מינוי סוכן - שאלה

בנדיתה

New member
מינוי סוכן - שאלה

ערב טוב, הגיע אלינו סוכן צעיר לבחינת פוליסות הביטוח שלנו. לאחר שפרסנו בפניו את שלל הפוליסות (חיים/מנהלים/בריאות - חלקן אישיות חלקן מהעבודה). הסביר לנו כי ע"מ שיוכל לבחון בדיוק מהי כל פוליסה וע"מ שיתן לנו הצעה נגדית עלינו לחתום לו על טופס מינוי סוכן. ואכן כך עשינו. היום הסתבר לנו שבחתימה זו העברנו את כל הפוליסות לניהולו. מאחר והוטענו על ידו מן הסתם אנחנו לא מעונינים בקשר מול החברה הנ"ל. לאחר דין ודברים הסכימו בחברת הביטוח הנ"ל לתת לנו את שמות 3 החברות שמהם קיבלו בינתים את ההרשאה להעברת הפוליסות לניהולו. לדבריהם - הראל,פניקס וכלל ביטוח. הבעייה היא שאנחנו לא מצליחים לזהות חלק מהפוליסות (שלי או של בעלי), בחברת כלל ביטוח לא מוצאים את שנינו בכלל. וכן הראל קשורה לביטוח החיים מטעם העבודה שלי. השאלה הנשאלת היא כיצד אני מחזירה את כל הפוליסות לקדמותן? כיצד אני מזהה אם קיימות פוליסות נוספות שעתידות לעבור אליהם? (נאמר לנו שם שאלו הפוליסות שבינתים עברו אליהם)? האם לא נעשה במקרה זה משהו על גבול ההונאה? האם לא מחובתם להחזיר את המצב לקדמותו? אנא עזרו לי להבין מה נעשה כאן, תודה רבה.

עופר

New member
תשובה לא קלה ...../images/Emo23.gif

ראשית : ניתן להשיב את המצב לקדמותו . פני לכל הסוכנים שמכרו לך את הפוליסות ,וקיראי להם , הם יבואו, ומי שלא , לא צריך , ותני להם ביטול למינוי הסוכן . בכל מקרה שתדעי , שכדי לקבל את המידע המלא מחברת הביטוח הסוכן הצעיר היה חייב להביא מינוי סוכן , יתכן שמינוי למידע בלבד , אבל אחרת הוא לא יכול למשוך את המידע מחברת הביטוח . לגבי זיהוי חברות הביטוח ? האם אין לכם תשלומים שוטפים? האם אין לכם "סטטוסים" גם לא עדכניים ? ושאלת מפתח .. האם אין לכם את הטלפון של הסוכן שהעברת אליו את הניהול ? קיראו לו והסבירו לו את משבר האמון .. בקשו הסבר למעשיו , אם הוא יניח את דעתכם .. המשיכו אם לא .. דירשו שיחזיר את יפוי הכוח . אגב : לגבי הפוליסה מהעבודה , הסוכן לא יכול לגעת בה ללא חתימת המעביד גם אם אתם מאד רוצים כי המעביד הוא בעל הפוליסה .

למעלה