מוניות שירות קו 164. היכן להתלונן??

מצב
הנושא נעול.

WinterDay

New member

אוקיי, אז מוניות שירות הן לא בדיוק תחבורה ציבורית, אבל הן משרתות את אותו הציבור. אז לכן אני רוצה להתייעץ כאן מה לעזאזל צריך לעשות במקרה הבא, שדרך אגב, קרה לי כבר 3 פעמים באותו הקו:

אני עולה על מוניות, קו 164, ליד הקניון הגדול בפתח תקווה, לכיוון רחובות.
באמצע ז'בוטינסקי, נהג המונית מקבל קריאה במכשיר הקשר שלו, ומתבקש להמתין לצד הכביש עד שתעלה למונית אישה כלשהי.
המונית מחכה, ומחכה, ומחכה, יותר מ 5 דקות שלמות, לצד הכביש, באמצע ז'בוטינסקי! וכשהיא עולה, המונית ממשיכה בנסיעה כאילו כלום לא קרה.
מיותר לציין שהמונית, בהמתנה לגברת הנכבדת, חסמה את התנועה ב 1 מ 3 הנתיבים. ומיותר לציין שאני איחרתי, כמובן, לאוטובוס ההמשך שלי.

אגב, אין טעם לשאול למה לא אמרתי כלום. בפעמיים הקודמות אמרתי משהו. בפעם הראשונה זכיתי לקריאות גנאי משאר הנוסעים, שלא נראה שאיכפת להם מהזמן האבוד שלהם, וכמו כן זכיתי בהתעלמות רועמת מהנהג. בפעם השניה זה לא היה שונה בהרבה. בפעם השלישית - מה הטעם?

אז היכן מתלוננים? והאם בכלל יש טעם?

תודה.

את יכולה לנסות להתלונן למשרד התחבורה

אוקיי, אז מוניות שירות הן לא בדיוק תחבורה ציבורית, אבל הן משרתות את אותו הציבור. אז לכן אני רוצה להתייעץ כאן מה לעזאזל צריך לעשות במקרה הבא, שדרך אגב, קרה לי כבר 3 פעמים באותו הקו:

אני עולה על מוניות, קו 164, ליד הקניון הגדול בפתח תקווה, לכיוון רחובות.
באמצע ז'בוטינסקי, נהג המונית מקבל קריאה במכשיר הקשר שלו, ומתבקש להמתין לצד הכביש עד שתעלה למונית אישה כלשהי.
המונית מחכה, ומחכה, ומחכה, יותר מ 5 דקות שלמות, לצד הכביש, באמצע ז'בוטינסקי! וכשהיא עולה, המונית ממשיכה בנסיעה כאילו כלום לא קרה.
מיותר לציין שהמונית, בהמתנה לגברת הנכבדת, חסמה את התנועה ב 1 מ 3 הנתיבים. ומיותר לציין שאני איחרתי, כמובן, לאוטובוס ההמשך שלי.

אגב, אין טעם לשאול למה לא אמרתי כלום. בפעמיים הקודמות אמרתי משהו. בפעם הראשונה זכיתי לקריאות גנאי משאר הנוסעים, שלא נראה שאיכפת להם מהזמן האבוד שלהם, וכמו כן זכיתי בהתעלמות רועמת מהנהג. בפעם השניה זה לא היה שונה בהרבה. בפעם השלישית - מה הטעם?

אז היכן מתלוננים? והאם בכלל יש טעם?

תודה.
הרבה מזה כנראה לא ייצא.

אבל אם אלה "החוויות" שלך במוניות השירות, מדוע את פשוט לא עוברת להשתמש אך ורק בקו 164 האוטובוסי?

WinterDay

New member
כן, הכוונה כמובן פרט אליהם, כי אכן

הרבה מזה כנראה לא ייצא.

אבל אם אלה "החוויות" שלך במוניות השירות, מדוע את פשוט לא עוברת להשתמש אך ורק בקו 164 האוטובוסי?
כנראה שלא יצא מזה הרבה.

ואני משתמש במוניות כי אני משתמש במה שבא קודם - או מונית או אוטובוס. ככה זה כשגרים במבשרת ציון ועובדים בפתח תקווה, וצריך לקחת אוטובוס\מונית מפתח תקווה לבני ברק, ומשם אוטובוס למחלף הראל.

olli3

New member
מנהל
מה שאת לא יודעת זה שמוניות השירות 164 יוצאות

כנראה שלא יצא מזה הרבה.

ואני משתמש במוניות כי אני משתמש במה שבא קודם - או מונית או אוטובוס. ככה זה כשגרים במבשרת ציון ועובדים בפתח תקווה, וצריך לקחת אוטובוס\מונית מפתח תקווה לבני ברק, ומשם אוטובוס למחלף הראל.
בדיוק 2-3 דקות לפני קו 164. זו בדיוק השיטה של "לחטוף" נוסעים מהאוטובוס.

