מספר שאלות קנייה/אחזקת רכב

NoamG83

New member
מספר שאלות קנייה/אחזקת רכב

שלום לכם הודעה ראשונה שלי כאן פתחתי עסק(מורשה) שעוסק בהנדסה(בניין ).. העבודה כרוחה בנסיעות לפרוייקטים שונים ברחבי הארץ ולכן אני צריך רכב. ויש לי כמה שאלות קודם כל בינתיים אין באפשרותי לרכוש רכב מכספי ולכן חשבתי על יד שנייה בסביבות ה 60-70 K ש"ח ,יש לי בסביבות ה 30K ש"ח מזומן ואת השאר אני מתכנן לקחת בהלוואה ולפרוס לתקופה של 3 שנים.היתי בבנק שלי "לאומי ו "הפועלים" והתנאים שקיבלתי שם לא ממש נוחים (אחוזים מאוד גבוההים וכן') וממש לא משנה להם שאני צריך את האוטו לעסק . רציתי לשאול אותכם האם יש איזשהם אירגונים(שעוזרים לעסקים להתפתח) שיכולים לעזור לי לקבל הלוואה בתנאים יותר נוחים מהבנק?-הכוונה היא לאחוזים יותר נמוכים מהבנק .' ועוד כמה דברים אני ממש מבולבל מכל העינין של מס הכנס ומע"מ וההחזרים שלהם בנוגע לרכב. הבנתי מכמה אנשים שאם אני קונה רכב חדש אז מחזירים לי את כל הכסף ,משהו בסגנון במקום לשלם מיסים הכסף ילך לתשלומים על הרכב,יש משהו בסגנון?! אם כן מה לגבי רכב יד שניה?! ובכללי אני ישמח לקבל ממכם טיפים בנוגע לאך לרכוש רכב ואיזה- חדש או ישן? בינתיים זהו יש לי עוד כמה שאלות בנוגע לאחזקה של רכב אבל זה אחרי ההחלטה לגבי איזה רכב לקנות. תודה מראש ושבוע טוב לכם

כמה תשובות

א- הלוואה, יש את מט"י והקרנות שלהם. אבל זה כרוך בלא- מעט עבודה ו"בלגן". יותר הגיוני שתעשה "שופינג". למשל- אם אתה קונה מכונית מסוחר (למשל: חברת ליסינג), בדרך כלל הם מחוברים לגורמי מימון יותר הגיוניים ב- כדאי שתתיעץ עם איש מקצוע. אם אתה קונה אוטו של פחות מ 3.5 טון, אין שום הטבה מיוחדת. מה שכן, ההוצאות השוטפות (דלק, תיקונים, ביטוח וכד') חוסכות לך במס. וגם עלות האוטו, נחשבת כהוצאה (פחת) לפי 15% בשנה. בהצלחה

כך בחשבון את הוצאות החזקת הרכב

דלק כ2000 ש"ח לחודש . תלוי ברכב . ביטוח . ניכנס להוצאות . אבל יוצא מהכיס שלך . שיש להוסיף לתשלום החזרת החוב . יהייה לך כ4000 שקל לפחות בחודש לשלם על הרכב כולל הלוואה . השאלה מה צפי הרווחים נטו שיהיו לך . שמהם אפשר לשלם סכום כזה

כך בחשבון את הוצאות החזקת הרכב

דלק כ2000 ש"ח לחודש . תלוי ברכב . ביטוח . ניכנס להוצאות . אבל יוצא מהכיס שלך . שיש להוסיף לתשלום החזרת החוב . יהייה לך כ4000 שקל לפחות בחודש לשלם על הרכב כולל הלוואה . השאלה מה צפי הרווחים נטו שיהיו לך . שמהם אפשר לשלם סכום כזה

NoamG83

New member
לא ממש הבנתי

קודם כל תודה על התגובה שלך א) מדבריך משתמע שאין סיכוי לקבל הלוואה ממט"י או ארגון אחר והמוצא היחיד שלי זה הבנק עם 11.75% ריבית מוזר? הרי מהותם של ארגונים בסגנון מט"י לעזור לעסקים בתחלילת דרכם להתפתח ורכב זה חלק אינטגרלי מהעסק שלי ולא ממש הבנתי את הכוונה בדבריך "יותר הגיוני שתעשה שופינג" הרכב שאני מחפש הוא רכב "פרטי" רגיל לא מסחרי ולא משאית 3.5 טון אם זה משנה משהו ב) "בעל מקצוע "הכוונה לרואה חשבון שלי? תודה נועם

