מכפל 1.4 על 70-300

DorSht

New member
מכפל 1.4 על 70-300

רק בגלל שגוגל לא הצליח לענות לי על השאלה ב100%, ואין באיזור באר שבע מישהו שמוכר מכפל כזה,
אז אני שואל כאן.

בפורטל של טד, בביקורת על 70-300VR נאמר:
"נשאלת שאלת המכפלים. בחנתי אותה עם שלושה מכפלים – ועם שלושתם היא תפקדה היטב.
כדרכה התמוהה של ניקון לאחרונה, העדשה איננה מדווחת ל EXIF את אורך המוקד האמיתי עם המכפל ואף לא את הצמצם האפקטיבי. מדידת האור נכונה ומנגנון ה VR עובד היטב.
עם מכפל Kenko Pro 300 x1.4 מתקבל אורך מוקד של 420 מ"מ עם צמצם אפקטיבי מרבי של 8.
חדות בצמצם פתוח לרווחה טובה כפי שנראה מיד. למרבית ההפתעה, העדשה הזו גם עובדת עם מכפלי ניקון המקוריים ממשפחת ה TC-XXEII אחרי "ברית המילה" שנעשתה בהם (ואשר מבטלת את האחריות עליהם!).
התוצאות עם מכפל ה 1.4 טובות, מערכת האוטופוקוס עובדת היטב, כמעט ללא "חיפוש", ועל מנת לקבל איכות מרבית רצוי לסגור את הצמצם בשליש סטופ לפחות."

ועכשיו נשאלת השאלה - מישהו ניסה במקרה את השילוב הזה עם המכפל הספציפי של קנקו או עם מכפל אחר ויכול לדווח שהעניין עובד כמו שצריך, בעיקר נושא האוטופוקוס?
זה נראה לי כמו פיתרון טוב שישלים לי את הטווח שחסר לי בצילומי תעופה וגם יאפשר לי צילומי צפרות,
שכן במילא את שני הסוגים האלו של הצילום אני מבצע בתנאי תאורה טובים, כך שאין בעיה.

שבוע טוב...

DorSht

New member
אמת

אך מצד שני במערכת הפורומים של פליקר, מצאתי דברים סותרים.
לכן אני שואל אם יש מישהו שניסה בעצמו את השילוב הנ"ל ויודע איך הוא מגיב.

יש לי אפשרות לרכוש את המכפל הזה ביד שניה במחיר טוב מאוד, אבל זה שווה לי את הנסיעה רק אם יהיה לי פוקוס אוטומטי.

sagiKor

New member
זה מכפל טוב מאד

אם הוא לא יתאים לך אז תמיד תוכל למכור אותו בלי להפסיד כסף, בהנחה שאתה באמת מקבל מחיר טוב.
חוצמזה, אני רואה שאתה כל הזמן מחפש לקנות עדשת טלה עם צמצם מהיר יותר ואז הוא בטוח יתאים.

יש את המכפל הזה לאחי ואני בדקתי אותו על ה 70-200 והוא נהדר עם פגיעה מינימלית באיכות. אבל לעדשה הזאת אין את בעיית הצמצם המקס'.
יכול להיות שיש הבדלים קלים בעותקים שונים של עדשות ומכפילים שלפעמים מאפשרים פוקוס ולפעמים לא, קח איתך את העדשה ובדוק במעמד הקניה.

DorSht

New member
הקטע שחבל לנסוע סתם.

זו לא נסיעה שעולה לי כסף, כי יש לי רכבות בחינם בתור חייל,
אבל לא בא לי סתם לבזבז זמן.

אם אני נוסע אז אני נוסע בשביל לקנות ולא סתם לקנות משהו לא שימושי.

