מזנונים או הגשה?

מזנונים או הגשה?

מה עדיף? אחת בלילה וזה מה שמעסיק אותי...

ליתלת

New member
לכל שיטה היתרונות שלה

ולכל אחד יש את ההעדפות שלו. בעיניי עדיף מזנון. פשוט תעשו מה שנראה לכם, כי לא משנה מה תבחרו - חלק מהאורחים יהיה מרוצה משיטת ההגשה וחלק לא. אז לפחות שאתם תהיו מרוצים...

צודקת

אנחנו בעד המזנונים, קליל וזורם, בניגוד לפולנים במשפחה שטוענים שלעמוד בתור למזנון מרגיש להם "עני".

אצל המזרחים זה לא בכבוד

לעמוד עם כולם במזנון, אנחנו במעברה?? אבל עובדה שזה עבד יופי בחתונה, חצי הפולנית חצי עירקית, שלנו

ליתלת

New member
גם אצלנו עבד מעולה

למרות שהיו המון המון מרוקאים, ולמרות שאימא שלי לא הפסיקה לרגע עם התחזיות העגומות בסגנון "אף אחד מהאורחים שלנו לא יקום", "כולם יישארו רעבים מהבושה" וכו'. שטויות במיץ. עכשיו היא רק אומרת כמה היה טוב - כמה האוכל היה טעים, ואיך כל האורחים שלה שיבחו את האוכל ואת התפריט המגוון (והיה "בשפע" כמו שהמזרחים אוהבים להגיד
). זה רק עניין של לדעת לעשות את זה כמו שצריך. אם יש מספיק מזנונים והם ערוכים בצורה חכמה - הארוחה מתקתקת ואף אחד לא עומד בתור. אבל זה טוב רק במקומות שיודעים לעבוד בשיטה הזאת.

הגשה אמריקאית - מומלץ בחום

אם ביוקרה עסקינן, אני מאמין שהגשה אמריקאית היא הכי יוקרתית (המנה מוגשת לכל סועד בצלחת נפרדת, מונחת צלחת עם מנה ונלקחת צלחת) זה בניגוד להגשה ממגש-לצלחת אכן הגשה בבופה היא יוקרתית, במיוחד בגלל רמת המלצרים בארץ מלצרות - ראה מאמר שלי !!

etza

New member
אני דווקא בעד הגשה

היינו במלא מלא אירועי מזנונים, עוד לא היינו באחד שהכל דפק כמו שעון והיה נוח להגיע למזנון בכל אירוע מזנון שהיינו עמדנו בתור בערך 10 דקות לא בטוחה לגבי ה"עני" שאור פרחים ואהבה דברה עליו, אבל זה בכל זאת נותן תחושה לא משהו. לצעירים זה פחות קריטי אבל סביבי כל הזמן שמעתי מלא אורחים שמתלוננים.. אבל באמת שלכל שיטה יש יתרונות וחסרונות\ ואת צריכה לבדוק מה הכי מתאים למשפחה האישית שלכם, ולקהל היעד שלכם..

י י ל י

New member
בעד הגשה!

ככה אתם יכולים גם לשלוט בקצב של האירוע. ולגבי מי שאוכל הרבה, גם בהגשה אין בעיה.. פשוט יגישו לו עוד. ואם באים לאירוע שלכם גם מבוגרים, הם בטח מצפים לשבת בערב ושישרתו אותם.

בעד מזנונים

אצלנו בחתונה זה עבד מעולה. היה שפע של אוכל ומגוון מנות שהאורחים יכלו להנות מהן מבלי שיגבילו אותם. לא היו תורים בכלל בגלל שהקיטרינג המעולה שלנו (קיטרינג ליאב) תיכנן היטב את עמדות המזנונים בצורה מוצלחת ביותר. אנשים לדעתי נהנו מאוד ממגוון ושפע האוכל. לשולחנות של הסבתות והמבוגרים הצמדנו מלצר שדאג לכל רצונותיהם- הגיש שתיה, הביא מנות מגוונות וכו'. חיסרון יחיד בעיניי- האירוע נגמר יחסית מוקדם.

oshris

New member
אני בעד הגשה

אבל זה גם תלוי בקהל שלכם. אצלנו בצד שלי, אני יודע שיש אנשים שלא יקומו להביא אוכל ולא משנה מה. באחד האירועים הם אפילו רצו לשלם למלצר כסף, רק שיביא להם שתיה... אני אישית שונא ללכת להביא אוכל ממזנון, שונא לעמוד בתור, גם אם זה תור של 5 אנשים. כל הקייטרינגים שנפגשנו סיפרו לנו סיפורים שאם יש מספיק עמדות אז אין תור, ובכל האירועים שלהם שראינו היו תורים, מי יותר ומי פחות. וגם בהגשה אכן קל יותר לשלוט על קצב האירוע.

אצלנו לא היה תור

התור היחיד היה כשנפתחה עמדת הקפה. אבל אנחנו עשינו חתונה הפוכה, ועם פרישה חכמה של מזנונים, לא היתה שום בעיה. הבשר הגיע מהגריל לצלחות כשהוא עוד חם וטעים.

chenshotokan

New member
הגשה :) צריך להתחשב בכל האורחים

לא רק בצעיירים. מבוגרים לא אוהבים לעמוד בתור לאוכל או לגשת לקחת את האוכל שלהם, בהגשה הם מקבלים עד השולחן. ויש מבוגרים שקשה להם לעמוד ולקחת לבד.. וחוץ מזה מה את מעדיפה.. ללכת למסעדה ולגשת למזנון או שמלצרית תבוא תתרח תשאל ותגיש לך?

הצצים

New member
מזנונים

אני פשוט מאוד לא אוהבת את כל עניין האוכל-ריקודים-אוכל-ריקודים הזה, אני מוצאת את זה מאוד מעייף, יותר מאשר לגשת בעצמי למזנון. במזנונים מבחינתי הכול יותר זורם, אני לא מכתיבה לאף אחד מתי לאכול, מה לאכול, ומתי לרקוד. בשביל האורחים הממש מבוגרים, אגב, אנחנו מתכננים שיהיה מלצר שיהיה אחראי להביא להם דברים מהמזנון וככה לפתור את הבעיה. צצה

מי האורחים? זה מה שקובע

יותר מבוגרים? הגשה יותר צעירים? מזנון אצלינו רק מזנון היה מתאים. יש כאלה שעושים חצי חצי

oshris

New member
לגבי חצי חצי

זה לדעתי "מתכון לאסון". מה, למה להם הגישו, ולנו לו? ולגבי הקהל, זה הכי קובע מי הקהל, אבל לא רק שאלה של צעירים/מבוגרים, אלא האופי שלהם. לדוג' בעדות המזרח נהוג לקחת הגשה, אשכנזים פחות. כמו שאמרתי, אצלנו לדוג' יש אנשים שלא יקומו ולא משנה מה.

חצי חצי..

הכוונה היא שמנה עיקרית\קינוח\קראשונה תוגש לשולחן והשאר במזנונים. לא שחצי מהאוחרים יקבלו הגשה והחצי השני לא
אבל אהבתי את הראש שלך...

אנחנו ביום "השאלות החשובות

שאין להן תשובה"? אני בעד מזנונים. הם מאפשרים לאנשים להיות יותר חופשיים עם הזמן שלהם. ללכת לאכול, או לרקוד או לעשן או לדבר עם חברים, במקום לשבת ולחכות לאוכל כמו פוצים.

למעלה