מרכז רון ורדי

מצב
הנושא נעול.

מגנטה1

New member
מרכז רון ורדי

מרכז רון ורדי
קיבלנו תוצאות של מכון סאלד, ביתי התקבלה לחוגי העשרה אחר הצהריים ובני ליום העשרה שבועי וכן אפשרות לחוגי העשרה בנוסף. כל הנ"ל במרכז רון ורדי בראשון לציון. האם יש כאן הורים לילדים שלמדו ברון ורדי במסגרת יום העשרה אן חוגים? האם כדאי? יום העשרה? חוגים? ובכלל איך ילד בכיתה ג מסתדר עם העדרות של יום בשבוע מבית הספר?

ההעדרות של יום מבי"ס

מרכז רון ורדי
קיבלנו תוצאות של מכון סאלד, ביתי התקבלה לחוגי העשרה אחר הצהריים ובני ליום העשרה שבועי וכן אפשרות לחוגי העשרה בנוסף. כל הנ"ל במרכז רון ורדי בראשון לציון. האם יש כאן הורים לילדים שלמדו ברון ורדי במסגרת יום העשרה אן חוגים? האם כדאי? יום העשרה? חוגים? ובכלל איך ילד בכיתה ג מסתדר עם העדרות של יום בשבוע מבית הספר?
ההעדרות של יום מבי"ס
היא או היתרון או החסרון הכי גדול של יום ההעשרה... לדעתי, כדאי לנסות ולראות.

מגנטה1

New member
עוד התיחסויות לגבי העדרות של יום

ההעדרות של יום מבי"ס
היא או היתרון או החסרון הכי גדול של יום ההעשרה... לדעתי, כדאי לנסות ולראות.
ברצוני להוסיף שהילדים עוברים לבית ספר אחר בשנת הלימודים הבאה. יש מודעות מצד בית הספר ליכולות שלהם ונכונות להתמודד (שזה הרבה יותר ממה שבית הספר הקודם הציע).

אם כך,

ברצוני להוסיף שהילדים עוברים לבית ספר אחר בשנת הלימודים הבאה. יש מודעות מצד בית הספר ליכולות שלהם ונכונות להתמודד (שזה הרבה יותר ממה שבית הספר הקודם הציע).
אם כך,
זה הופך את ההעדרות של יום לפחות בעייתית, לא?

מגנטה1

New member
העדרות של יום

אם כך,
זה הופך את ההעדרות של יום לפחות בעייתית, לא?
העדרות של יום
לא בטוח, כי בנוסף למעבר לבית ספר חדש, מורות, חברים, נוהלים וכו" יתווסף גם נושא ההעדרות. שלחתי מכתב למנהלת עם עותק של המכתבים ממכון סאלד, כנראה שניפגש איתה שוב ונחשוב ביחד.

ציפי ג

New member
העדרות של יום

העדרות של יום
לא בטוח, כי בנוסף למעבר לבית ספר חדש, מורות, חברים, נוהלים וכו" יתווסף גם נושא ההעדרות. שלחתי מכתב למנהלת עם עותק של המכתבים ממכון סאלד, כנראה שניפגש איתה שוב ונחשוב ביחד.
העדרות של יום
היא דרך נהדרת להראות לילד שבית ספר הוא מקום חשוב, אבל יש עוד כמה מקומות חשובים בעולם שמהם מפיקים רוב דעת.

סנדרין

New member
../images/Emo45.gif

העדרות של יום
היא דרך נהדרת להראות לילד שבית ספר הוא מקום חשוב, אבל יש עוד כמה מקומות חשובים בעולם שמהם מפיקים רוב דעת.

ויותר חשוב - היא מספקת חמצן שמאפשר לשרוד את שאר השבוע במערכת

לי Li

New member
המ, אני לא הורה

מרכז רון ורדי
המ, אני לא הורה
אבל אני בעצמי הייתי ביום העשרה שבועי עד לפני 6 שנים בערך
אז דעתי: בעיקרון, ממה שהבנתי, במקומות שונים בארץ ובשנים שונות מגוון הפעילויות שמוצעות בימי ההעשרה שונות ולכן אני לא יודעת איך יהיו הפעילויות הספציפיות עבור ביתך. אבל מה שאני כן יודעת הוא ששווה לנסות, אם לא מרוצים, אפשר להפסיק. דבר חשוב נוסף שאני מרגישה צורך לציין הוא ששיתוף פעולה מצד בית הספר חיוני ביותר. כשאני הייתי ביום ההעשרה הפסדתי כל שבוע יום לימודים, שהיו לי בו שעתיים מדעים. בעקרון לא הייתה לי בעיה להשלים חומר, הבעיות התחילו עם המבחנים. כאשר יום אחד היה לי מבחן במדעים ולא נתנו לי להשלים אותו. רק לאחר שההורים התעקשו והתלוננו (כי ללא מבחן הציון שלי היה נפגע) עשיתי את המבחן. אבל זה הראה אחת ולתמיד את יחסו של הבית ספר כלפיי יום ההעשרה השבועי. הם לא תמכו, וזה בסופו של דבר אילץ אותי לעזוב. אני לא יכולה להגיד שאני מתחרטת שעזבתי, שכן גם ככה הייתי ילדה עם דיי הרבה פעילויות וחוגים ולכן לא כל כך הייתה חסרה לי המסגרת הזאת (הייתי בעוד מסגרות ההעשרה) אבל מה שכן, לדעתי זאת בהחלט חוויה שכדאי להתנסות בה. בהצלחה

