מזל טוב, נולד לי מק!

NorthernStar

New member
מזל טוב, נולד לי מק!

אז בסוף אחרי כל הדיונים והויכוחים, ישבתי בצהרים עם חברים, והשיחה, איך לא, גלשה לנושא הלפטופ שעמדתי לרכוש. משום מה, מסביב לשולחן התפתח קונצנזוס די בריא בנושא. אחרי שיחת טלפון עם ידיד שעובד בתחום, ואחרי שיחה עם המנחה שגם עומד לנטוש את הPC (מפחד הויסטה), באה החברה בצהרים ואמרה: תשמעי, N. אני הרבה פחות computer savvy אפילו ממך (!) ולוקח לי זמן ללמד את עצמי תכנות חדשות. אבל מהרגע שנכנס המק אליי הבייתה לפני שנה וחצי אני מסרבת לעבוד על הפיסי. הפליגה בשבחי המק, ולקחה אותי לאפל סטור כדי לראות. ראיתי, שיחקתי בהם, הבנתי כי טוב ורכשתי לי אחד. ומשום היותי סטודנטית, מסתבר, לא רק מגיעה לי הנחה, אלא גם אייפוד לבחירתי (הלכתי על הטאץ', 16 גיגה) שניהם באחריות מורחבת. שבתי הביתה ושיחקתי במק קצת (הרבה) ולא נבהלתי ממערכת ההפעלה השונה (אבל לא כזאת שונה) ונראה לי בסדר כזה. אני יכולה לחיות אתו. הוא גם מהיר יותר מהפיסי שלי (שהוא די עגלה). אז בסדר, בדקה התשעים לא הלכתי על הדל, אבל גם חסכתי כמה מאות דולרים, ובינתיים אני מרוצה. אני ארכוש לי אופיס למק בחנות של האוני' (המוכר באפל סטור לחש לי באוזן לא לרכוש בחנות שלהם כי לי ייצא יותר זול באוני') ונראה לי יהיה בסדר. מבין שניהם, דווקא האייפוד טאץ' נראה לי קצת פחות יוזר פרנדלי, או שסתם נבהלתי מהאייטונז. אין לי מושג כמה זמן צריך לטעון (את שניהם), אבל אחרי שהם יצאו מהטעינה אני אשחק עוד קצת. ואם למישהי או מישהו יש טיפים לגבי either one, אני אשמח לשמוע. בדרך הביתה קיבלתי הרבה הערות מעוברים ושבים ברכבת, כאלה שרצו לשמוע כמה עלה לי ולספר לי על שלהם ואיזה עולם אחר זה. כמעט כמו כת (מישהו אפילו אמר welcome to the family).

איזה יופי! תתחדשי רשמית@

ואני יכולה להודעיך, שבעקבותייך אף אני התחלתי לעבוד השבוע על רכישת הלפ טופ הראשון שלי. אם תדווחי איך את מתרשמת מה מק, ובעיקר - מהאפשרות להעביר מסמכים בינו לבין הפיסי.. אשמח ואודה....

NorthernStar

New member
מבטיחה (ותודה)

בקרוב אלך לחנות באוני' לקנות את האופיס. העברה של מסמכים ביניהם היא קריטית עבורי, מפני שאני אעבוד על אותם קבצים הלוך ושוב. מה שמזכיר לי - לא יהיו בעיות להכניס את הדיסק און קי למק, נכון? (מחזיקה אצבעות לעצמי) (אולי שווה להכניס את השרשור ההוא לפחות למאמרים או משהו, לכל מי שיצטרך בקרוב לרכוש לפטופ, ובעתיד נעשה שרשור דומה על המק - אין כמו FAQ מגראדס למען גראדס. רק אנחנו מבינים מה בדיוק אנחנו מחפשים במחשב)

nitsanal

New member
גם בארץ קיים המבצע של ipod חינם לסטודנטים

אבל בארץ אתה לא יכול לבחור איזה אייפוד שבא לך אלא מקבל את הֻ8GB....גם טוב. הנה כל הפרטים למי שמעוניין, בעיני מומלץ בחום !

Unicorn98

New member
../images/Emo45.gifמק זו הפנטזיה שלי../images/Emo6.gif

עכשיו רק אני צריך לאזור אומץ ולנטוש את מחנה ה-PC...
אבל כל הכבוד לך, נדמה לי שעשית מהלך מאוד מוצלח... עכשיו את מרשה לנו "להתגלח" על הניסיון שלך?

LastFlowers

New member
שמחה בשמחך, אם כי

1. קחי בחשבון שיותר מדי אתרים ותוכנות לא הפנימו שיש חיים מעבר למערכות ההפעלה של מיקרוסופט, ויקשו עליך את השימוש. 2. אייפוד הוא עניין נחמד, אבל מספק יותר זוהר מותגי מאשר פונקציונליות. ישנם נגנים טובים יותר עם סאונד מעולה, מחיר שפוי (למרות שבמקרה שלך זה לא היווה שיקול), כושר עמידות, נוחות תפעולית וחוסר תלות בתוכנה ייעודית (וזה החלק הכי מעצבן במכשיר). בכל אופן אל תתני להערות שלי להשבית את התלהבותך. בכל זאת, מה שמתאים לצרכיי אינו בהכרח מתאים לאלה שלך.

mummy

New member
תתחדשי, איזה כיף לך ../images/Emo13.gif

אבל הכי חשוב לא סיפרת: באיזה צבע הוא

ayulli

New member
ברוכה הבאה למשפחה!

