מצטרפת חדשה

sivany6

New member
מצטרפת חדשה

שלום לכולן, ילדתי ב 8/12 שתי בנות מתוקות, קטנטנטות.. נולדו בשבוע 36+1 במשקלים 2150 ו 2200.. מכיוון שילדתי בניתוח קיסרי ולקח יממה עד שיכולתי להניק אותן ומכיוון שהן קטנות וחלשות ולא יונקות מספיק (מתחברות טוב אך הכמות שיונקות לא מספיקה להן כדי לגדול) למעשה מיממה לאחר הניתוח ועד היום אני שואבת כל 4.5 שעות בממוצע כמות ממוצעת של 170. התעוררו לי מספר שאלות שחשבתי שאולי תוכלו לעזור לי: 1. האם רק שאיבה, בתדירות ובכמויות כאלו, תוכל לשמר ואף להגדיל את תנובת החלב שלי או שיש צורך גם בהנקה ישירה? 2. מה הכמויות שהבנות שלי (שכמעט בנות שבועיים) שלא עלו בצורה דרסטית במשקל עדין צריכות לאכול בכל ארוחה וכל כמה זמן? 3. מכיוון שאני שואבת ומאכילה אותן - כל האכלה זה פרוייקט כי - צריך לעקר את המשאבה, לשאוב, לנקות ולעקר בקבוקים, לחמם את שארית החלב לאחר הפסקת החתלה (שאני עושה כדי לעורר אותן) ומכיוון שמדובר בשתיים ב"ה יוצא שכל האכלה לוקחת לי בין שעה וחצי לשעתיים.. ומסיום האכלה אחת עוברות בערך 4 שעות עד להאכלה הבאה.. כי הן לא דורשות - צריך להעיר אותן.. כך יוצא שהן מפסידות ארוחות במהלך היממה ולא אוכלות מספיק - ולא עולות במשקל.. יש למישהי רעיון איך אפשר לעשות את כל זה צורה יעילה יותר ולגרום להן לאכול יותר ובתדירות גבוהה יותר? 4. מישהי מכירה סטרליזטור חשמלי טוב ומחמם בקבוקים חשמלי טוב - זה בטוח יכול להקל עלי.. אשמח אם תסבירו לי איך הסטרילזטור עובד - צריך לנקות לפני כן את הבקבוקים? מכניסים מים רותחים או מהברז?? האם יש מכשיר שהוא משולב - סטרילזטור ומחמם ביחד? מישהי מכירה את הסטרילזטור והמחמם של LINDA ויכולה להמליץ לי? אשמח לקבל תשובות תודה מראש סיון

דבורה1

New member
שלום לך מצטרפת חדשה../images/Emo13.gif../images/Emo140.gif

קודםכל מזל טוב וקבלי את
המלכה על השאיבות והשגרה הלא פשוטה שאת נמצאת בה. אני אשתדל לעזור לך לעשות סדר. לפני הכל שאלה: מה המטרה שלך? להמשיך לשאוב בלבד או לנסות ולעבור להנקה, אפילו חלקית באופן שגרתי? אלו שתי מטרות שונות בתכלית. אם את מעוניינת לנסות להניק, העצה הטובה ביותר שתקבלי היא ליצור קשר עם מדריכת הנקה טובה שתעזור לך לעבור להנקה. וכעת לשאלותיך: 1. באופןכללי, יניקת התינוק ישירו מהשד היא לעולם שאיבה יעילה יותר מפעולת המשאבה. ולכן כדי לייצר יותר חלב הדרך הטובה ביותר היא הנקה ישריה (בתנאי שהיא נכונה וטובה). 2. לפי החישוב שלי כל תינוקת אמורה לאכול היום בסביבות ה40-50 מ"ל. את שואבת בשאיבה אחת יותר מזה. מצד שני את שואבת רק כ-6 פעמים ביום, בעוד שבגיל הזה ה אמורות לאכול כל שלוש שעות מה שיוצא שמונה ארוחות ביום. לכן בהחלט עלייך לייעל את התהליך כך שהן תאכלה 8 ארוחות ביום בערך, כל אחת. 3. איך מייעלים? שואבים במשאבה דו צדדית, מה שמקצר את זמן השאיבות (השאיבה הדו צדדית צריכה לקחת כ- 15 דקות בלבד). מכינים מלאי בקבוקים גדול מאוד של 16 בקבוקים כך שיש ארוחות לשתיהן לכל היום. כך רק בסוף היום צריך לשטוף ולעשות סטרליזציה לכל המלאי. 4. ניתן להרגיל את הבנות לאכול את החלב קר או בטמפרטורת החדר ולחסוך את הצורך בחימום. אצלי תמיד אכלו בטמפרטורת החדר, וכך אצל חברותי שגיליתי להן את הסוד
ועוד שאלה. מה זה "לא עולות במשקל?" תפרטי קצת יותר בבקשה.

