מצרף או פסיכומטרי? ועוד

h i l a d i

New member
../images/Emo140.gifאני חושבת ששכנעת אותי...

אבל בכל מקרה אני ממש מבולבלת עכשיו... יש לי שאלה - אתם חושבים שכדאי לי לגשת לבד סתם ככה לראות איך זה כדי שאם אני אעשה את זה אחרי הצבא יהיה לי הרבה יותר קל? חחח, עכשיו אחרי שכתבתי את זה זה נשמע לי ממש מטומטם... אתם צודקים בקשר למטיבציה... למרות שאמרו לי שבקורסים המורים מדרבנים בצורה משמעותית... חחח, לא היה קשה לשכנע אותי... אז מה אתם אומרים? לוותר???? אני חושבת שכן... עדיין חוששת אבל הרי זה לא סוף העולם... בדיוק כמו שאמרתם... אני כנראה משתחררת במאי 2007 ואז אם אני אצטרך אני אעשה מועד יולי או אוקטובר ואקח לי קצת חופש לטייל מסביב לעולם או משהו דומה ואחזור ללימודים (או שלא...). טוב! אז הוחלט, אני לא עושה פסיכומטרי!!! אבל זה אומר שאני נוטשת את הפורום הזה
דווקא התאהבתי בכם, אתם עונים ממש לעניין, ברצינות כשצריך ולא מזלזלים... ולזה ששאל למה אנשים עושים פסיכומטרי כשהם לא צריכים - זה כי אין להם מושג איזו השקעה זה דורש, או יותר נכון הם לא תופסים כמה השקעה נדרשת... במקרה שלי השקעה מועטה זה כבר יותר מדי ובלתי אפשרי... בכל אופן, תודה רבה לכולם! ובמיוחד לך שירה שהצלחת לבלבל אותי עם נימוקים בעד בתחילה ונגד אח"כ... את עזרת לי מאוד!!! ועכשיו אני מבינה שגם אם אני לא אעשה עכשיו פסיכומטרי זה לא סוף העולם... אני אכנס לכאן עוד כמה פעמים עד שאני אחליט סופית... במקום פסיכומטרי אני אקח איזה קורס בנושא שמעניין אותי... בכל אופן, לילה טוב!!! וחלומות פז

את מוזמנת להישאר בפורום ולקשקש

פה עם כולם, או סתם לקפוץ לביקור מדי פעם. שמח שעשית את הבחירה הנכונה, בהצלחה בהמשך!
ילד חורף

000שירה000

New member
../images/Emo13.gif מצטערת אם בלבלתי אותך

פשוט ביקשת את כל הנימוקים בעד ונגד... למעשה, הפעם היחידה שכתבתי לך שכדאי לך לגשת הייתה כשמשום מה קיבלתי את הרושם שאת ממש רוצה, אב כתבתי לך: "לפי מה שאמרת עכשיו, אני מבינה שיש לך מוטיבציה ורצון לגשת לפסיכומטרי עכשיו, ותכלס זה מה שהכי חשוב, כי בלי רצון קשה ללמוד הרבה! אז תגשי עכשיו ושיהיה לך בהצלחה!!!" (מתוך אחת ההודעות) כתבתי את זה כי לדעתי כל נימוק אחר (מלבד עניין הכסף) מתגמד לעומת עניין המוטיבציה, כי זה מה שיביא אותך ללמוד. אבל אחרי זה הבנתי שאת דווקא ממש ממש לא רוצה, ולכן גם נימוק זה מתבטל. לכן, אני מסכימה מאוד עם ההחלטה שלך. כפי שאמרת- גם אם "תבזבזי" על זה זמן אחרי צבא זה ממש ממש לא סוף העולם! :) אלא אם כן ממש בוער לך להתחיל ללמוד באוקטובר 2007 ישר איך שאת משתחררת, איך לך סיבה לגשת לפני או בזמן הצבא (וקשה לי להאמין שזה בוער לך כשעדיין אין לך מושג מה את רוצה ללמוד...). אל תגשי עכשיו לפסיכומטרי "סתם" בלי ללמוד. תהני מהחופש! הרעיון של לקחת קורסים שמעניינים אותך נשמע לי מצויין. את גם יכולה לקפוץ כמה פעמים לאוניברסיטה ולהיכנס להרצאות בפקולטות שונות, אולי זה טיפה ימקד אותך לגבי מה הכיוון שלך. בהצלחה ותמשיכי לבקר פה! שירה.

