משהו חדש...

avielv

New member
משהו חדש...

בעיקר לתלמידי יב' בטח כולם יודעים מה זו שנת שירות אבל האם כולם יודעים מה זו מכינה קדם צבאית? בכל מקרה נפתחה בעכו מכינה חדשה, מכינת גל – המדרשה להכשרת מנהיגות (זו מכינה כללית ולא דתית). זו מכינה של אחריי!. אני חניך שם, אנחנו מחזור א' (מכינה ממש ממש חדשה). קודם כל אני חייב להגיש שפגשתי שם אנשים... מדהימים. 30 האנשים הכי איכותיים שפגשתי עד היום. דב נוסף הוא שהמכינה נותנת כלים כיצד להגיע לקצונה ולתפקידים פיקודיים בצבא, ובכלל להיות מנהיג בכל תחום שהוא בחיים (לא רק פוליטיקה). עברו בסה"כ 3 חודשים ואני כבר מרגיש שהשתניתי, לגמרי. למדתי להתמודד עם דברים חדשים שלא הכרתי לפני, למדתי על עצמי דברים חדשים, קו החשיבה שלי נעשה הרבה יותר בוגר . בנוסף, הצבא מסתכל אחרת על יוצאי מכינות קדם צבאיות ושנת שירות. אפשר להגיד שזה נותן נקודות מבחינת הצבא. יש גם אפשרות לקבל שוב מיונים וגיבושים. הצב אמיודע שמי שעושה מכינה או שנת שירות הוא בנאדם איכותי. אני אסביר בגדול מה זו המכינה. אז ככה: במכינה יש דגש חזק על התפתחות אישית. לומדים שם מקצועות שאינם מקצועות בי"ס, כמו: צבא (מור"ק), החברה הישראלית, מורשת יהודית, מזרחנות, ערבית מדוברת. יש אפילו פילוסופיה למי שזה מעניין אותו. (האמת היא שאין חובה ללמוד את המקצועות האלה, אבל זה כ"כ מעניין שכולם יושבים מרותקים בשיעורים). פעמיים בשבוע יש התנדבות בקהילה ופעם בכמה זמן מרימים איזשהו פרוייקט התנדבות גדול. יש גם אימוני הכנה לצבא של אחריי! ובערך פעם בחודש – חודש וחצי יוצאים לטיולים וסיורים. למשל, לפני שבועיים היינו בסדרת ניווטים, 3 ימים קשים יחסית של ניווטים... היה קטלני פשוט!!! בסוף השנה יש טיול חובק ישראל וגם יוצאים לסדרות של אחריי!. מעבר לכל התכנים במכינה לומדים לחיות באופן עצמאי, אנחנו גרים בדירות משלנו (מתקציב של המכינה), מנהלים תקציב עצמאי... בקיצור, מי שחושב שהוא מנהיג או רוצה להיות מנהיג... זה המקום בשבילו. בתור חניך אני יכול להגיד שזה שווה כל שנייה שם!!! בימים אלו החלו תהליכי האיתור והגיוס, כך שכדאי להזדרז עם זה מי שרוצה לשאול שאלות או לדעת יותר פרטים מוזמן להתקשר אליי, קוראים לי אביאל: 052-4462408

למעלה