מעבר לארה"ב (פעם שנייה) - תהליך מהארץ אונליין

dafni1233

New member
שלום חברים,

אני (דפנה, אזרחית אמריקאית) מעוניינת להתחיל מהארץ תהליך הגירה עבור בעלי ועבור שני ילדיי הקטנים. (שאינם זכאים לאזרחות אוטומטית)
אשמח אם תוכלו לעזור לי עם כמה שאלות.
השאלה הראשונה והחשובה ביותר היא איך מגיעים למאמרים? הממשק השתנה ואני לא מצליחה להבין איפה כל החומר.
ראיתי שניתן כעת להגיש טופס I 130 אונליין וזה מה שאני מתכוונת לעשות. האם יש דגשים מיוחדים בהגשה אונליין? (עשה ואל תעשה?) האם יש מאמר הנוגע להגשה אונליין?
אציין כי בעלי עבר את התהליך בעבר ואף היגרנו לארה"ב לתקופה אך חזרנו לאחר זמן מה. ממה שאני מבינה אין שום חשיבות לכך שביצענו את התהליך עבורו בעבר וכעת אני מתחילה תהליך חדש לחלוטין. האם נכון?
שאלה טכנית בנוגע ל I130 : האם בחלק 2 אני רושמת את המספר ALIEN שהיה לו בעבר? (אני מניחה שלא ושרק צריך לרשום את ה SSN שיש לו נכון?)

האם הגשה אונליין מייעלת את התהליך ומקצרת אותו?
אנחנו הגשנו לפני כעשור, האם משהו מהותי השתנה בתהליך?

תודה רבה

vinney

Well-known member
אם ביצעתם את התהליך בעבר אז כבר יש לו גרין קארד. האם ביטלתם את הגרין קארד הקודם באופן רשמי? אם כן - צריך להתחיל הכל מהתחלה. אם לא - לא צריך לעשות כלום, רק לנער אותו מהאבק ולעלות על הטיסה (בתקווה שהוא לא בוטל בינתיים).

הבקשה אונליין לא משנה את התהליך במאומה, התהליך הוא אותו התהליך. השינוי העיקרי ממה שהיה לפני עשור זה הצורך להוכיח יכולת לממן את ביטוח הבריאות (אבל זה בשלב הראיון לויזה).

למעלה