sivany6

New member
הי דבורה

תודה על העצות.. המטרה שלי היא להניק אותן בסופו של דבר. כמובן שמדי פעם אשאב כדי שיוכלו מבקבוק גם מאחרים אך המטרה בגדול היא להניק אותן ולשמור על תנובת החלב ואף להגדילה. היום הייתי בטיפת חלב - אחת שוקלת 2400 ואחת 2300 מה שאומר שהן צריכות לאכול ביממה 360. האם זה בסדר 6 ארוחות של 60 + מדי פעם יניקות מהשד כקינוח?? לגבי השאיבה הדו צדדית - שמעתי שיש שיטת שאיבה שמבטיחה את הגברת החלב שהיא 7 5 3 מכל צד לסירוגין.. שמעת עליה? שאבתי פעם אחת ככה ויצא לי כמות חלב מאוד גדולה כמו שבאף שאיבה לא יצא לי.. אך לאחר השאיבה הזו נותרתי חסרת בטחון כי השד היה ריק לחלוטין ולקח לו זמן להתמלא.. אם אשאב בו זמנית לא אוכל לשאוב לפי השיטה הזו.. השאלה - יש חשיבות לאופן השאיבה? כמובן שהמטרה שלי היא הגברת יצור החלב.. לגבי טמפ' החדר - בגלל שזה חורף זה מאוד מתקרר והן מעקמות את הפרצוף.. אני קצת מרחמת כי גם אנחנו לא אוהבים אוכל קר.. אם זה היה קיץ באמת טמפ' החדר היא אידאלית.. לגבי 16 בקבוקים - איך יהיו 16 בקבוקים מוכנים אם אין עדין חלב? השאיבות הן הרי במהלך היום.. איך שומרים על הסטרליזציה לכל הבקבוקים במהלך היום?? סליחה שיש לי הרבה שאלות אני פשוט מנסה ללמוד מעצותיך, את נשמעת לי בעלת נסיון רב והמון תודה..

רק על עצמי לספר ידעתי..

קודם כל המון המון מזל טוב!! הדרדסים שלי נולדו טיפה יותר קטנים, (2100 1900) ורק אחרי שבועיים שניהם היו בבית. ממה שאני למדתי בששת השבועות הראשונים המסוייטים של הנקה - אם הן מתחברות טוב - תני להן לינוק, עד שתצא הנשמה, בערך. הייתי מנסה שלושה ימים כאלו, ושוקלת שוב בטיפת חלב (או שוכרת משקל ביתי, נניח. יכול להיות קל יותר). בגודל כזה הן אמורות להתעורר מעצמן כל שלוש שעות, גם בלילה, בשלב הזה. 4+ שעות זה הרבה, כמו שאת אומרת, וממש כואב הלב להעיר פיצפונית שסוף סוף ישנה. שורה תחתונה - תניקי. תהיי עם היד על הדופק, ותשקלי לעיתים קרובות יחסית (שזו ממש לא עצה שאני נותנת בד"כ, אגב). שישה-שמונה שבועות ראשונים הם קשים. את רק מניקה ומניקה ולא אוכלת ולא שותה ולא כלום. בטח לא ישנה... א-ב-ל את חייבת להצליח לישון ולאכול ולשתות!! אני ממש זוכרת איך כל פעם שהייתי מצליחה לאכול ממש (גם סתם "ארוחת בוקר" ענקית), הייתי מיד מרגישה את הציצי מתמלא. תאמיני בעצמך, וכל יום שעובר מקרב אותך לגיל 6 שבועות. הן יתרגלו ויצליחו לינוק יותר. הן יותר חזקות ממה שנדמה, בד"כ. גם אני חשבתי שהם שבירים, עד שראיתי שההחלטה הזו (שלקחתי בלב חושש מאוד) היתה טובה לכולנו. משך הנקה ממוצע - 40-60 דקות לאחד. אה - הכי חשוב - תניקי במקביל! תתחילי מעכשיו, תתרגלי לזה כמה שיותר מהר, וכך הזמן יסתדר טוב יותר. בהמשך תראי שלא תמיד-תמיד מניקים יחד, אבל אם ההתחלה היא כזו, אז אח"כ הם מסתנכרנים נהדר, גם בלילה... לגבי שאלות ציוד - לא יודעת כלום. לא הצלחתי גם לשאוב וגם להניק, אז ויתרתי. בהצלחה!!