אדוש1

New member
../images/Emo70.gifתעשי פסיכומטרי

למרות שאת לא יודעת מה את רוצה לעשות - חבל שיהיו אופציות סגורות בפניך. אני לאחרונה רק הבנתי שאני רוצה ללמוד רפואה ולא מחשבים - כמו שחשבתי לאורך כל התיכון ולכן עכשיו אני מצטער על זה שזרקתי בטירוף בתיכון. את עדיין לא יודעת מה את רוצה לעשות ויש סיכוי שתרצי ללכת לפקולטות הטובות. כמו כן, למרות שאף פעם לא יבטלו את המצרף שלך (גם אם די בטוח שיבטלו את השיטה) - עדיין האוניברסיטאות יכולות להעלות את רף הכניסה (מה שהם עושים כל הזמן למעשה) ככה שבעוד 3 שנים את תוכלי להתקבל עוד לפחות. אם הוצאת במתמתיקה 100 אין סיבה אמיתית שתעשי קורס. אני חזק במתמתיקה ורואה עכשיו ש80% מהקורס מבוזבז אצלי סתם. באנגלית הם בכל מקרה לא יכולים לעזור לך יותר מדי (די לימוד עצמי אלא אם כן את ברמה ממש נמוכה) ובשביל החלק בעברית לא לוקחים קורס שעולה 5000 שקל. חשוב מאוד כן לעבור על הספרים/ חוברות/ סתם דברים של הקורס כי הם כן נותנים לך טיפים שלא היית חושב עליהם בחיים שמקצרים ממש את הזמן בהרבה שאלות. (תמצאי חברה שעושה קורס ותקחי ממנה את החוברות). תעשי פסיכומטרי ותראי שהוא יעלה לך את הציון ב ה ר ב ה!! אם הוצאת 100 במתמתיקה ויש לך אנגלית טובה את תעברי את ה700 בקלות. לי יש 85 במתמתיקה וע"פ הדיאגנוסטי אני עובר בקלות את ה700. והכי חשוב - זה יכריח אותך קצת לתפוס את עצמך ולחרוש - שזו יכולת שממש צריך לפתח לפני לימודים באוניברסיטה. ז-ה-ו. (מצטער שכ"כ הרבה
)

000שירה000

New member
האופציות לא יהיו סגורות

יש גם אופציה כזו, נדמה לי, לעשות פסיכומטרי אחרי הצבא... ואז לפתוח אופציות שיהיו סגורות, במידה ויהיו כאלה ובמידה והיא מעוניינת בכך. חוץ מזה, שלרוב ה"פקולטות הטובות" כמו שקראת לזה- היא כן יכולה להתקבל. וכמו שאתה רצית מחשבים ושינית לרפואה- יש אנשים שקורה להם בדיוק הפוך- ואז הפסיכומטרי היה בזבוז בשבילם! רף הכניסה עולה לא כתלות בזמן, אלא כתלות בביקוש. אני האחרונה שאתווכח עם לימוד עצמי (ללא קורס)- לדעתי זה הרבה יותר מאפשרי. אבל הבחורה בעצמה מסבירה לך שבמקרה שלה היא לא בן אדם שמצליח להושיב את עצמו על התחת, ולכן גם אם יש לה 100 במתמטיקה- אם היא לא תלמד לפסיכומטרי זה לא יעזור. היא כנראה בן אדם שזקוק למסגרת לימודים, למרות שהיא תלמידה מצטיינת.

symptoms

New member
פסיכומטרי זה איכס../images/Emo70.gif../images/Emo59.gif

אל תעשי את זה לעצמך אם את לא באמת חייבת. תראי, כמו שאמרת את לא יודעת מה יקרה עוד 5 שנים ויש סיכוי שהשינוי בשיטה יהיה דווקאל לטובתך, בנוסף אין לך מושג מה את רוצה ללמוד, אז חבל סתם לעשות פסיכומטרי, שזה ממש לא קייטנה בגלל הסיכוי שהנתונים שלך שהם מצויינים לא יספיקו לך. גם אין טעם להירשם לקורס אם אין לך מוטיבציה, פשוט כי זה לא יעבוד, בשביל פסיכו צריך להשקיע והרבה, אחרת זה לא שווה. באמת שלא. רעות

למעלה