בעניין אופיס למק (לפחות מבית מייקרוסופט): יכול להיות ששווה לך לחכות קצת עם זה, פשוט כי התמיכה של אופיס 2008 בדו-כיווניות, זאת אומרת בשפות שנכתבות מימין לשמאל, היא שערורייתית עד כדי לא קיימת. על הנישה הזו אפשר למצוא את אופן אופיס (החינמי, שזה תמיד נחמד), ניסוס, מלל (שעושה עבודה נהדרת בתמיכה בריבוי שפות מכל הצבעים והמינים, סוגי הפונטים וכיווני הכתיבה) וכמובן חבילת iWork של אפל עצמה (עליה אני עובדת, באופן אישי, ומאוד מאוד מרוצה). אם את בכל מקרה מתכננת לקנות תוכנה קניינית, הייתי ממליצה בחום לבדוק כל אחת מהן לפני הקנייה, ולראות עם מי הכי נוח לך. בעניין תוכנות למחקר, יש כמובן Endnote למק (יקרה עם מדיניות שדרוגים דרקונית), וכל מיני חלופות כמו Bookends החביבה ודומותיהן. חוץ מזה, יש את Papers הנהדרת לארגון כל קוואצ'טיליוני קבצי ה-pdf שחוקרים נוטים לאגור בפינות שונות ומשונות של הדיסק הקשיח שלהם, וכמובן את Skim החביבה לקריאת, מירקור ושרבוט על קבצי PDF.

Unicorn98

New member
האמת שהסיפור עם אופיס למק ועברית

הוא הסיבה הכמעט בלעדית שלא עברתי למק כבר לפני שנה וחצי. פשוט החמצה (בעיקר של אפל), אבל העבריים הם באמת עשירית סיכה על מפת העולם... וזו נקודה גדולה אחת לזכותה של מיקרוסופט העולמית, שלמרות שאנחנו שוק לא קיים, נעשתה השקעה כלכלית משמעותית בעיברות המוצר, שלא בטוח בכלל (לדעתי די בטוח שלא) שהשתלמה כלכלית.

avshalomat

New member
מעניין אם מבחינת מיקרוסופט מדובר פשוט בשדה

ניסוי לכל השפות שהולכות מימין ושמאל (וזה כבר מאוד משמעותי) בכל מקרה אם אני זוכר נכון בעקבות מדיניות הסמים של מיקרוסופט (כראוי לכל חברה מסחרית)הם הצליחו לזכות לרווחים יפים במשך שנים בישראל.

Unicorn98

New member
אם כבר זרקת ביטוי לא מוכר,

מוטב שתסביר אותו בעשר מילים, במקום לשלוח אותי לגוגל... נימוס בסיסי.

avshalomat

New member
בגדול מתן הנחות משמיותיות לנקודות מפתח

(נגיד בתי ספר) על מנת שיתרגלו לעבודה מולם ויהוו למעשה את הסטנדרט היחידי שלהם לעבודה.

NorthernStar

New member
תודה לכולן

היי, גמני קצת פוחדת מהם, אבל זה צעצוע די נחמד כשמתחילים לשחק אתו... ראיתי כמה הוא עולה בארץ, ותהיתי אם הוא פופולרי שם בכלל. בזמני כמעט ולא השתמשו במקינטושים. זכור לי שבאת"א הלכתי לעבוד במעבדת המחשבים של המדעים המדויקים והיה שם אחד, והוא נראה לי מפחיד. לגבי האייפוד טאץ' - אני מודעת לזה שיש פליירז אחרים זולים יותר ונוצצים פחות, אבל הוא בא עם המקבוק, אז מה אכפת לי. הבעיה שלי כרגע היא הקונוורז'ן של קבצי וידאו. הורדתי תכנה, אבל בטוח אני מפספסת משהו בהוראות, כי אני לא מצליחה להמיר קובץ של סרט שהייתי רוצה להעביר לאייפוד. אם מישהי יודעת איך עושים מה, אני אשמח לאיזה פוינטר. שמעתי הרבה דברים טובים על iwork - אני רק רוצה לוודא במאה אחוז שאפשר להעביר קובץ וורד בין המחשבים, כי כולכן יודעות כמה זה קריטי...

d a p h n a

New member
אני עובדת עם המק ועם האופיס למק

אחרי שניסיתי את כל הגרסאות האחרות וזו היתה לי הכי נוחה. שימי לב גם שעכשיו סוף סוף האופיס 2008 למק תומך ב-endnote, דבר די נוח בתחום עתיר הערות-שוליים כמו שלנו.
תתחדשי ותהני מהמק! בגדול אני מרוצה משלי, למרות שיש דברים ספציפיים שקצת מציקים לפעמים.

I Was Hoping

New member
לגבי האייפוד

יש פורום מצויין לאייפוד כאן בתפוז, שעוזר לי בכל פעם שאני צריכה. מומלץ בחום!

למעלה