sivany6

New member
הי אורלי

תודה על העצה.. אז את אומרת לעזוב לגמרי את השאיבות ורק להניק אותם - גם אם לא נראה לי שהן אוכלות מספיק כל הנקה? להניק אותן לפי הדרישה שלהן או לפי שעות?? הן יודעות להתחבר טוב, אחת מהן גם יונקת די טוב אך השניה פחות.. השאלה - להניק אותן וגם להשלים להן בבקבוק? אני פשוט מפחדת שהן לא יאכלו מספיק כל ארוחה.. אני כל שבוע בטיפת חלב לשקילה.. אבל אם עכשיו במשך שבוע רק אניק אותן ולא אדע אם הן אוכלות טוב הן עלולות לרדת.. מה את אומרת?

להניק. ביחוד לאור האופטימיות שאני שומעת ממך.

ההודעה הזו שלך, נשמעה לי אופטימית יותר. אצלי ליהונתן היתה לשון קשורה אבל תמר ינקה נפלא (עוד בפגיה! לא הרשו לי להניק "כי היא קטנה מדי", אבל הילדה ינקה כמו ששום מדלה לא הצליחה
) ובבית פשוט החלטתי להניח את שניהם על הכרית, תמר תעשה את העבודה שלה בצד א', ואני אתפנה להתעסק עם יהונתן. להגיד לך שהיה נח או קל? לא. לפחות לא עד גיל 6 שבועות. התרנו לו פעמיים לשון קשורה (היום, בגיל שנה, כנראה שזה לא נפתר לחלוטין, כי יש איזה צל של בעיה. תופס עם השיניים קצת), אבל בזמן שהייתי איתו - תמר ינקה לה בשקט. קטנה-קטנה, אבל היה לה המון זמן בתכלס, אז היא ינקה. אם היית אומרת שהן לא תופסות טוב, או שהן ממש בעייתיות במשקלים (או שהיית נשמעת קצת יותר לחוצה...), אולי הייתי ממליצה קצת אחרת. אבל אצלי - זה היה הבדל של שמיים וארץ. עד כאן בנושא "הנקה ביחד" (קצת נסחפתי, סליחה.) לגבי שאיבות - לי לא היו כוחות גם להניק באינטינסיביות, לפי דרישה, וגם לשאוב. מתי לשאוב? אם הייתי מתיישבת ב-10 בבוקר, עד 11 לפחות - הנקה, ואז כל הסנריו של גרפס-חיתול-להשכיב, ומתי לשאוב? סוף סוף היה מתחיל להתמלא הציצי, כי עוד 3/4 שעה עוד הנקה, אז מה אני אשאב בדיוק? הרי אני רוצה שיהיה חלב, כדי להקל עליהם, שלא יעבדו קשה מדי על ציצי ריק ואז בכל מקרה תמ"ל, אז למה לשאוב? ההמלצה הכי נכונה ששמעתי כאן היתה לתת בקבוק כארוחה נפרדת, לא ציצי ואז השלמת בקבוק, כי הן יתרגלו. אם זה קורה פעם-פעמיים אז לא נורא. היו לי מקרים חריגים שאחרי הנקה השתכנעתי שלא ינקו טוב ועדיין רעבים אז נתתי בקבוק, אבל העדפתי לנסות להשאיר אותם (כדי לעודד ייצור) מאשר בקבוק.
המלצה זו מאוד תלויה במשקל ובאמונה שלך בעצמך, בהבנה שלך אותן ובכלל. צריך המון אומץ להגיד "אם הם רעבים - שינקו", כשהמשקל שלהם נמוך ואת חוששת שההנקה מעייפת אותם מעבר למה שצריך. אצלי, היו מקרים שעשיתי את זה, אבל הכל טבע בערפל התשישיות שאני כבר לא חותמת על השאלה "כמה פעמים זה קרה". חצי שעה אחרי הנקה, אם השתכנעת שהן באמת רעבות ולא בא לך להניק שוב, אין מניעה לתת בקבוק. עדיף, בכל זאת, שהבקבוק יהיה בנפרד. (אני מתחילה להסתבך עם עצמי קצת. יש הבדלים בהמלצות שהייתי נותנת לקטנטנים של 2.5-3.5 ק"ג, מול גיל שלושה חודשים, כשההנקה מבוססת יותר). בקיצור, מקווה שאיכשהו הצלחתי להסביר את עצמי. אם יש לך שאלות (ויש לך זמן לקרוא מגילות מדי פעם) אני במסר
בהצלחה!!! ואגב, הם לא יורדים כל כך בקלות במשקל. מקסימום לא יעלו בטירוף... ואם את ממש דואגת - תקבעי תור נוסף באמצע השבוע (כלומר, אחרי 3 ימים).

