מוצר חדש: "טחון" טבעוני

מוצר חדש: "טחון" טבעוני

כל כמה זמן אני מסתכל במקפיא בסופר ומנסה למצוא אם יש משהו חדש טבעוני.
ראיתי שיש "טחון" טבעוני ולא האמנתי, אבל בדקתי באתר של היצרן וזה נכון.
המוצר הוא של החברה הגדולה, זאת שכל המוצרים שלה עם ביצים ולמרות זאת כתוב עליהם "מן הצומח". אולי המכתבים והעצומות הזיזו משהו.
אני רוצה לצרף מתכון שהייתי זולל ממנו בתור ילד צמחוני. מאז שעברתי לטבעונות לא יכולתי לאכול אותו. עכשיו יש את אותו מוצר בגרסא טבעונית ואני יכול שוב לזלול אותו:

"טחון" עם תפוחי אדמה ברוטב עגבניות - Picadillo
מפשירים את ה"טחון".
מחממים 3 כפות שמן במחבת גדולה. מפוררים לתוך המחבת 500 גרם "טחון". אפשר להוסיף גם פלפל חריף חתוך.
מטגנים על להבה בינונית עד שה"טחון" משחים.
מקלפים 3 תפוחי אדמה גדולים, חותכים אותם לקוביות בגודל 2ס"מ * 2ס"מ ומוסיפים למחבת.
מוסיפים למחבת קופסא קטנה של רסק עגבניות (100 גרם), חצי כוס מים, 2 עלי דפנה ו-2 כפות אבקת מרק.
מבשלים עם מכסה על להבה קטנה עד שתפוחי האדמה רכים (בערך רבע שעה).

gs1234

New member
מוצרים שקניתי בזמן האחרון ואני ממליץ עליהם

הנה כמה מוצרים שקניתי בזמן האחרון ואני ממליץ עליהם.

שמן זית נבאלי. משפחת ג'השאן מכפר מג'אר מוכרת כבר הרבה שנים שמן זית מוצלח, שמורכב מתערובת של זנים שונים. עכשיו הם השיקו את "הסדרה הזנית" שמכילה שמן מזן אחד של זיתים, בבקבוק כהה יפהפה. אני קניתי שמן זית מזן נבאלי, והוא פשוט מעדן. חלק, סמיך, עשיר בטעם ובניחוח, ומעשיר כל מנה. לא זול אבל שווה כל שקל. 39 ש"ח לבקבוק בחצי חינם.

מיץ ירקות של "טל". חיקוי מקומי ומאד מוצלח למיץ V8 האמריקאי, על בסיס מיץ עגבניות שהוסיפו לו גם סלרי וירקות נוספים. מגיע בבקבוק זכוכית. החורף כנראה נגמר, ובקבוק כזה במקרר זה בדיוק מה שצריך בימים האלה. 10 ש"ח לליטר.

חמוציות מצופות בשוקולד מריר של "שקדיה". הסברים מיותרים. 10 ש"ח למגשית קטנה שעדיף לגמור לאט אבל אי אפשר.

עוגיות "אוראו" במילוי קרם שוקולד או קרם תות (התות ממש טעים). עוגיות "אוראו" שנמכרות בסופר מיוצרות בספרד הן חלביות, אבל אפשר להשיג במקומות אחרים עוגיות "אוראו" שמיוצרות בארצות אחרות, ומתאימות לטבעונים. מצאתי עוגיות "אוראו" טבעוניות במילוי קרם שוקולד או קרם תות, בדוכן בשוק הכרמל, בתחתית השוק, בדוכן גדול מלא שוקולדים וממתקים. 1 ש"ח לאריזה בת 3 עוגיות. טעים כשמתחשק קצת ג'אנק מתוק מדי פעם.

למעלה