מסלול מט"ח

ponder

New member
מסלול מט"ח

בטפחות המליצו לי לקחת מסלול צמוד מט"ח (לדולר או יורו) 110 אלף ש"ח מתוך סך הלוואה של 570 אלף ש"ח. אני קצת מפחדת, אבל הם ממש המליצו - יכולה להיות הצמדה שלילית, היום הריביות ממש נמוכות (מתחת ל-3%), סביר להניח שהדולר לא יעלה יותר מדי,גם בטווח הארוך, ב-5 שנים האחרונות היתה רק הצמדה שלילית. אם את רוצה משהו יותר בטוח אז את יכולה ללכת על היורו. ... למה לך לקחת חלק כ"כ גדול בהלוואה צמוד מדד? וכו' וכו' וכו'. אני ממש בהתלבטות! המסלול שדי נסגרתי עליו ואף כאן בפורום אמרו שהוא טוב זה: 240 אלף ש"ח - קבועה 20 שנה 110 אלף ש"ח - משתנה כל 5 ל-20 שנה (אם זה דרך טפחות אז כל שנתיים וחצי) 220 אלף ש"ח - פריים ל- 25 שנה. מה אומרים לגבי המט"ח? תודה!!!

meeir21

New member
דעתי

ההצעה שהציעו לך היא הצעה לא טובה לפי מה הם קובעים שהדולר/יורו לא יעלו? כמו כן כל החלק של המט"ח כולו מוצמד ולכן כאשר המטבע עולה כל קרן המשכנתא שלך עולה כמו כן כדאי להוריד את החלק שצמוד למדד ולהגדיל את החלק של הפריים *לא מומלץ לעבור את ה-20 שנה

ab1729

New member
אממממ

1. אני ממליץ לא ללכת על מט"ח כי מדובר בהימור. האם את יודעת אם הדולר או היורו יעלו או ירדו? גם אני לא. למעשה אף אחד לא יודע. כיוון שההכנסות שלכם בשקלים - אין סיבה להמר על שער הדולר. 2. התמהיל שלכם טוב. הייתי נמנע מלקחת משתנה כל שנתיים וחצי (טפחות), אלא אם יש סיכוי לפרוע את המסלול בתחנה הראשונה \ שניה.

למרות ההתנגדות העזה של המומחים

אני תמיד בעד ללות בדולר. לדעתי הדולר בשקיעה והרביות נמוכות וישארו כך. תעשו נתוח של 10 15 20 שנה לאחור ותראו שלאורך זמן תמיד אבל תמיד היה יותר נוח ללות בדולרים מאשר בשקל צמוד או פריים. אני יודע שדברי יעלו את חמתם של המומחים אבל שוה לכם בדיקה.

למעלה