מירי רגב אמרה שלדעתה הגיע הזמן שאשה תהייה ראש הממשלה .

דמוקרטיה - בשביל מי זה טוב?

https://www.facebook.com/LailaTovWithAssafHarel/videos/10156297584712520/

אסף הראל עם מונולוג מצוין על הדמוקרטיה בישראל.
או במילים אחרות, בשביל מה יש לנו מדינה אם איננו יכולים לשלוט בה?
בשביל מה צריך בג"צ (כבר קראתי מישהי בפורום אחר שטוענת שצריך לבטל את בג"צ כי הוא לא אמין) אם הוא יכול לפסול חוקים?
בשביל מה צריך שופטים בכלל? הרי הצדק הוא ממילא בעיני המתבונן. כמו היופי. וממילא על טעם וריח אין להתווכח. אז בשביל מה צריך בתי משפט?
בלי שופטי כדורגל, היינו כבר מזמן במונדיאל...
אז פועלים עכשיו למען חוק עוקף בג"צ, חוק שאי אפשר יהיה לבטל בשום פנים ואופן, ואני שואלת, מה יהיה אם תהיה ממשלה אחרת? האם תוכל לבטל את החוק הזה או שהוא לנצח נצחים?
ולמה לא עושים חוקה לעזאזל? למה אין חוקה למדינת ישראל?
וכשאין חוקה אז לפחות יש בג"צ ששומר על האיזונים והבלמים מפני ממשלות מטורללות, אבל עכשיו גם את זה רוצים להרוס. אז איזו מדינה אנחנו רוצים כאן?
אולי באמת הכי טוב זה להתמזג היטב עם מדינות האזור. בלי דמוקרטיה ובלי בטיח.
הכי טוב.

והערב ערב יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה. נרכין ראש לזכרם של אלה שנהרגו על זכותה של הדמוקרטיה היחידה להתקיים כאן.

ערב שקט לכולם

בגץ פסל החלטה של שר הביטחון שעניינה - מניעת הכניסה לישראל

של משפחות שכולות פלסטיניות מחר , ביום הזיכרון לחללי צהל .
מה דעתך בנושא זה ?

מי אני שאגיב על החלטת בג"צ?

אני מאוד אמביוולנטית לגבי הנושא הזה. הן משפחות שכולות שרוצות לעשות טקס זיכרון ביחד. טקס פרטי. לא ממלכתי ולא ציבורי. שתי הזמרות שהיו אמורות להופיע בטקס הזה ביטלו את השתתפותן בגלל התגובות. אני יכולה להבין אותן. אני גם יכולה להבין את התגובות נגד. קטונתי מלהיכנס לנשמה של משפחות שכולות. אם שר הבטחון לא היה עושה בלאגן ומקבל בג"צ על הראש, אף אחד לא היה יודע על הטקס הזה. סתם עכשיו נוצר עוד פתח של שנאה ועימות בין משפחות שכולות.

בגץ צריך לפסוק לפי החוק . לא ?

לשר הביטחון יש סמכות למנוע כניסת אנשים לישראל . זה מה שהוא עשה . בגץ דן בעתירה של מי שאינם אזרחי ישראל . זה לבדו בלתי חוקי . בנוסף הוא פסק בניגוד לכתוב בחוק .
בכללל לא נכנסתי לשאלה של הטכס המשותף , אלא לעניין החוקיות .

בגץ פסק פסיקה בלתי חוקית . זה הרסני .

Faria

New member
בגץ פעל לפי החוק

לשר הביטחון יש את הסמכות למנוע כניסה לישראל מטעמים בטחוניים. לא מטעמים של טכס שלא מתאים לרוחו.
לכן פגץ פעל לפי החוק כי אין לשר הביטחון סמכות לקבוע מי ישתתף באיזה טכס.

אתה טועה . יש איסור כולל וגורף לכל אדם בעולם להכנס לישראל .

אבל יש הקלה באיסור הזה . הקלה שנותנת סמכות להכניס אנשים כמוזכר . די בזה שהמבקשים להכנס לא יקבלו תשובה וכבר הם במעמד של מנועי כניסה .
עוד אתה טועה בכך ששר הביטחון קובע מי ישתתף באיזה טכס .הדבר היחיד שבגץ קבע זה שמותר לפלסטינים ההם להיכנס . על מעשיהם לאחר כניסתם לא התנהל דיון .

Faria

New member
"כל מילה שקר"

זה לא החוק. אתה מוזמן להביא לפה את החוק שאומר שלשר הביטחון יש סמכות להחליט שרירותית וללא אפשרות ערעור למי מותר ולמי אסור להכנס לישראל.

Faria

New member
ואיפה שם נאמר ששר הביטחון רשאי שרירותית למנוע אישור כניסה?

אתה ממש מעובה . השר לא מונע כניסה . החוק מונע .

תפסיק לקשקש . תביא את החוק המחייב לתת אישור כניסה לכל אדם .

אני חושבת שבית המשפט היה צריך לסייג, אם מדובר במשפחות

פלסטיניות ששכלו בן משפחה "אזרח" לבין משפחות שההרוג היה מחבל שהגיע לישראל לבצע פיגוע או שנהרג שם כשהוא תוקף חיילים.
אם מדובר בנפגעים אזרחיים אז אין פסול בטקס משותף אם זה מחבלים שהתפגרו אז זה בדיון אמיתי.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
סתם שאלה: האם גם זה שאלאור ירה לו בראש ייחשב כחלל?

נכון. סליחה. שגיתי בהבנה. אז? גם לגבי משפחתו, הבג"צ פסק

שיוכלו לבוא ולהתאבל? מדינה של אהבלים... אהבלות לשמה!

בהחלט, הבעיה היא שהשמאל רואה במחבלים לוחמי שלום ולכן מחבק

אותם, אתמשפחותיהם ואת מעשיהם.
לכן החליטו לקרוא לתינוק שנשחט קורבן שלום, השמאל רוצה לצייר תמונה קורבנית של המחבלים עלמנת שיקל עליו לחבק ולאהוב אותם.

Ron W

New member
בזיון לשנוא הורה שכול של מחבל שמביע צער ולא אחראי לפשעי בנו

למעלה