מחפש נקודת אור - בבקשה עזרה !!!!

poli1980

New member
מחפש נקודת אור - בבקשה עזרה !!!!

שלום רב לחברי הפורום ,

אני בחור בן 29, שעד לפני כחודשיים טולפתי בתרופה פאקסט 20 מ״ג במשך למעלה מעשור, בעקבות התקפי חרדה שהיו לי בתחילת התקופה טרם תחילת הטיפול.

התרופה שינתה את חיי לטובה והצלחתי להתרומם, לעמוד על הרגליים, לעבוד, לפתח זוגיות, לעבור דירה ועוד ועוד.
בין היתר, העלתי מאוד במשקל במשך הזמן הזה (כ-50 ק״ג).

לאחרונה, וליתר דיוק - לפני קצת יותר מחודשיים בערך החלטתי שאני מעוניין להפסיק את התרופה (חשבתי אני מניח שאני מרגיש טוב, והגיע הזמן אולי לנסות לא להיות תלוי בתרופה. בנוסף רציתי גם לרדת במשקל, וידעתי בשעתו מהפסיכיאטר שלי שכאשר אפסיק ליטול את התרופה - גם אתחיל לרדת במשקל).

התחלתי להפסיק לאט לאט (מאוד במינון מדורג) את התרופה, אך יש לציין שלא יידעתי את הפסיכיאטר שלי ברצוני וביישומי להפסיק ליטול את התרופה.

התחלתי לרדת במשקל, הרגשתי גם לא רע. בנוסף הרגשתי שאני ״פשוט לא מסוגל״ לסיים ארוחות כמו בעבר - וחשבתי שזה דבר טבעי ואולי אני באמת פשוט צריך לאכול פחות.

ירדתי כ-10 וחצי ק״ג בתוך כחודשיים, אבל אז היה לי מעין וירוס של כמה ימים המלווה בחום, כאבי בטן וחולשה, ואז גם הרגשתי שהתקפי החרדה חוזרים.

מאז, ולמרות שהוירוס כבר מאחורי, אני לא אותו אדם. אני סובל כל הזמן מחרדות ומהתקפים שבאים כמו ״גלים״ (תחושה רעה, ואז פחות רעה).
כמו כן, אני סובל מדפיקות לב חזקות, זיעה בידיים וברגליים, לעיתים נמלולים בחצאי הידיים, ותחושה מעיקה בחזרה (כאילו משהו מנג׳ס ו״תקוע״) ולכן אני לא מסוגל לאכול בכלל. (אולי ביסקוויט, משהו כזה)
עד שהגעתי שוב לפסיכיאטר, פניתי לרופא המשפחה והוא רשם לי קסנקס וקרדילוק, כאשר הוא הסביר שהקרדילוק יוכל להוריד את קצב דפיקות הלב ואף להרגיע קצת וגם לשלוט ברספטורים של האדרנלין בלב, והקסנקס יוכל להרגיע אותי בנתיים).

למרות שלקתי אותם, מעבר לשינה של כמה שעות לא הרגשתי טוב יותר בצורה משמעותית, ועדיין לא הצלחתי לאכול.
(אני בעיקר שותה מים, שתייה מוגזת מתוקה - אבל לא קולה)

בנתיים הלכתי לפסיכיאטר, ושפכתי בפניו את המצב, תוך כדי שאני מביע את תסכולי והייאוש הרב שאני מרגיש.
הוא רשם לי לקחת סרוקסאט (התרופה המקורית שעליה נשענית הפקסט) ואמר לי להתחיל לקחת רבע כדור למשך כמה ימים, לאחר מכן חצי ולאחר מכן כדור שלם (שזה המינון שבעבר לקחתי).

בנתיים עברו שלשה ימים (היום זה היום השלישי). אתמול הרגשתי יותר טוב לעומת יתר הימים הקודמים (פחות דפיקות לב, פחות מנג׳ס בחזה), אבל היום אחרה״צ התחילו שוב דפיקות הלב ותחושות של התקפי חרדה.
אני לא יודע מה לעשות, אמנם עברו שלשה ימים ״בסה״כ״, אבל אני מרגיש מיואש, קשה לי לראות תקווה ואיך אני יוצא מהמצב החרדתי הזה שלא נותן לי מנוחה ושקט נפשי. בנוסף, תוקפות אותי לצד התחושות הללו גם מחשבות נוראיות - כמו שהכדור לא יעבוד, ש-למרות שהנה הרגשתי טוב, כנראה שזה היה רגעי ועכשיו זה לא יעזור, ו-מה אני אעשה אם בעוד כמה ימים או שבועות הכדור לא יעבוד ואני אשאר ככה?

האם אין לי מה לדאוג? האם זה יחלוף לאור העניין שבעבר הצלחתי להרגיש טוב? האם יש שוני בטיפול בין פקסט לבין סרוקסאט? כמו כן אני לוקח את התרופות (קרדילוק וסרוקסאט - כי את הקסנקס אני משתדל לקחת כמה שפחות אם בכלל) על בטן ריקה - וזה מטריד אותי מאוד. אבל מה אני אעשה? אני לא מצליח לאכול כלום. בנוסף אני לא עובד כרגע (אני עצמאי והודעתי ללקוחות שכרגע אני לא פנוי), ויושב בבית עם בני משפחה שונים.

אני כ״כ צריך את התמיכה שלכם, את הסיוע וההכוונה. אודה לכל עיצה, רעיון, תמיכה מצדכם.

בתודה רבה וענקית לכל מי שיעזור, ויוכל לתת לי קרן אור ותקווה - הן לגבי המצב שלי והן לגבי הטיפול שהתחלתי בו (האם סביר שהוא יפעל לטובה?) ,
יהונתן

jacolevi

New member
שלום פולי , בוקר טוב לך ידידי הצעיר.

