מידע- טימומה

מידע- טימומה

קרוב משפחתנו אובחן השבוע כסובל מטימומה ממארת. האם בקרב חברי הקהילה ידוע למישהו על מרכזים (בארץ או בעולם) בעלי נסיון בטיפול במחלה זו?רופאים? תודה וכל טוב

טימומה..

היי דארמאסלה. הייתי שמחה לעזור אם היה יותר פירוט לגבי המחלה. מצטערת, לא נתקלתי בשם עד היום. אם אפשר לספק לנו עוד פרטים לגבי זה, יכול לעזור. אם לא נוכל לעזור אולי נוכל לכוון למקום בו כן אפשר לתת לך את המידע המבוקש. יום טוב גלי

שוב טימומה

טימומה הנו גידול של רקמת הטימוס. זוהי רקמה שיושבת בבית החזה לא רחוק מהלב. בד"כ היא קיימת בילדים ומתנוונת במבוגרים. הגידול לרוב מוגבל לבית החזה, ופעמים רבות מתבטא לראשונה בסימנים נוירולוגיים: תסמונת מיאסטנית (חולשת שרירים גוברת). טימומה היא גידול שפיר בדרך כלל ועיקר הצרות הן מהסימנים הנוירולוגיים (שבמקרים קיצוניים יכולים להביא למוות). לגבי קרוב המשפחה שלנו- הגידול אומנם אובחן בפתולוגיה כטימומה, אבל מאחר וקיימים מספר מוקדים בבית החזה לא ניתן להוציאם בניתוח, והתנהגות המחלה היא כשל מחלה ממארת, ככל הנראה עם אחוזי תמותה גבוהים. כפי שהבנת המחלה נדירה. אחזור על שאלתי המקורית: רופאים או מרכזים עם נסיון בסוג כזה של גידול? מי מכיר מי יודע? תודה וכל טוב אני מניחה שאחזור לכאן להסתייע בכם בליווי הקרוב שלנו לאורך הדרך הלא פשוטה שהוא החל לצעוד בה. כל טוב לכולם

דארמסאלה

כמו שכתבת, זה באמת גידול נדיר, גם כי גידולים בטימוס הם לא שכיחים וגם אחוז הגידולים שמאובחן כטימומה. זו כנראה אחת הסיבות שלא הצלחתי בבירור שלי לגבי רופא שמתמחה בטיפול בגידולים מסוג זה. אני מצרפת לינק לרשימה של מכונים אונקולוגים בארץ והרופאים המנהלים העומדים בראשם. אני הייתי פשוט מרימה טלפונים לפי הרשימה ובוחרת את הרופא שהכי מתאים לפי קריטריונים כמו התמחות וותק והמלצות. מאחלת לכם רפואה שלמה גלי

למעלה