מחלת מקצוע

ליטלי6

New member
מחלת מקצוע

שלום לכולם, עבדתי בתור קלדנית בבית משפט במשך שנתיים. חודשיים אחרי שהתחלתי לעבוד החלו לי כאבים בשורש כף יד שמאל ומאז אני בטיפול אצל אורטופדים. הטיפול כלל גבס למשך חודש (זה קרה פעמיים) וחופש נוסף של חודש מרופאה תעסוקתית. לאחר שנתיים לא חודש לי החוזה בגלל הבעיה עם היד. המל"ל הכיר לי את זה בתור מחלת מקצוע. מה זה אומר? הפסקתי לעבוד שם בינואר 2007 ואני עדיין סובלת מכאבים ביד שמאל. לפעמים הכאבים מאוד חזקים ושורפת לי היד שאני לא יכולה להחזיק כלום ביד (מזלג, טלפון...). האם המל"לח יכולים לזמן אותי לועדה רפואית? תודה מראש על התשובה, ליטל

cוורנה1

New member
מחלת מקצוע אני מבינה שלא הגשת 200 - תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה "תביעה לקביעת דרגת נכות מעבודה ולתשלום גמלת נכות למבוטח שפגיעה בעבודה או מחלת מקצוע גרמה לו לנכות." יש לך הנחיות מלאות למילוי התביעה. חשוב לצרף מסמכים רפואיים גם בגין הפגיעה(גם אם העברת בזמנו בעת מילוי דמי פגיעה שציינת שהוכרה ע"י ביטוח לאומי כפגיעה בעבודה)וגם מסמכים עדכניים, שיכללו את מגבלותייך כפי שציינת. לאחר הגשת התביעה, תוזמני לוועדה רפואית,שתקבע לך את אחוזי הנכות. תוכלי לקרא בהרחבה בנושא קצבת נפגעי עבודה וזכותך לשיקום מקצועי. ../images/Emo50.gif

ליטלי6

New member
תודה רבה ועוד שאלה קטנה

ראיתי באתר שלהם שצריך להגיש את התביעה תוך שנה מהיום שזה קורה. אצלי כבר עברה שנה. יכול להיות שהם לא יטפלו בי ? ליטל

cוורנה1

New member
מועד הגשת התביעה "יש להגיש את התביעה תוך 12 חודשים ממועד הפגיעה. הגשת התביעה במועד מאוחר יותר עלולה לפגוע בזכות לקצבה, כולה או חלקה. רצוי למסור את התביעה לנכות סמוך לתום תקופת תשלום דמי הפגיעה. " קודם כל להגיש בהקדם את התביעה עם המסמכים הרפואיים התומכים בבעיה ממנה את סובלת. צריך לקחת בחשבון שבמידה ונכותך תוכר, לא יהיה לך תשלום רטרואקטיבי מעבר ל-12 חודשים אחורה. תשלום מענק ח"פ משולם למי שנקבעו בין 9% נכות ל-19% קצבה חודשית משולמת למי שנקבעו 20% ומעלה. תתיעצי עם רופא מומחה בתחום האורטופדיה לכמה אחוזי נכות את צפויה. ../images/Emo50.gif

למעלה