משחקים מפתחים

עדי862

New member
משחקים מפתחים

אשמח לרעיונות למשחקים מפתחים לגילאים שנתיים עד ארבע ככה..
יש לאחיינים של בעלי יום הולדת והתייעצתי עם גיסתי מה להביא והבנתי שהם בדיוק מחפשים משחקים בסגנון..
תודה מראש!

משחקים לא מפתחים כשלעצמם. עצם המשחק בהם מפתח.

אפשר ללמוד דברים גם מלרדוף אחרי נייר כסף מגולגל לכדור או גליל נייר טואלט. אם הורים חושבים שהם יכולים להושיב את הילד מול משחק ולסמן וי אז בעיני זאת לא גישה נכונה.
בכל מקרה, נתת טווח די גדול אבל בגיל הזה הולכים חזק משחקי דמיון, תחפושות, ערכת רופא, מטבח צעצוע, פירות וירקות מעץ/פלסטיק שניתנים לחיתוך, כנ"ל ערכת פיצה של מליסה ודאג למשל, כן ציור. אפשר להתחיל עם פליימוביל ראשוני (יש להם את הקו פליימוביל 123 לדעתי לקטנים) וגם עם לגו דופלו. המשחק של המגנטים יכול להתאים כבר מגיל כזה. כמובן שבגיל שנתיים בעיקר מפזרים ומחברים אבל בגיל ארבע כבר בונים. יש משחק קופסה של רוונסברג שנקרא משחק הקופסה הראשון שלי או משהו כזה, שיש בתוכו ארבעה משחקי לוח עם קוביית צבעים ולא מספרים אז זה נחמד. יש גם פאזלים מעץ של 2-4-8 חלקים שנוח לקטנים להרכיב, וכמובן שלגדולים אפשר פאזלים מורכבים יותר. כל משחקי ההרכבה כמו סברסים, קליקס וכדומה יכולים להתאים ברמה זו או אחרת. בובה עם עגלה/מיטה ואביזרים זאת מתנה אהובה לגיל הזה. מספיק רעיונות?

"המפתח להתפתחות".

אשכרה יש משחק בשם הזה, והוא לא רע בכלל, וגם זול (אבל לפעמים יש בו חלקים קצת חדים - צריך לבדוק) - יש בו השחלה, מיון צורות, מיון צבעים, ובנייה.
ויש את מה במשבצת (אבל הוא יקר).
יש לוטו, פאזלים כמו שאמרו, לוח ציור מחיק היה להיט אצלנו, כלי נגינה, משחקי בנייה והרכבה, משחקים של בצק/פליידו, ערכת רופא זה באמת נחמד, מטבח עם ירקות שחותחים עם סכין, יש הרבה.

נועם841

New member
אני חושבת שמשחקים יכולים לפתח מאד יכולות מוטוריות וקוגנטיביו

למשל לגו דופלו, זה משחק מעולה שאני מאד שמחה שהילדים שלי אוהבים לשחק בו. הוא מתח מאד את הדמיון, הם בונים כל מני דברים וממש בונים עולם סביב מה שבנו. ממליצה על זה בחום.

למעלה