אני מחפש עדשת טלה עם צמצם מהיר, בהנחה שהשנה אני אטוס לארצות הברית, כנראה שאני אחזור משם עם 70-200 F/4 VR II...
(ולזה ברור לי שהמכפל יתאים)

עבור המכפל נדרשים 600 שקלים חדשים.
ממה שראיתי חדש עולה פי 2.

enigo

New member
לא טענו כאן פעם בתוקף שעם צמצם 8 מירבי

האוטופוקוס לא יעבוד? נדמה לי שזה היה בדיון על עדשת F4 ומכפל 2.

sagiKor

New member
עקרונית לא אמור לעבוד

אבל לפעמים עובד.
היצרנים שמים גבולות לפני קצה היכולת. אף אחד לא תבע יצרן על כך שהמוצר נתן לו יותר ממה שהובטח, להפך מתחילות הבעיות.
כפורום שמייעץ, רצוי להצמד להצהרות היצרנים אם מישהו רוצה לנסות למתוח את הגבולות זה על אחריותו הבלעדית.

enigo

New member
דעתי שונה - בשביל הגדרות היצרן יש את אתר

היצרן. אנחנו כאן כדי לתת את תמונת העולם האמיתי. נכון שלא הייתי אומר חד משמעית שיעבוד - אבל בהחלט אפשר להגיד "לא אמור לעבוד רשמית, אבל יש מקרים שעובד. שווה לבדוק".

DorSht

New member
אם תסתכל גם בפורטל של טד

הוא ניסה את ה70-200 F/4 עם מכפל 2X, השילוב עובד יפה מאוד לפי מה שהוא אומר... (אפילו על מצלמות בסיסיות כמו D3000)

steiff

New member
ניסיתי עם מכפל 2 ולא הצליח

מכפל 1.4 לא ניסיתי.
עם מכפל 2 העדשה ניסתה לצוד את הפוקוס ולא הצליחה.

DorSht

New member
2 זה אוברקיל בכל מקרה לעדשה כזאת

זה טוב אולי ב70-200 F/2.8 וגם ב70-200 F/4 לפי טד...

steiff

New member
אם אתה רוצה לנסות מכפל 1.4...

אם אתה רוצה לנסות מכפל 1.4 של ניקון עם העדשה הזו, ויש לך סבלנות לחכות עד יום שני הבא (4/2) כשאחזור מסן-דייגו, ויש לך חשק לנסוע עד מפרץ חיפה, אני אשמח להשאיל לך את הנ'ל. כששמתי את ידי עליו עדשת ה 70-300 כבר לא היתה ברשותי כך שלא הספקתי להתנסות.
מן הסתם העדשה הזו לא מופיעה ברשימת העדשות שהמכפל הזה מתאים לשימוש עימן, אבל אם אתה רוצה לנסות - שיהיה בהצלחה.

steiff

New member
רשימת העדשות...

יחד עם המכפל הגיעה גם קופסת קרטון ובתוכה היתה גם חוברת הוראות הפעלה ובה רשימת עדשות שמתאימות לשימוש עם המכפל. 70-300VR לא ביניהן.
אני מעריך שאין מגבלות פיזיות לחבר את המכפל והעדשה ביחד (יש עדשות שהאלמנט האחורי שלהן בולט מדי אחורה ולא ניתן להחבר אותן למכפל). היא לא מופיעה ברשימה הרשמית של ניקון משום שכפי שמתואר בקישור שהבאת - זה לפעמים עובד ולפעמים לא ובאופן כללי זה נמצא מחוץ למעטפת הביצועים הרשמית של ניקון.
אבל אם אתה רוצה להשתעשע - שיהיה בהצלחה.

sagiKor

New member
מדובר על המכפל של קנקו

הוא יותר סלחן ממכפיל ניקון ועובד עם עדשות שמכפלי ניקון לא עובדים "ישר מהקופסא". על מנת לעבוד עם המכפל של ניקון, דבר ראשון צריך לעשות לו ברית מילה ולנסר איזה פין שיש שם וזה עוד לפני שמדברים על אוטופוקוס.

טומי*

New member
זהו שלא...

ברגע שהרכבת מכפל, האוטופוקוס מפסיק לפקס.

ניסיתי לא פעם עם המכפל של קנקו שהיה לי...על ה 70-300 של ניקון.

Pumi

New member
יש לקנקו כמה סוגי מכפילים של 1.4

גם בקנון יש גרסאות שלא מאפשרות AF ויש כמה שכן.
אחת מהדרכים לפחות בקנון לתקן זאת זה ע"י הדבקה של 3 פינים בשביל לעקוף את עניין ה AF (אבל זה גורם לצמצם פתוח כל הזמן).

למעלה