיום רביעי עד יום ראשון בבוקר (וגם זה לא בטוח) אפשר רק לפנטז על נסיעה בתחבורה הציבורית בבאר שבע

../images/Emo31.gifלא יאומן

הצחקת אותי עכשיו
אחה"צ....זה היה טוב השביתה בתחבורה הציבורית בבאר שבע התחילה אתמול יום רביעי בשעה 14:00 ותימשך גם היום וגם מחר כלומר מיום רביעי עד יום ראשון בבוקר (וגם זה לא בטוח) אפשר רק לפנטז על נסיעה בתחבורה הציבורית בבאר שבע
לא יאומן
אם זה המצב בבאר-שבע, זה פשוט בזיון. עוד לא זכורה לי שביתה של תחבורה ציבורית בארץ, שבה לא היו חלופות או לפחות שירות בתדירות נמוכה יותר. (מוניות זו לא חלופה סבירה). צריך בהקדם: 1. להוציא צו מניעה לנהגים. 2. למנות כונס נכסים (או משהו דומה, אינני בקיא במושגים כלכליים) לחברה. 3. להפריט את החברה במכרז מזורז, כשל´אגד´ אסור להשתתף.

מצב
הנושא נעול.
למעלה