ללוליקה

New member
מזל טוב!!

קודם כל המון מזל טוב ושיהיה בכיף!!! הסיפור שלי הוא קצת שונה ואולי הוא יתן זוית שונה. גם אלון ורותם נולדו קטנים ובניתוח ולא הצליחו לינוק בהתחלה. התחלתי לשאוב בבתי חולים ובחמישה ימים הראשונים הם אכלו מטרנה בב"ח ובערך 10 CC חלב שלי בארוחה כל אחב. כששבנו הביתה החלב התחיל לזרום בקלות והם אכלו רק את החלב שלי. מיד יצרתי קשר עם יועצת הנקה (המלצה חמה מאד). הגישה שלה היתה מאד נכונה עבורי, קודם כל גדלים ומתחזקים וא"כ לומדים לינוק. אני נכנסתי למרתון שאיבות, כל שלוש שעות (גם בלילה!!) כמו שדברה ציינה כי עד שהם מגיעים למשקל 3 קילו צריך להעיר אותם לאכול כל 3 שעות. היתה לי המון עזרה מאמא שלי ומבן זוגי שהרבה פעמים האכיל בזמן שאני שאבתי. (זה היה מאד מתסכל בהתחלה לא להאכיל בעצמי אבל זה השתלם לי מאד כי היום אני מניקה את הזעטוטים מלא). חשוב מאד לעשות את המרתון הזה כמה שיותר סמוך ללידה, ככל שעובר יותר זמן לגוף יהיה קשה ללמוד לייצר את הכמויות הדרושות והן גדולות. מדי פעם הייתי שדמה אותם על הציצי שיריחו וילמדו את התחושה, המגע. בערך בגיל שבועיים התחלתי להניק עם פטמת סיליקון (הם היו שניהם עם לשון קשורה והתקשו לינוק), עדיין הינו עם הרבה בקבוקים אבל הלך לא רע. אחרי שעברנו ברית בגיל 3 שבועות, התרת לשונות בארבעה שבועות וניתוח קילה של רותם בחמישה שבועות (כשכל ארוע כזה מכניס הרבה מתח והעדפתי להקל עליהם בימים המטורפים האלה ולא לדרוש דרישות מוגזמות) התחלתי להניק בלי הפטמת סיליקון והיום הם יונקים מלא ואפילו מסרבים לקחת בקבוק בתוקף (מדי פעם בערב אני מותשת ומנסה בקבוק בשביל להקל על עצמי והם לא מוכנים. אני חושבת שעצם זה שנתתי להם להתחזק ולגדול גרמה לזה שמעולם ההנקות אצלי לא התארכו יותר מ- 20 דקות, (בכל מקרה את מירב הארוחה הם אוכלים ב 10 דקות הראשונות ומה שבא א"כ זה בעיקר פינוק). אני לא מניקה יחד כי זה לא נעים לי ומרגיש לי מסורבל, אולי שיהיו יותר גדולים יחזיקו את הראש טוב ולטו יותר בגופם אני אחזור לנסות.אני לא מאמינה בלהתעקש עם תינוקות על הנקה והרבה בנות כאן הוכיחו שהמיתוס המפורסם שאם מתחילים בקבוק קשה להניק הוא לא נכון. המתוקים שלי התחילו לינוק אחרי כמה שבועות.