מידע על ג'חנון ומלוואח

מידע על ג'חנון ומלוואח

בעלי חצי תימני. הבעיה שהיא שחמתי נוהגת לדחוף לנו ג'חנון, מלאווח וקובנה בכל פעם שמבקרים אותה או שהיא מבקרת אותנו. אני לא אוכלת מזה כמעט אבל בעלי שמנסה לרזות תמיד אוכל מזה. היא לא מתייחסת להערות שלי לגבי השומן הרב שמצוי במאכלים האלה וטוענת שזה לא רציני. אשמח לקבל הפניה למקור שמציג את ערכם התזונתי של המאכלים האלו. כמו כן מאחר והיא טוענת שמרגרינה אינה בעייתית כל-כך, אשמח לקבל גם הפניה המציגה את המרגרינה באופן שלילי. זה פשוט די מעצבן מאחר ובשל מוצאו יש אוזו קדושה לאכילת המאכלים הבצקיים והשומניים האלה וכל התנגדות אכילתם מתפרשת כפגיעה במוצאו התימני! תודה מראש!

cnima

New member
בתור תימני

למרות שאנחנו לא נוהגים לדבר על זה (זה אסור), זה הולך ככה. אדם תימני שלא אוכל ג'חנון מוקע מתוך חברתנו. לא קיים דבר כזה. אבל ברצינות, אני גם תימני ונאבק במשקלי (בהצלחה), וכל שבת יש אצלנו ג'חנון. אני אוכל ג'חנון אחד (גג שניים!!) כל שבת, אי אפשר בלי, באמת שאי אפשר. אם כל השבוע אוכלים כמו שצריך, אז 2 ג'חנונים בשבת לא יפגעו כל כך, גם מבחינת השומן הרב שיש בג'חנון והמרגרינה. מעבר לזה, באמת יש הרבה שומן והרבה מרגרינה (שהוכח שהיא מזיקה) במאכל הזה ולכן לא כדאי לצרוך הרבה ממנה ויש שאומרים אפילו בכלל.

תודה רבה על התשובה

אם הוא היה רזה אז באמת שזה לא היה נורא, אבל יש לו כמה ק"ג מיותרים וחבל לי עליו.

cnima

New member
תודה תודה

:) תראי, אני בטוח שהקילוגרמים הנוספים שלו נובעים מתזונה לקויה לאורך כל השבוע ולא בגלל הג'חנונים (במידה והוא אוכל 2 ולא 4 בשבת). צריך שתהיה תזונה נכונה בבית (משמע, בלי להכניס אויבים), קצת ספורט (תעשו הליכה ביחד, זה גם טוב לזוגיות), ובאמת שאם כך 2 ג'חנונים ממש לא יפריעו. ותאמיני לי, תימני שלא קיבל את הג'חנון שלו בשבת זה לא מראה נעים ...

ג'חנון ומאפי מרגרינה אחרים

הקלידי בכל מנוע חיפוש - מרגרינה והאמיני לי שתמצאי "אינסוף" עובדות. אין מה לעשות המאכלים האלה טעימים עד מאד אך מה לעשות אינם ממש מזינים ומכילים לא מעט קל' (ג'חנון - כ-700 קל') ולכן לא תורמים לעודף המשקל ובכמויות מוגזמות בטווח הארוך בוודאי שלא לבריאות.

למעלה