משהו מוזר....

משהו מוזר....

מזוזה התנתקה לי מהמשקוף בפעם השניה (אותו המשקוף)... אהממ.. הצמדתי שתי בתי מזוזות לפני כחודש למשקופים שונים (כמובן)... ומאחד (המשקוף עשוי מעץ) היא לא נשרה ומהשני (המשקוף עשוי מתכת צבועה, כזו של ממ"ד) היא נשרה בפעם השניה. השתמשתי בדבק דו צידי (דק) כזה מגלגל. מן הסתם כנראה זה בגלל סוג המשקוף, לא? עם מה עוד אפשר להדביק שלא יהיה ארמטי מידי וגם לא מגושם מידי (נראה לי שדבק דו צידי רגיל זה מגושם, לא?). בקיצור.... מה אתן ממליצות? תודה

יכול להיות שזה בגלל

המרקם של המשקוף. בד"כ משקופי המתכת הם לא חלקים לגמרי, אלא עם חספוס מסויים, וזה גורם לשטח המגע עם הדבק להיות קטן יותר. אם, בנוסף לזה, משתמשים בדו"צ פחות חזק (כמו זה שבו השתמשת), המשקל של המזוזה כנראה גורם לזה לנשור יותר בקלות. את יכולה לנסות להשתמש ב-STICK TAK (אותו דבק שנראה כמו פלסטלינה, שצריך ללוש היטב כדי לחמם אותו ולהגמיש אותו לפני השימוש. אפשר לרכוש בכל חנות מכשירי כתיבה). פשוט לשים 2-3 חתיכות קטנות ודקות, כך שלא יהיה מגושם. בגלל שהוא כמו פלסטלינה, לוחצים עליו טוב טוב קודם אל המשטח (המשקוף, במקרה שלך), ואז הוא "תופס" טוב במשטח המחוספס. אח"כ מצמידים אליו את המזוזה עצמה.

איזה רעיון מצויין

אבל תמיד חשבתי שהדבק בזה הוא קצת דומה ביכולות ההדבקה שלו לפלסטלינה... מה את אומרת? הוא מספיק חזק? תודה

הסטיק טק יותר חזק מפלסטלינה

(שלא מיועדת בכלל להדבקה, כזכור, והיא יותר שומנית). אני נעזרתי בו המון בזמן שלמדתי עיצוב פנים, ומאז אני תמיד דואגת שיהיה לי בבית. כבר תליתי איתו שלט מקרמיקה על דלת עץ מחוספסת, ולא היתה לי בעיה. שימי לב שיש סוגים שונים של החומר הזה. אני, אישית, משתמשת רק בזה שנקרא STICK TAK ולא בשום חומר מקביל, כי איתו כבר יש לי הוכחות בשטח.

לא אם את לשה אותו מספיק זמן

ומרככת אותו היטב (נשמע מוכר למישהו?
). למען האמת, כשרציתי להסיר את אותו שלט מקרמיקה מן הדלת, הייתי צריכה להפעיל מעט כח על מנת לשחרר אותו מההדבקה.

המזוזות הפשוטות באות עם דבק

דו צדדי עבה...הן לא נפלו מהמשקוף שלי. אני ממש לא מאמינה במיסטיקה, אינני דתייה ואין לי אינטרס לשווק קלפי מזוזות
ובטוח שתשלחי אותי לכל הרוחות...ובצדק
אבל ...בכל זאת ...מה מצב הקלף, אולי הוא פגום, אולי התיישן, אולי זה סימן ....
ומצד שני...השלט החדש לדלת ביתינו שעשיתי...סירב להדבק לדלת (פלדלת)...באופן מפתיע באותה תקופה בדיוק היו לנו מריבות רבות בבית...ועוד חשבתי....אולי זה סימן
סימן
סימן למה בדיוק
.... עכשיו הדלת בסדר (הכנעתי אותו
) ואנחנו גם רבים פחות
לכי תביני....
בכל מקרה הייתי מנסה עם דבק דו צדדי עובי של מילימיטר

חחחח את כזו מותק אלפי ../images/Emo6.gif

אז ככה... לא היתה בעיה עם בית המזוזה עד שהחלפתי לזו שהכנתי מפימו... אבל בכל מקרה הזכרת לי שהקלף הוא העיקר בעצם ולא יזיק לבדוק אותו מידי פעם. הוא יחסית חדש אבל אני אבדוק את זה... בנוגע לדבק הדו צידי של המילימטר, עם כזה הדבקתי.

../images/Emo6.gif ../images/Emo24.gif נפלאות דרכי האל../images/Emo6.gif

במיוחד בכל הקשור לאופן שבה הוא גורם לנו לרוץ ולבדוק את המזוזה
(אמרתי כבר שאני לא דתייה ?) בכלל גיליתי שאלוהים הוא זה שציווה לצום ולשבות מכל מלאכה ביום כיפור. בחיי שחשבתי שזה היה נביא כלשהו
שכמוני. בכל מקרה ההודעה הראשונה כתבת ששהדבקת עם דבק דק אז הנחתי שאת מתכוונת לדקיק ולא לזה של המילימיטר. בכל אופן (מה יש לי עם זה, כבר
) נדבק לי השילוב בכל אופן/מקרה... אז זהו, שבכל מקרה,
, לפעמים קורה שבכלל שבכל זאת נותר קצת דבק על המשקוף...אין אחיזה טובה. בסופו של דבר, אני, את השלט של הדלת שלי מילאתי מאחורנית (את כולו) בדבק דו צדדי (זה הדק כמו סלוטייפ) וזה מה ששבר את התנגדותו...אולי גם זה שהפסקנו לריב...בעצם..אני לא בטוחה מה היה קודם
אני צריכה ללכת לישון
זה בטוח...רצוי דחוף

../images/Emo6.gif לילה טוב בכל אופן (חיחיחי)

ו...תודה אלפי, את מותק בכל מקרה (חי חה חו
)... ביי לילה טוב

קרן chen

New member
גם לי זה קרה השבוע עם 2 מזוזות

ושלט לדלת. ניסיתי להשתמש גם בדבק הדו-צדדי הדק וגם העבה יותר. בשני המקרים המזוזות נפלו וגם השלט. מה שעוד יותר מאכזב היה שאחת המזוזות והשלט לדלת נברו בקצה מהנפילה!

למעלה