מי אשם?.?דחוףףףףףף

מי אשם?.?דחוףףףףףף

הייתי מעורבת בתאונת דרכים ואני מעוניינת לדעת איזה צד הוא האשם אז ככה: נסעתי בכביש כאשר הייתי מעוניינת לבצע פניית פרסה לנתיב השני התחלתי לבצע את פניית הפרסה כאשר ראיתי ובדקתי היטב כי אין אף אחד שאני עלולה לסכן אותו אך כדי להשלים את הפניית פרסה הייתי חייבת לחזור רוורס ושוב לשלב להילוך ראשון בזמן שעשיתי פניית פרסה מן הצד הימני שלי הגיע רכב כאשר יש לו תמרור עצור הוא אבחין שאני מבצעת את הפנייה אך לא שם לב שאני צריכה לחזור מעט אחורנית והחל להיכנס לנתיב שלי אני נסעתי רוורס והוא גלש מאחורי וכך שניינו נכנסנו אחד בשני... הייתי מעוניינת לדעת מי האשם בדחיפות תודה רבה.

yona

New member
מי אשם

גם על זה שנדחק מאחוריך יש אשמה. באיזה אחןז מדובר, זה נושא למיקוח

yona ,אפשר להרחיב בנושא בבקשה

גם לנו היה מקרה של נהג צעיר, אשר עשה פניית פרסה, ובדיוק כמו המקרה המדובר, בני היה צריך לעשות רוורס, כדי שתהיה לו פניה רחבה יותר, ובו בזמן הגיע רכב מאחור, שנסע במהירות, וחשב שיספיק לעבור לפני שבני יסיים את הרוורס, ונכנס בו מאחור, ורכבו נפגע בצד הנהג ולאורך 2 הדלתות. למרות שבני מסר גרסה מלאה, אשר לא הוכחשה ע"י הנהג שנסע אחריו, שלדבריו חשב שבני סיים את תהליך הפרסה, חברת הביטוח שלי שלמה לפוגע את כל הוצאות התיקון, ולנו כמובן יש נזקים של הקטנת העדר תביעות, והשתתפות עצמית מוגדלת(נהג צעיר) מדוע חב' הביטוח לא העלתה את נושא % האשמה. לנו נמסר שמי שעושה פניית פרסה תמיד אשם.

yona

New member
להרחיב

איני מתימר להיות משפטן אך מהנסיון שלי אני מדבר. כאשר נעשית פניית פרסה , הרכב הפונה נמצא בתוך הצומת. לפי תקנות התעבורה זכות קדימה לרכב בצומת. הבעיה בפנית פרסה, שלא נעשית במכה אחת , אלא בגלל גודל הרכב, מיומנות וזהירות הנהג ותנאי הכביש, נאלצים בקטע מסוים לפני השלמת הפניה לנסוע מעט לאחור ואז להתיישר. הנהג הפונה עסוק בפנייה עצמה ולא תמיד שם לב לתנועה שמגיעה מכיוונים שונים - ובמקרה זה כדברי השיר מאחור ומלפניו ומהצדדים. נהג הרכב השני לא תמיד יורד לסוף כוונתו של הפונה, ובדרך כלל אצה לו דרכו ואינו ממתין ומוודא שהפונה סיים לבצע את הפניה. לפיכך, וכבר נפסקו הלכות במשפטים בערכאות השונות, אין אשמה מוחלטת של אחד הנהגים אלא יש רשלנות תורמת ,(מונח שחברות ביטוח אוהבות להשתמש בו בתביעות צד ג'). לענין התאונה שהיה בנך מעורב בה, אחוז הנזק ששולם לצד ג' אינו רלבנטי. די בכך שחברת הביטוח שלמה נזק ואז חויבתם בהשתתפות עצמית ובהפסד הנחת העדר תביעות.

למעלה