מחפשת מצלמה

NoAmItA ChAn

New member
מחפשת מצלמה

צהריים טובים לכולם

אני מחפשת מצלמה סמי-מקצועית לצילומי נוף בעיקר. ההעדפה שלי היא למצלמת DSLR (בעיקר בזכות היכולת להחליף עדשה), אבל אני לא מקובעת.
התלבטתי אם לקנות את פוג'י x100s כי קראתי שהיא מצוינת, אבל העובדה שאין בה זום מפריעה לי.
ההתלבטות השנייה שלי היא האם לקנות קנון D60 או D600, כי על שתיהן קראתי שהן טובות.

זו המצלמה המקצועית הראשונה שאני קונה, ועם זאת אני אהיה מוכנה להשקיע בה (כולל עדשה) 5000-6000 שקל.

אשמח לקבל מכם המלצות. תודה!

eliyaho555

New member
מכוון שזוהי ההתחלה בDSLR בהתחלה הייתי זהיר

הייתי משקיע לא יותר מהדרוש להתחלה ,הייתי קונה גוף חדש ניקון D5100 עולה1800שקלים והעדשה של ניקון 18-105 עולה 1200 בפוטו פלים באלנבי נכון ללפני 3 חודשים ,ויוצא לדרך ,רק בשלב השני הייתי מוסיף עדשה לנופים 10-20 של סיגמה ,הדגם הטוב שעולה עד2000שקלים ,לא בהתחלה ,ויוצא לדרך טובה .כול השקעה רבה יותר בהתחלה עלולה להפוך לטעות שעולה כסף ,בהצלחה ותודה

NoAmItA ChAn

New member
האמת שמה שתכננתי ממילא

זה לקנות עדשת 18-105.
ניקון D5100 יותר או פחות טובה מקנון D60/D600?

תודה!

IceCold 3000

New member
קשה קצת לענות על השאלה הזאת

לכל מצלמה יש יתרונות וחסרונות.
נראה לי את יכולה לקרוא פשוט סקירות באינטרנט למשל ב-dpreview ולקבל קצת מושג לגבי מה תקבלי מכל מצלמה.

כקנוניסטית,אני ממליצה על עדשת קנון 15-85

כעדשה ראשית וראשונה שתרכשי.לא עדשת קיט וממש לא עדשת 18-105 (מציעה לחפש מידע לגביה,גם הדגם המקביל של ניקון ולהתרשם).
למה?
מציעה טווח טיפונת רחב יותר-מצוין לצילומי נוף,גם טווח טוב למרבית הסיטואציות,גם איכותית מעדשות ה18-105 למיניהן (אבל אולי אני טועה,לכן לבדוק,במיוחד בקטע של ניקון שאיני זוכרת)

כגוף מצלמה-הקנון 60D נראה לי עונה על הציפיות,גם מחירו מצוין,מימשק המשתמש נוח מאוד (לפחות לגבי וגם כשאני זוכרת עצמי לראשונה מגיעה לחנות ע"מ לבחור בין הניקון לקנון (וכך אגיע להמלצה השלישית שלי אליך -אותה ארשום בהמשך.גם מסך מסתובב ונשלף,יאפשר גם צילום עצמי נוח וגם צילום מזוית נמוכה,דבר שהוא שימושי גם בצילומי נוף.אם בדגם המקביל של ניקון יש מסך כזה-לדעתי כדאי,אם כי לא זה הסעיף העיקרי לפיו הייתי בוחרת .(אני מתחילה בעדשות.אח"כ מצרפת גוף.העדשות יכולות להגביל או לפתוח עבורך את הדרך.גוף המצלמה-עוזר.זו הגישה שלי).

ההמלצה השלישית שלי אליך:לגשת לחנות ממשית,עם שמות דגמים שאספת מקריאה או המלצות וממש להרגיש ביד ולראות לעצמך בשקט מה יותר מרגיש לך אינטואיטיבי.מדובר במכשיר עבודה.צריך להרגיש איתו נוח.יש הבדלים במימשק.לדעתי בתחילת הדרך זה הכי בולט ומורגש.אז זה סעיף חשוב שעליך לברר לעצמך,עם הדגמים ביד,לא לרכוש ע"פ תמונה או המלצה ,אני קוראת לה 'באויר'.ממש להרגיש.

מה שתבחרי,בהצלחה.

