מערכוני השבת של גל"ץ

• פותח הנושא emh
  • פורסם בתאריך

emh

Member
מערכוני השבת של גל"ץ

"אנחנו עדיין בסימן ראש השנה שחל השבוע" השמיעו מערכונים שקשורים לסיכומי שנה דודו טופז - חדשות בשנת 2012 (היום בעוד 25 שנה - מערכון משנת 1987) מתי כספי - מה יהיה (שיר) אלי יצפאן ומאיר סוויסה - חדשות בינלאומיות יוסי בנאי - ספירת מלאי (שיר) יוסי בנאי - לאור המצב החשוך הגשש החיוור - המנגינה היא שקובעת (שיר) דודו דותן - זמר השנה (מערכון מתחילת דרכו)
את זה לא הכרתי
הגשש החיוור - אף אחד לא קם (גרסת 2004) הגשש החיוור - רופא אליל (חכם מיימון) גבי שושן - לי לך (קאבר לשיר של הגששים)

האגס 1

New member
../images/Emo125.gif

לא הכל ממש היה עם קשר לראש-השנה, אבל לפחות הפעם היו מערכונים נורמליים ולא קטעים מתוכניות טלויזיה (או רדיו - בל נשכח את "התרומה ההסטורית" של גלי-צה"ל בדמות 'ציפורי לילה' שהוגשה לנו אחר כבוד בשבוע שעבר). המערכון 'זמר השנה' - מי שיחקה שם עם דודו דותן? היא נשמעת כמו רויטל עמית. חבל רק שהשדרנית הגל"צניקית לא טרחה לציין את זה, אבל משום מה היא כן הקפידה לפני המערכון ואחריו לציין שזה "מתחילת דרכו". והאם הפרודיה היא על זמר ספציפי? שמו של הזמר במערכון היה קורקינט פברואר.

D o r o t h y

New member
מאד מאד

לא נהניתי מהתכנית הזו. סתם רצף של מערכונים שלא קשורים לכלום, עריכה אקראית ולטעמי ממש לא טובה. בזמן האחרון ממש לא כיף לשמוע את התכנית הזו. אני ממש חושבת לוותר. התכנית ברדיו ירושלים הרבה יותר טובה .

האגס 1

New member
../images/Emo45.gif

אבל תודי ש'הו מה יהיה' של מתי כספי זה שיר מצחיק ברמות מטורפות... אין מתאים ממנו לתוכנית מערכונים

emh

Member
עדיין היה יותר טוב משבוע שעבר...

וכיף לשמוע את המערכונים
גם אני סקרן לגבי השותפה של דודו דותן למערכון על זמר השנה...

האגס 1

New member
במקרה הזה גם "יותר טוב"

זה עדיין לא... הרי מה הקשר בין המערכונים ששודרו לבין "סיכום השנה"? אולי חוץ מ'זמר השנה', לא היה קשר ל"סיכום השנה" או שהיה קשר תלוש ומעליב. ולמי שפספס את תוכנית הסיכום של השבוע שעבר - שב יורם רותם והוכיח למי כאן יש קשרים בטלויזיה, והשמיע את גרסת 2004 ל'אף אחד לא קם' של 'הגששים'. אולי כדאי שיפסיקו שם לנסות להרשים אותנו בקשרים בטלויזיה ובכשרון למצוא נושאים מקוריים לתוכניות מערכונים, כי זה כבר מזמן הפסיק לעבוד.

האגס 1

New member
פתאום עלה בדעתי ../images/Emo5.gif

שאולי יעלה להם שם בגל"ץ רעיון להוציא דיסק אוסף כמחווה ל'עולם מצחיק אז צוחקים' עם מיטב המערכונים ששודרו בתוכנית. אם העריכה של הדיסק תהיה כמו העריכה של התוכנית בזמן האחרון - זה לא נשמע רעיון כל-כך טוב, אני מקווה שאני היחידי שחושב עליו. נכון שהתוכנית עדיין לא משודרת 25 שנים? בעצם, מה זה משנה - הם כבר יעגלו את מספר השנים האמיתי וימציאו איזה מספר יפה.

emh

Member
../images/Emo41.gif מערכוני רדיו ירושלים - שעה 1

ציפי שביט ושמואל שי - מלכת היופי חלב ודבש - אולי עוד קיץ (שיר) הגשש החיוור - המצילים של ש"ס (מערכון) הגשש החיוור - העם החליט לשים טלית (שיר שהמשיך את המערכון) מוני מושונוב ושלמה בראבא - שאול (מערב חד פעמי בלתי קונבנציונלי 91) מיקי גבריאלוב - גברת מגונדרת דודו דותן - בדיחות שהתגלגלו לבמה גלי עטרי - יש לך שמש (שיר - קפץ בהתחלה ולכן נקטע באמצע) ספי ריבלין - אאל"ט זה קטע מתוך זכרונות מפפריקה עליזה עזיקרי - יפו (שיר מהסרט קזבלן) טוביה צפיר ורבקה מיכאלי - הדלקת משואות (זה יכול להיות מניקוי ראש או סיבה למסיבה)

האגס 1

New member
תוספות לסיכום...

לתוכנית שהועלתה ב-1991 קוראים 'ערב חד-פעמי קונבנציונאלי', והקטע של טוביה צפיר ורבקה מיכאלי היה מ'סיבה למסיבה', או שהוא הוצג גם שם ואולי גם בתוכנית אחרת במקביל, ובכל מקרה - הוא איננו מ'ניקוי ראש'. הוא צוחק על אירועים רבים ודמויות בשנות ה-80.

emh

Member
../images/Emo41.gif מערכוני רדיו ירושלים - שעה 2

הגשש החיוור - קסיוס קליי נגד חלפון פורטרט - אני אצבע את השלכת בירוק (שיר, קאבר ליורם ארבל) אלי ומריאנו - שמות (מערכון בסגנון המערכון של התודות "המורה לספורט - ברי צקלה") אופירה ורווית יוספי - לשמוח ולרקוד אורי זוהר ושייקה אופיר - חלש האופי יגאל בשן - תן לי (את היום הזה) (שיר) מה קשור - המצילים (גם המערכון הזה צוחק של שמות) היי הג'יפ - אריק לביא ושוקולד מנטה מסטיק (שוב קפץ הדיסק) הגשש החיוור - יועץ לענייני נישואין אריק איינשטיין - אמרו לי (שיר) ציפי שביט - הרב אולטרא-סאונד (?) שיר שלא זיהיתי ("תסתכל באלבום ותראה") - גם את השיר הזה חתכו. פינת המתיחה הקטנה - אמרגן

האגס 1

New member
השיר שלא זיהית

היה 'אלבום משפחתי' של שלישיית 'שבר ענן'. הקטע האחרון, קטע מ'פינת המתיחה הקטנה', הוא מתוכנית רדיו ששודרה בראשית ימיו של רדיו ירושלים לפני כעשור.

emh

Member
אני תהיתי לגבי הקטע של ציפי שביט...

אם הוא מתוך שביט 2000 הנה עוד כמה שמות בסגנון שהיה בתוכנית היום זה שבא בטענות: עמית לונן זה שכאב לו: עמית פתל זה שאהב בנים: עמית רומם זה היה פופולרי בשנת 2000...

למעלה