מלגה ומשכנתא

biolog1

New member
מלגה ומשכנתא

אמנם קצת לא קשור, אבל בכל זאת.
האם יש פה מישהו שמקבל מלגה ולקח בעבר משכנתא?
השאלה היא אם מלגת הקיום שלי מהאוניברסיטה נחשבת כהכנסה לצורך משכנתא?
תודה!

pitzi35

New member
אני לקחתי משכנתא על מילגה

בעיקרון לא ממש התיחסו לזה כשלקחנו משכנתא, הפקידה "עלתה" על זה כשהיא הסתכלה על דף פירוט החיובים שלנו והיא ראתה שהמשכורת שלי כל חודש אותו דבר עד רמת האגורה אז היא שאלה עם זו מלגה ( רק אחר כך הבאנו תלושי משכורת).
אני לא חושבת שצריכה להיות עם זה איזושהיא בעייה, דבר ראשון מלגת סטודנט זה דבר הרבה יותר יציב מכל משכורת אחרת (מה הסיכוי שיפטרו אותך? שהאוניברסיטה תיסגר?) ודבר שני, מכאן אפשר כמעט ורק לעלות...
אנחנו עשינו סיבוב בין כמה בנקים (לאומי, פועלים, ואיגוד) ובאף אחד מהם לא עשו בעיות או שאלו שאלות על המילגה.

אבל כדי להיות בטוחה פשוט תרימי טלפון לכמה בנקים.

pitzi35

New member
עוד דבר

כשלקחנו משכנתא ההכנסה של בעלי היתה עוד יותר נמוכה משלי וגם הוא היה עדיין סטודנט, ככה שזה לא שההכנסה היפה שלו חיפתה על המילגה שלי.

biolog1

New member
תודה לשניכם

העניין הוא שאנחנו פשוט מנסים לתכנן מתי לקחת.
וכמו ש"פיצי" אמרה, אנחנו קצת מנסים להימנע משאלת קיטבג כזאת בבנק.
עקרונית את צודקת מלגה זה משהו די יציב הרבה יותר ממשכורת, אבל בכל זאת לא רוצים ליפול על איזה חוק יבש.
תודה :)

deathcaster

New member
מה זה להימנע משאלת קיטבג?

אז תשאלו בסניף אחר

pitzi35

New member
אין פה עניין של שאלת קיטבג

או שנותנים או שלא, אתם לא תצליחו להסתיר את זה מהבנק.
אתם יכולים להתקשר למוקד הטלפוני של כל מיני בנקים ולשאול, אפילו בצורה אנונימית ותיאורתית.
בשנים האחרונות לקחו אצלי במעבדה לפחות חמישה סטודנטים משכנתאות ועוד כמה ממעבדות אחרות, לאף אחד מאיתנו לא קראו תשובה או דנקנר. בחיים לא שמעתי אף אחד מתלונן על זה שבגלל שהוא סטודנט הוא לא יכול לקנות דירה ולקחת משכנתא. זה הכנסה לכל דבר.
בקיצור תרימו טלפון לבנק ותבררו, יש מספיק מה להתקשקש על משכנתא על תיכנסו לסרטים במקום הלא נכון.
חוץ מזה יש פורום שלם על משכנתאות תנסי לשאול שם יש שם כל מיני יועצים שאולי יכולים לתת תשובה רישמית

למעלה