מידת עדכניות הגוף לא תקבע את מידת הנאתך.גם את זה יכולה לרשום לך.לרכוש בצורה חכמה,זה כן,כמו שאליהו רשם.להתחיל מעדשה שתענה על הכי הרבה דרישות שלך,או בקירוב להן - כן.

עדשה סופר רחבה?זו נישה.מגיעים אליה רק אח"כ,אם בכלל,וגם אז-משתמשים קצת או הרבה.תלוי בצלם.הכל מתחיל מהעדשה הראשונה והראשית.

בעיני מה שעדשה רחבה נותנת,לא תקבלי ,אם כי אפשר לבצע גם פנורמות,אז ניתן לצלם גם יותר רחב מהסופר רחב,בעדשה שהיא 'סטנדרטית' בזום.

בתקציב כמו שלך,אפשר גם איכות וגם נוחות וגם חכם.
לפחות מהצד הקנוניסטי.

בהצלחה

eliyaho555

New member
את יכולה לבדוק ,כבר אמרתי שהכול ענין של כסף ,

15-85 של קנון עולה ,פי 4 מאשר ניקון 18-105 ,ולא תרגשי בהבדל ,מכוון שהעדשה של ניקון מוצלחת ,.מה שאני לא אוהב ,שאנשים זורקים שמות ,בלי לחשוב ,מי ישלם את העלויות פי4 . את יודעת מה ? אני מכיר עדשה נהדרת של ניקון וקנון ,שכול אחת עולה 10000שקלים,אני לא קונה ,אולי אני השלח אותך לקנות היא פנטסטית אז מה ,קנון 70-200 2.8 L מיוצבת המטרה להתחיל לצלם בצורה נהדרת ,ולא להוציא כסף מיותר ,אם את רוצה ,ניתן לקנות D5200 במקום D5100 בתוספת של 800 שקלים ,וזהו ,כול תוספת ,בשלב זה תהיה שגיאה ומיותרת . לגבי הקנון D60 כרגע תהיה הרבה יותר כבדה מהניקון ,וזה יכול ,לגרום לך ליאוש ,ההבדל במשקל ,כאשר ,הרבה כותבים בפורום ,מחפשים מצלמה טובה ,וקלת מישקל ,אז בהצלחה ותודה .

YTmda

New member
ה-60D וה-D5100 הן לא באותה קטגוריה

אני חושב שניתן לעשות הקבלה יותר טובה בין ה-D5100 של ניקון ל-600D של קנון.
בכל מקרה, יש לי 15-85 ואני מאוד מרוצה ממנה, עדשה נהדרת. אני לא מכיר את ה18-105 של ניקון, אבל כנגד זה אני גם לא חושב שאנשים "סתם" ממליצים על ה-15-85.

ואני בהחלט מקווה שהשואלת תבחן מקרוב כל המלצה ושם שמציעים לה,הן מסקירות וחוו"ד ברשת,לגבי כל דגם ,הן בחנות (לא לשאול מוכר,או לפני ששואלים,פשוט לבקש לבחון מקרוב ולהתרשם).

אני מסכימה שיש אנשים שנותנים המלצות לא מתאימות בעליל,ועל סמך ניסיון דל אם בכלל ורק כי הם רואים את השקפת עולמם הם,שהצליחה להם,על פי מטרותיהם.לא בהכרח יכול להתאים לשואל.
אז
לסנן (לשואלת).

Cמן רשום

New member
קודם כדאי לבדוק מחירים

התקציב לא מספיק ל D600 אפילו גוף ובטח לא סט עדשות.
אפשר לבדוק את אחת ממצלמות המירורלס (mirrorless) שהיתרון שלהן מבנה הרבה יותר קטן מ DSLR עם יכולת החלפת עדשות. המחירים באותם סדרי גודל. אין פה חיסכון.
לפי דעתי התקציב מכוון אותך ל D5300 עם עדת קיט ואולי עדשה נוספת. מצלמה מצויינת כשלעצמה ואחת הטובות כמצלמה "רצינית" ראשונה. היא לא ממש "מקצועית" אבל גם את לא מקצוענית, נכון?

omkgu

New member
מצטרף להמלצה על ניקון D5200

ועדשה 18-105.
היא עדשה לא רעה, ועלות המערכת הכוללת תואמת את ההתחלה.
אני מציע שרק לאחר שתדעי לאיזה כיוון את רוצה להתפתח בצילום, תרכשי עדשות ומערכת צילום (בסדר הזה), בהתאם לתת-התחום שבו את מבקשת להתמחות

למעלה