אם בכל פעם שעוברת מונית 164 את תמתיני לאוטובוס, את תראי שתוך דקות ספורות האוטובוס מגיע.

דבר שני שישפר לך את החיים פלאים זה לעלות על כל קו שמגיע, לרדת ממנו במחלף גהה ושם להחליף בין היתר ל68/70/350 ועוד כל מיני קווים שמגיעים בין היתר גם למחלף גבעת שמואל. אני מניח שיש לך רב קו אם את נוסעת כל יום, אם לא, את מבזבזת כסף רב... כי להמתין סתם כך דווקא ל164, זה בזבוז הזמן היותר גדול.

דבר שני, אם יש לך סמארטפון - הורידי אפליקציה כלשהי שתציג לך בזמן אמת מתי מגיע כל אוטובוס לתחנה שלך. אני ממליץ בחום על האפליקציה "אוטובוס קרוב" שפשוט ברגע שאת מפעילה את הGPS, היא מזהה איפה את ומציגה לך את כל האוטובוסים שעוברים בתחנה שלך (וגם בתחנות סמוכות). כך את יודעת מתי יגיע 164 ומתי יגיעו קווים נוספים וכך את מחליטה אם להמתין לקו ספציפי או לעלות על מה שבא קודם.

דבר שלישי, אני לא יודע מאיפה את יוצאת בפתח תקווה, אבל קיים גם קו 947 של אגד העובר בשדרות ירושלים בפתח תקווה. יש לו שם מספר תחנות. עוד זמן לא ארוך, קו 947 יבוטל בקטע הזה ויחליף אותו קו 950 שיצא מנתניה וכך האמינות בלו"ז עבור הנוסעים מפתח תקווה אל ירושלים/מחלף הראל - תעלה.

המלצות מעולות! מצטרף בחום.

אם בכל פעם שעוברת מונית 164 את תמתיני לאוטובוס, את תראי שתוך דקות ספורות האוטובוס מגיע.

דבר שני שישפר לך את החיים פלאים זה לעלות על כל קו שמגיע, לרדת ממנו במחלף גהה ושם להחליף בין היתר ל68/70/350 ועוד כל מיני קווים שמגיעים בין היתר גם למחלף גבעת שמואל. אני מניח שיש לך רב קו אם את נוסעת כל יום, אם לא, את מבזבזת כסף רב... כי להמתין סתם כך דווקא ל164, זה בזבוז הזמן היותר גדול.

דבר שני, אם יש לך סמארטפון - הורידי אפליקציה כלשהי שתציג לך בזמן אמת מתי מגיע כל אוטובוס לתחנה שלך. אני ממליץ בחום על האפליקציה "אוטובוס קרוב" שפשוט ברגע שאת מפעילה את הGPS, היא מזהה איפה את ומציגה לך את כל האוטובוסים שעוברים בתחנה שלך (וגם בתחנות סמוכות). כך את יודעת מתי יגיע 164 ומתי יגיעו קווים נוספים וכך את מחליטה אם להמתין לקו ספציפי או לעלות על מה שבא קודם.

דבר שלישי, אני לא יודע מאיפה את יוצאת בפתח תקווה, אבל קיים גם קו 947 של אגד העובר בשדרות ירושלים בפתח תקווה. יש לו שם מספר תחנות. עוד זמן לא ארוך, קו 947 יבוטל בקטע הזה ויחליף אותו קו 950 שיצא מנתניה וכך האמינות בלו"ז עבור הנוסעים מפתח תקווה אל ירושלים/מחלף הראל - תעלה.

לא רק מצטרף,אפילו עשיתי את זה היום

3 כרטיסי מלש''ב.
70 מתל השומר למחלף בר אילן
164 ממחלף בר אילן למחלף גהה.
50 ממחלף גהה הביתה (פ''ת).

אמנם יצא חינם,אבל עם רב קו יכל לצאת הכל בנסיעה אחת...

אורי404

New member
ניתן להמשיך בקו 70 למחלף גהה

3 כרטיסי מלש''ב.
70 מתל השומר למחלף בר אילן
164 ממחלף בר אילן למחלף גהה.
50 ממחלף גהה הביתה (פ''ת).

אמנם יצא חינם,אבל עם רב קו יכל לצאת הכל בנסיעה אחת...
כך, שנוסעים בשני אוטובוסים, במקום שלושה.

רציתי להיפטר מכל כרטיסי המלש''ב וגם לבחון את

כך, שנוסעים בשני אוטובוסים, במקום שלושה.
רציתי להיפטר מכל כרטיסי המלש''ב וגם לבחון את
התוצאה שמקבלים בהגשת הכרטיס לנהג (חוץ מנסיעה חינם...)
ובשלוש הנסיעות הללו חזור קיבלתי קבלה.בקווים (הלוך) לא קיבלתי קבלה.