נסיון נוסף

א- מטי זה ענין שיכול לעזור, אבל זה יקח חודשים של מילוי הטפסים, הכנת תוכנית, הגשה, אישורים וכד'. יש לך את הזמן הזה? אגב, 11.75% ריבית על הלוואה (עם בטחונות חלשים) זה לא מטורף כשאפשר לקבל על הכסף כ- 5%. המרווח של הבנק לא בשמיים ב- כן, אני מתכוון לרואה החשבון שלך

miok

New member
תגובה:

אני לא יועץ מס אבל: פעם ביררתי לגבי הוצאות רכב: רכב פרטי: אתה מקבל אפשרות להכרה בחלק מההוצאות. כאשר הנחת היסוד של מס הכנסה, שעשה לפחות 9990~ ק"מ בנסיעות פרטיות, לכן, אתה תקבל החזרים על ההוצאות שמעל אותם 9990 ק"מ. אבל בגלל שבמס הכנסה נחמדים, הם מאפשרים לך, במקרים בהם אתה לא מגיע למרחק הזה, או שאתה נוסע מעט באופן כללי, לקבל הכרה ב 25% מההוצאות על אותם קילומטרים ו 100% על מה שתעשה מעל. כמובן, כדי לדעת פרטים מדויקים יותר, תכנס למס הכנסה ותבקש לקבל, בחינם, את החוברת "דע את זכויותיך" מאוד מומלץ! מה שכן, אם אתה קונה משאית, כלומר רכב שמוגדר כמשאית (מורשה למעל 4 טון, אם אני לא טועה) אז אתה מקבל החזרים מהשקל הראשון, כלומר 100% מההוצאות. זו הסיבה, לדעתי, שהרבה קבלנים קונים את אותם הרכבים האמריקאים עם הדאבל ג'נט מאחור. אגב, על אותם משאיות, לא משלמים מס קנייה ולכן, יחסית, המחיר שלהם זול. עכשיו, לגבי רכב: מה שמנסים לומר לך כאן, זה שאתה יכול להיכנס לסוכנות רכב שמוכרת רכבי יד שנייה ולקבל אצלם רכב במימון נדיב, רק תיקנה. כמובן תבדוק טוב לפני. אישית, נסעתי תקופה מסויימת על סיטרואן ברלינגו דיזל .. אוטו מעולה, לא עושה בעיות ונוח מאוד למה שאתה הולך לעשות.

NoamG83

New member
ממליץ להתרחק מסוחרים/מגרשים

אני לא ממליץ לאף אחד לקנות מכונית מסוחר/מגרש/אחרי ליסינג -רוב הרכבים בחברות הליסינג מטופלים בצורה מחפירה ע"י חלפים לא מקוריים,בניגוד להמלצות היצרן, שמנים מוזרים ורמת עבודה מחפירה. תחשבו לבד על בעלי המוסכים שזוכים במכרזים במחירים מאוד נמוכים.אותם בעלי מוסכים צריכים גם להרוויח בעצמם אז תחשבו איפה ועל חשבון מי הם חוסכים בעלויות. נקודה שניה למחשבה :מכירים את המשפט "מכונית השטח הכי טובה- זה האוטו ליסינג של אבא מהעבודה" מה גם שבד"כ רמת האיבזור של מכוניות הליסינג היא הפשוטה ביותר. ואת המכוניות השמורות דואגים קציני הרכב למכור( לסדר) לאנשים שהם מכירים. -סוחרים/מגרשים-זהו השוק הכי שחור ומלוכלך שיש. מכוניות שהוגדרו כטוטאלוס נקנות ע"י סוחרים מחברות הביטוח ומוחזרות לכביש( בלי כריות אוויר ,שלדה שמרותחת מ 2 מכוניות ועוד אלף ואחת קומבינות) ,זיופ קילומטראז' כמעט בלי יוצא מן הכלל,הסתרת פרטים בנוגע להיסטוריה של הרכב 99.9% מהסוחרים בארץ רמאים -השוק הפרטי -לא שכאן המוכרים הם טלית שכולה תכלת..אבל יש אנשים ישרים באמצע הדרך. אני רק רוצה לציין שכל הדברים שנאמרו כאן על-ידי הם מבוססים ומאומתים ותאמינו לי אוטו במצב טוב לא מגיע למגרש של סוחר -.

אני חולק עליך

כשאתה קונה אוטו מליסינג/ השכרה אתה משלם פחות בגלל כל מה שאמרת לפיכך, יש מתאם בין המחיר לסחורה. יש אנשים (ואני אחד מהם) שקונים מהשכרה/ ליסינג ומרוצים מהעיסקה אבל בכל מקרה, זה לא בדיוק שייך לפורום זה

למעלה