לכן אפשר לחכות שיגדלו, זה הכי חשוב כרגע, פשוט להאכיל אותם ולא חשוב איך. לגבי השאיבות חשוב שתהיה משאבה טובה, ממליצה על לקטינה של מדלה, שוב לא שאבתי בדו"צ כי זה הרגיש לי נורא, צריך לשאוב כמספר הארוחות שלהם אם את רוצה שכל האוכל יהיה שלך ושלא יגמר לך החלב.(כלומר כל 3 שעות כרגע). לגבי הסטריליזטור, זה אולי ישמע א משהו אבל אני לא פאנטית בניקיונות ורחוקה מלהיות סטירילית באופיי, חשבתי שזה יבוא לי אחרי הלידה אבל זה לא קרה, אני פשוט לא כזו, לכן אני מעקרת בקבוקים (יש לי שנייים לכל אחד וזה מספיק לי) פעם בשבוע-עשרה ימים. בין ארוחה לארוחה שטפנו מתחת לברז עם סבון כלים פשוט וזהו. אותו דבר לגבי הפעמון של המשאבה. לי היו כמה פעמונים וכמה בקבוקים שהתאימו למשאבה מחברות ככה שזה מאד הקל עלי בעניני השטיפות. שיהיה המון בהצלחה מאד חשב שתקבלי הרבה עזרה ממי שאפשר, משפחה או בשכר זה עושה את החיים הרבה יותר קלים ושפויים. כך לא תצטרכי להתעסק בניקיונות ותמיד יהיה לך אוכל מוכן.

מיכל 2and1

New member
עידודים...

1. דבורה ענתה לך יותר טוב....אבל שמעתי על הכל קראתיע כפורום על מישהיא שרק שאבה אני חושבת שמעדיף כל 3 שעות.... 2. אני מכירה חישוב כזה: 150 מילילטר כפול משקל לחלק ל8 ארוחות ביום- זה מה שהן צריכות. אני כשנתיתי בקבוקים הצעתי תמיד קצת יותר....במקרה שלך 150 כפול 2.2 =330 מיליטר ביום לכל אחת שזה 41 מיליטר בארוחה... כלומר 40-50 מיליליטר...או יותר הן בטח כבר שוקלות יותר.... 3.לא להקפיד כל כך על "הוראות יצרן" כפי שעשיתי גם אני עם הגדול שהיה יחיד..כלומר לא כל ארוחה כוללת החלפת חיתול, אצלי שבועיים הראשונים גם היה טירוף של הנקה של אחד הנקה של שני שאיבה, וחוזר חלילה אבל זה היה במחזורים של כשעתיים וחצי-שלוש שעות...וכן אחד מהם היה פותח לפעמים פער של ארבע שעות..... 4.סטריליזטור לא השתמשתי- אני שוטפת טוב במים וסבון ובסוף גם שטיפה במים רותחים....מחמם יש לי של אוונט, אני לא משתמשת בו..אם היה לי איך הייתי מעבירה לך אותו, יש יתרון בלתת בטמפ' החדר החימום/קרור לא עושה טוב לחלב...ואצלי - ב"ספרטה" הם קבלו את זה גם בטמפ' המקרר.....היה קיץ. שיהיה לך בהצלחה , זה אפשרי.

למעלה