מישהו יכול לתת לי מידע על ...

מצב
הנושא נעול.

elians

New member
אם אני לא טועה

ואם כבר 'מתפרקים'...
אם כבר מעלים זכרונות, וגם אני מהטיפוסים האלה שיותר מדי חיים על העבר... בכל מקרה, אוטובוסים עם מרכב CENTURY של אירייזר הגיעו בתחילת שנות התשעים (כנראה סביבות 1992). אני זוכר שבטיול בית הספר בכיתה ה' בתחילת שנת 1993 ראינו את האוטובוס הזה על שילדת מאן (כנראה HOCL מהדור הראשון; 16-290) אוטובוס ורדרד (אולי-אולי-אולי של "בוריס טורס". כי כשאני רואה אותו כיום זה עם החברה הזו, מצד שני אולי הוא נמכר אליהם). אני זוכר שהתלהבנו כשראינו את מכסי תא המטען עולים חשמלית (זה היה בשבילינו חדש לגמרי).
אם אני לא טועה
ראיתי על כמה אוטובוסים של חברת מטרופולין ... את הכיתוב מאחורה CENTURY

אורי404

New member
חלליות.

חלליות
היה השם שנתנו לאוטובוסים?.
חלליות.
בנוסף לאירייזר, שהוא אולי האוטובוס שהכי מזוהה בארץ עם הכינוי הזה, יש עוד שני אוטובוסים שקיבלו את הכינוי הזה. ב"דן" כינו, ואולי, עדיין מכנים את המאן HOCL "מרכב עממי" (2401-2440) בכינוי הזה. ב"אגד תיור ונופש" מכנים את הוולוו B10B מרכב יוניקר בכינוי חללית.

אני לא בטוח שאתה צודק

חלליות.
בנוסף לאירייזר, שהוא אולי האוטובוס שהכי מזוהה בארץ עם הכינוי הזה, יש עוד שני אוטובוסים שקיבלו את הכינוי הזה. ב"דן" כינו, ואולי, עדיין מכנים את המאן HOCL "מרכב עממי" (2401-2440) בכינוי הזה. ב"אגד תיור ונופש" מכנים את הוולוו B10B מרכב יוניקר בכינוי חללית.
אני לא בטוח שאתה צודק

אורי404

New member
גם ב"מרכב עממי".

הרגת אותי!
הוא גם די דומה
ל-Century החדש של Irizar.
גם ב"מרכב עממי".
ב"מרכב עממי" של מרכבים העתיקו, לדעתי, את צורת שלושת הפנסים הקדמיים מעיצוב האוטובוסים קומותיים, שהיו לאגד.

elians

New member
../images/Emo45.gif

בלי לפגוע - ממש אוטובוס מכוער ביותר
הצורה שלו נראית לי ממש מגעילה ואפילו מיושנת. מרוב שרצו להכניס זויות עגולות, קיבלו כדור סטנגה בצורת אוטובוס. על טעם וריח אין מה להתווכח, זה ממש קטסטרופה עיצובית.

מרבית האוטובוסים החדישים קבלו צורה עגולה וחללית.... בעבר לא הייתי יודע לזהות את האוטובוסים מבחינתי כולם אותה צורה, כל אוטובוס שהחלון הקדמי היה ענק ובצדדים החלון הוולך באלכסון היה אוטובוס חדש או בעל כינוי "חללית" ... היום זה שונה אבל מבחינת המון אנשים כולם אותו דבר.... העיצוב מודרני אבל לא יפה אני מעדיף צורה מרובעת כמו של ה303

צחקן

New member
כיעור אמיתי!

אפולו
נכחתי בהשקה לאפולו שנערכבה לפני חודש בערך, ובה נכחו אוטובוסים של "מטיילי אשדוד" ושל "המוביל הדרומי צביקה", וכמובן האוטובוס של מכבי חיפה. האוטובוס תוכנן בתוך תקופה קצרה שעולה מעט על שנה, הוא יפה מאוד ומפואר , וכן כולל מספר מאפיינים מעניינים במיוחד בתחום האחזקה, כך שיהיה יותר קל ונוח לבצע פעולות. השלדה היא שלדת וולוו רגילה ומצוידת במנוע B12B. מחלות ילדות במקרים כאלו הן דבר טבעי, ואני מאמין שהן תיפתרנה במהרה.
כיעור אמיתי!
ב"ה תמישכו לייצר את המטאור הוא היה מדהים... .

צחקן

New member
בואנה, איך ידעת איזה מקרר יש לי ../images/Emo6.gif

המטאור אם כבר לטעמי יותר מכוער
מהאפולו תאדירן הזה
בואנה, איך ידעת איזה מקרר יש לי

ב"ה בבית? אתה נביא?. וכן, המטאור לדעתיהוא מכונה ממש יפה. האופלו מעלבי את המטאור.

בתור אחד שנוהג על מטאור

המטאור, אולי, יפה, אבל למיטב הבנתי
שדה הראיה לנהגים בו לא נוח.
בתור אחד שנוהג על מטאור
אני יכול להעיד שהשדה ראיה על הפנים וסביבת הנהג לא כ"כ נוחה גם הנהג נדפק מהצפיפות שניסו להכניס 55 מושבים לקופסת סרדינים המטאור זה אוטובוס שבשנת 95 ניסה להתחפש לאוטובוס תיירותי

ה דרומי

New member
אתה עובד אצל דוד סייג במקרה?

בתור אחד שנוהג על מטאור
אני יכול להעיד שהשדה ראיה על הפנים וסביבת הנהג לא כ"כ נוחה גם הנהג נדפק מהצפיפות שניסו להכניס 55 מושבים לקופסת סרדינים המטאור זה אוטובוס שבשנת 95 ניסה להתחפש לאוטובוס תיירותי
אתה עובד אצל דוד סייג במקרה?

אורי404

New member
../images/Emo51.gif

בתור אחד שנוהג על מטאור

אני מקווה שהמרכב לא כבד

אפולו
נכחתי בהשקה לאפולו שנערכבה לפני חודש בערך, ובה נכחו אוטובוסים של "מטיילי אשדוד" ושל "המוביל הדרומי צביקה", וכמובן האוטובוס של מכבי חיפה. האוטובוס תוכנן בתוך תקופה קצרה שעולה מעט על שנה, הוא יפה מאוד ומפואר , וכן כולל מספר מאפיינים מעניינים במיוחד בתחום האחזקה, כך שיהיה יותר קל ונוח לבצע פעולות. השלדה היא שלדת וולוו רגילה ומצוידת במנוע B12B. מחלות ילדות במקרים כאלו הן דבר טבעי, ואני מאמין שהן תיפתרנה במהרה.
אני מקווה שהמרכב לא כבד
מדי על המנוע

טוארג

New member
השלדות יהיו רק של וולבו?

אפולו
השלדות יהיו רק של וולבו?
לא יהיו כאלה על מ.א.ן ושות'?

אורי404

New member
כי הוא נראה אותו דבר.

אני אוהב כל אוטובוס מה עוד שהוא
מורכב בארץ אצלי אין דבר כזה אוטובוס מכוער
כי הוא נראה אותו דבר.
נידרפלור מוגמר או מקומי נראה חיצונית אותו דבר, וגם מבפנים כבר די קשה להבדיל בינהם. זה לא כמו הדגמים הקודמים הישראליים (0305, SL, 0405), שניראו שונה ממרכב מוגמר.

מצב
הנושא נעול.
למעלה