לי Li

New member
למקרה שזה לא ברור

המ, אני לא הורה
אבל אני בעצמי הייתי ביום העשרה שבועי עד לפני 6 שנים בערך
אז דעתי: בעיקרון, ממה שהבנתי, במקומות שונים בארץ ובשנים שונות מגוון הפעילויות שמוצעות בימי ההעשרה שונות ולכן אני לא יודעת איך יהיו הפעילויות הספציפיות עבור ביתך. אבל מה שאני כן יודעת הוא ששווה לנסות, אם לא מרוצים, אפשר להפסיק. דבר חשוב נוסף שאני מרגישה צורך לציין הוא ששיתוף פעולה מצד בית הספר חיוני ביותר. כשאני הייתי ביום ההעשרה הפסדתי כל שבוע יום לימודים, שהיו לי בו שעתיים מדעים. בעקרון לא הייתה לי בעיה להשלים חומר, הבעיות התחילו עם המבחנים. כאשר יום אחד היה לי מבחן במדעים ולא נתנו לי להשלים אותו. רק לאחר שההורים התעקשו והתלוננו (כי ללא מבחן הציון שלי היה נפגע) עשיתי את המבחן. אבל זה הראה אחת ולתמיד את יחסו של הבית ספר כלפיי יום ההעשרה השבועי. הם לא תמכו, וזה בסופו של דבר אילץ אותי לעזוב. אני לא יכולה להגיד שאני מתחרטת שעזבתי, שכן גם ככה הייתי ילדה עם דיי הרבה פעילויות וחוגים ולכן לא כל כך הייתה חסרה לי המסגרת הזאת (הייתי בעוד מסגרות ההעשרה) אבל מה שכן, לדעתי זאת בהחלט חוויה שכדאי להתנסות בה. בהצלחה
למקרה שזה לא ברור
עזבתי את יום ההעשרה השבועי, לא את בית הספר

bhs

New member
הבת שלי בת 10 והיא לא מוכנה לוותר

מרכז רון ורדי
הבת שלי בת 10 והיא לא מוכנה לוותר
על היום בשבוע בתוכנית העשרה. זה יוצר מעט בעיות של הרגשת "שייכות" לכתה והמסגרת אבל גם המחוננות היא שונות שקשה להסתיר. אין בעייה לקבל שעורים מילדים בכתה. (אבל ידוע לי שישנם מקרים שלא רוצים לתת שעורים לילד ...) המורה לא מעודדת (בלשון המעטה וגם המנהלת) אבל זה רק מחזק לא?! (לשתהן ילדים מוכשרים עד להפליא אבל לא אובחנו כמחוננים). בגדול אחרי שהחלטתי שלי נראה מאוד חיובי להיות במסגרת מחוננים במיוחד לבנות (בעולם הפרימיטיבי שעדיין נחלתנו) השארתי לה את ההחלטה ואמרתי לה שבכל שלב ניתן להפסיק תלוי ברצונה. כחוגי העשרה הלכה ללגו הנדסי ומאוד אהבה. אחרי שנה לא הומשך החוג ולא הלכנו לחוגים אחרים כי אין לה זמן ולי קשה להסיע (לילדה יש כ-10 חוגים בבית הספר וג'אז כל שאין לה רגע דל).

אור2221

New member
אני למדתי שם

מרכז רון ורדי
אני למדתי שם
בתוכנית של אחר הצהריים. אבל זה כבר היה לפני כ-10 שנים. בזמנו מאוד, מאוד נהנתי, למדתי המון והחוויות עדיין איתי. אין לי מושג מה הם מציעים היום אבל בזמנו לקחתי משפטים, כתיבה יוצרת, אסטרונומיה וכו'. איתי היה עוד ילד בכיתה שנעדר גם בבקרים. אני חושבת שהוא נהנה מזה אבל לא היינו מיודדים ביוחד.

בתור תלמידה נוכחית במרכז,

מרכז רון ורדי
בתור תלמידה נוכחית במרכז,
אז אני יכולה להגיד לך שרק בזכות זה אני שורדת את כל השבוע. השנה סיימתי את השנה השלישית שלי במרכז, ואני יכולה להגיד בוודאות שכל שנה משתבחת. רכשתי שם שתי חברות נפלאות (שהן החברות האמיתיות היחידות שלי כיום), למדתי ואני עדיין לומדת ובעיקר נהניתי. ילד בכיתה ג' מסתדר בהחלט טוב. אני יכולה להעיד שבכיתה ג' וד' השלמתי את השעורים בקפדנות, אבל השנה הפסקתי להשלים. זה לא נורא ועושה את החיים הרבה יותר קלים. אני בודקת אם יש דברים חשובים שהודיעו, ואת השאר, אני לפעמים משלימה לפעמים לא. דיברנו עם המחנכת המאוד נחמדה שלי והיא אישרה את זה. אני משלימה רק אם יש מבחן בקרוב או שהחומר קצת לא מובן לי ואני רוצה לחזור עליו עם הכיתה, יותר מזה, לא. המלצה שלי, אם ילכו הם יהנו. את חוגי העשרה לא ניסיתי, אבל את היום בשבוע כן.

מצב
הנושא נעול.
למעלה