מעבר לארה"ב ע"ב קרבה משפחתית או בן זוג עם ויזת L-1B

shali86

New member
מעבר לארה"ב ע"ב קרבה משפחתית או בן זוג עם ויזת L-1B

שמי שלי,

אני מנסה לברר פרטים למעבר שלי לארה"ב בהסתמך אחד האופציות הכתובות מעלה:
1. אחותי אזרחית ארה"ב-
כמה זמן יכול לקחת תהליך של קבלת גרין קארד באופן הזה ?
2. בן זוגי (לא נשואים) - חי ועובד על בסיס ויזה L1 בארה"ב במהלך השנתיים האחרונות.
מה התהליך לקבלת ויזה הנשענת על הויזה הקיימת דרכו?
כמה זמן התהליך ? בהנחה ואנחנו מתחתנים האם הוא אפשרי?

האם התהליך יהיה קצר יותר במידה ואשהה שם במהלך אחד התהליכים ?
כרגע יש לי ויזת תייר שצפויה להסתיים ביוני 2017.

תודה לכל העונים ! :)

idan306

New member
תשובות

(1) 13-14 שנה
(2) תצטרכו להתחתן, לא חשוב היכן בעולם, העיקר שהמדינה המארחת מכירה בנישואין (לא נישואין רפורמים בארץ למשל). אחר כך מגישים בקשה לויזת נלווה - משך הזמן הוא כמו לויזת תייר. קובעים פגישה, מגיעים עם כל המסמכים הרלוונטים, ומקבלים את הויזה אחרי שבוע.
&nbsp
התהליך לא יהיה קצר יותר אם תשהי בארה״ב. ובכלל - עם ויזת תייר את יכולה לבוא לבקר אותו בלבד. את לא יכולה לעבור לפני שאת מקבלת את הויזה.
&nbsp
שורה תחתונה - סעי לבקר אותו, תתחתנו זריז. תאספי את המסמכים הרלוונטיים (הוא יכול להתייעץ עם המחלקה המשפטית שהוציאה עבורו את הויזה שלו לגבי פירוט מדוייק), חזרי לארץ, קבעי תור לראיון לויזה, חכי לדרכון, וזהו - את מסודרת.

shali86

New member
תודה! עוד שאלה..

תודה על התשובה המהירה עידן :)

עוד משהו -
מה הפרוצדורה להגשת ויזה נלוות בהתחשב שיש לו כבר ויזה?
האם זה אפשרי להצטרף אליו לאחר שכבר קיימת לו ויזה?
ברגע קבלת הויזה אני כבר רשאית לעבוד בארה"ב או שעלי לקבל איזשהם מסמכים רישמיים אחרים בארה"ב כדי לעבוד? .

תודה רבה ולילה טוב :)

John the Savage

New member
בכדי לקבל ויזת נלווה לאחר חתונה

בהנחה שאת נמצאת בארץ, התהליך מאד פשוט: קובעים תור בשגרירות, מגיעים עם תעודת הנישואין ומסמכים שמראים לבן זוגך יש ויזת L1 (צילום דרכון שלו, ועותקים של הטפסים עבור ה-L1 שלו). מכיוון שאתם לא ניגשים לראיון ביחד, מומלץ להביא איתך ליתר ביטחון גם עדויות לאמיתות הנישואין (תמונות משותפות וכו'). לא בטוח שתזדקקי לזה, אבל רצוי שיהיה ליתר ביטחון.

התהליך עצמו לא שונה בהרבה מהוצאת ויזת תייר. בסיום הראיון מאשרים את הויזה ומשאירים את הדרכון בכדי לקבל חותמת ויזה L2. ברגע שאת מקבלת את חותמת הויזה בדרכון, את יכולה לנסוע לארה"ב ולהצטרף אליו. בכדי לעבוד צריך לבקש אישור עבודה, ואפשר לעשות את זה רק לאחר שאת כבר נמצאת בארה"ב. לוקח 2-3 חודשים לקבל את אישור העבודה.

doronf65

New member
ואל תשכחי

שאת אולי עכשו תהיי איתו בארה"ב, אבל רצוי שמתישהו שהוא יתחיל תהליך GC. כמובן שזה יחול גם עלייך כיוון שתהיו נשואים.

למעלה