ראשית , לפחות לפי תיאורך החרדה שלך חזרה והרי אתה כבר יודע שחרדה לא הורגת אלא רק מציקה , והמחשבה הכל כך אופיינית לחרדה , ממש קלסית ,ואני מצטט: "ו-מה אני אעשה אם בעוד כמה ימים או שבועות הכדור לא יעבוד ואני אשאר ככה? " לא תישאר ככה כי לתרופה לוקח זמן לעבוד , לפעמים שבועיים שלושה ולפעמים גם חודשיים ויותר, ולכן סבלנות נדרשת .
האמן לי פולי שאחרי כמעט 30 שנה עם חרדות אני מכיר כל כך טוב את כל התרגילים וכל התסמינים שהחרדה מסוגלת לייצר שאני כבר לא מתרגש מכלום .
אני כבר כמה שנים עם ציפרלקס ולא מתכוון להפסיק , מבחינתי זה הרע במיעוטו.
לא יודע ממה נובעות החרדות שלך אבל אסור לך בשום פנים ואופן לברוח מהן אלא להתעמת איתן .
שוב אני אומר לך, אם הטיפול שהתחלת בו עזר בעבר אין שום סיבה בעולם שלא יעזור גם הפעם ,רק סבלנות .
רק בריאות

poli1980

New member
ראשית תודה רבה ועוד משהו

שוב - ראשון תודה רבה לך על התגובה ! זה מאוד מעודד ונותן לי תקווה להמשך.

אודה לך אם אתה ואחרים תתיחסו גם לכך

שעד כה עברו 3 ימי טיפול שבהם לקחתי את התרופה, ואני עדיין לא אוכל כמעט כלום במהלך היום (אולי ביסקוויט, או חלק מפרוסת לחם), אלא בעיקר שותה מים ושתייה מוגזת מתוקה (לא קולה).

העניין שזה מפחיד אותי שאני לא אוכל, ואני גם מרגיש רעב, אבל לא מצליח להכניס אוכל - ישר בא לי להקיא או תחושת בחילה. אני מרגיש שזה אולי נבע מתחושת ״משהו מנג׳ס״ בחזה, שמפריע לאכול. כמו כן אני עדיין סובל מדפיקות לב.

אני משתדל לקחת קלמנרבין שירגיע אותי לכמה שעות שבהן אני משתדל לנוח, ובמקביל לוקח קרדילוק שאני סומך על רופא המשפחה שלי שאומר שמוריד את הדופק ונותן אולי גם תחושת רגיעה ושולט אולי ברמות האדרנלין שמשתחררות.

האם באמת סביר להניח שהמצב יהיה טוב יותר (שילוב הסרוקסאט, קרדילוק וכדורי הרגעה)? האם ייתכן כי למרות שבגיל 18 לקחתי את הפקסט והוא עזר, כיום הוא לא יעזור? (אני במשקל אחר, עם סוג התקפים שאולי טיפה שונה מבחינת החוזק והאורך שלהם)?

שוב - תודה רבה מאוד לכל תגובה ומי שיסייע !

מחזקת אותך

פולי שלום
וברוך הבא לפורום,

אני מסכימה עם jacolevi - שעליו אומרים "אין חכם כבעל נסיון".
טבעה של חרדה שהיא מוזנת ממחשבות "מה יהיה",
והמחשבות שלך מאפיינות חרדה.

בטיפול בחרדה יש צורך בסבלנות ובנחישות,
ואתה, כמו שבעבר הצלחת להתגבר -
תצליח בכך גם הפעם.
מאד חשוב ללמוד להירגע,
להשמיע לעצמך משפטים חיוביים ומרגיעים,
של אמונה בטיפול, של "זה ילך וישתפר",
וגם נושא האוכל יסתדר
(בהנחה שנבדקת מבחינה גופנית ונשללה בעיה גופנית).
ורדה

EZCA46

New member
פולי.כשהיה לי דופק לב מהיר מאד,כתוצאה מהחרדה

אז רופאת המשפחה נתנה לי כדור נורמיטן (נורמנל) שחוסם את האדרינלין שמגביר את
מהירות דופק הלב ומוריד את לחץ הדם.
חלק מהרופאים משתמשים בכדור זה לאלה שסובלים מהפרעות חרדה.
כל זה בתנאי שאין לך כעת לחץ דם נמוך.

EZCA46

New member
בנוסף לכך,לאחר שדופק הלב שלך ירד,אז אתה תהיה

מרוצה יותר ורגוע יותר וזה יגרום לך לרגיעה נפשית שתקטין בצורה משמעותית
את הכעסים והדאגנות שלך.
תוך כמה זמן החרדה תרד בהדרגתיות ובעוד כמה חודשים תרגיש מצוין
ואפילו לא תצטרך להשתמש בכדור.
שים לב שקשה מאד לתפקד בדופק לב מהיר,כי כל מאמץ הקל ביותר דופק
הלב מואץ עד לדופק של 150 ובמצב כזה מגיעים למצב שמתקרב להתקף שנקרא התקף חרדה,
כי הלב שדופק מהר לא מספיק לספק חמצן בצורה מספקת למוח ואז בזמן התקף מרגישים כאילו שהולכים
לאבד את ההכרה.
לחרדה הגורמת לדופק המהיר יש סיבה,והסיבה זה הלחץ הנפשי שאתה נמצא בו כתוצאה מההתנהגות שלך בחיים,
אם זה במקום העבודה או בזוגיות שלך או בבית, או באופי הכועס והדאגן.

למעלה