WinterDay

New member
תודה על ההמלצות

תודה על ההמלצות
אכן אני מחכה די הרבה זמן לפעמים ל 164 כשכל אוטובוס אחר מגיע בכל 5 שניות.

לגבי 947, כן, לקחתי אותו בעבר, אבל הוא יקר יותר (13 ש"ח עם הנחת סטודנט לעומת 9.5 ש"ח מבני ברק, ונסיעות מקומיות בגוש דן הן "חינם" עם מנוי סטודנט) וגם בא בתדירות מעטה יותר לעומת 400 ו 402. וגם מכייון שאני עובד ליד הקניון הגדול, להגיע אל שדרות ירושלים מסובך יותר מאשר להגיע לבני ברק (קוקה קולה). אז בני ברק it is.
בכל מקרה פחות משתלם לי לקחת מוניות שירות כי אני תכלס משלם עליהן, בניגוד לאוטובוסים מקומיים. אבל, וזה אבל גדול, זה יותר מהיר מאוטובוס, כי במוניות שירות הנהגים פסיכים, לטוב ולרע.... ואני לחוץ בית כי כל עיקוב קטן בדרך גורר איתו איחור שגדל וגדל אקספוננציאלית.
אבל אם אוכל לקחת כל אוטובוס לגהה... זה משמעותי מאוד. אז שוב, תודה.

olli3

New member
מנהל
כן, והנה רשימת הקווים הרלוונטיים לנסיעה לגהה:

תודה על ההמלצות
אכן אני מחכה די הרבה זמן לפעמים ל 164 כשכל אוטובוס אחר מגיע בכל 5 שניות.

לגבי 947, כן, לקחתי אותו בעבר, אבל הוא יקר יותר (13 ש"ח עם הנחת סטודנט לעומת 9.5 ש"ח מבני ברק, ונסיעות מקומיות בגוש דן הן "חינם" עם מנוי סטודנט) וגם בא בתדירות מעטה יותר לעומת 400 ו 402. וגם מכייון שאני עובד ליד הקניון הגדול, להגיע אל שדרות ירושלים מסובך יותר מאשר להגיע לבני ברק (קוקה קולה). אז בני ברק it is.
בכל מקרה פחות משתלם לי לקחת מוניות שירות כי אני תכלס משלם עליהן, בניגוד לאוטובוסים מקומיים. אבל, וזה אבל גדול, זה יותר מהיר מאוטובוס, כי במוניות שירות הנהגים פסיכים, לטוב ולרע.... ואני לחוץ בית כי כל עיקוב קטן בדרך גורר איתו איחור שגדל וגדל אקספוננציאלית.
אבל אם אוכל לקחת כל אוטובוס לגהה... זה משמעותי מאוד. אז שוב, תודה.
כן, והנה רשימת הקווים הרלוונטיים לנסיעה לגהה:
51/66/82/92 של דן (49 פחות מומלץ, הוא יוצא צפונה בכביש 4 ולא ממשיך ישיר מתחת לגשר). שים לב שעבור החלפות ללא תשלום נוסף, חובה שיהיה לך מוטען ערך צבור או כרטיסיה עירונית לגוש דן. אני ממליץ בחום על ערך צבור ולא על כרטיסיה מכיוון שהערך הצבור תקף לנסיעות במקומות רבים ברחבי הארץ בקווים שונים והשימוש בו מתרחב עם הזמן לעוד ועוד מקומות ברחבי הארץ עד שזה יהפוך להיות חוזה ארצי. שים לב כי באגד לא ניתן לרכוש ערך צבור אלא רק כרטיסיות. למרות זה, אגד מכבד ערך צבור בנסיעות שלו בגוש דן והשרון בלי בעיה.

*החלפות קווים ללא תשלום עד ל-90 דקות ניתנות בקווי החברות: אגד, דן, מטרופולין וקווים בשימוש ברב קו בלבד.

דר"א, פעמיים ביום יש גם את 199 של אגד שנוסע בדיוק כמו 164 ומגיע בין היתר גם לצומת גבעת שמואל.

כמו כן, יש לי המלצה נוספת. במידה ושעת היציאה שלך היא בשעות שכביש גהה פקוק, אתה יכול לנסוע בקו 87 של קווים עליו תוכל לעלות מהקניון הגדול כפי שאתה עולה כיום על 164. קו זה נוסע בפתח תקווה על ציר יצחק רבין ותוך פחות מ-10 דקות הוא כבר מגיע לבר אילן.

ואז זה מתפצל למספר אופציות:

1. האופציה המומלת והנוחה ביותר: לרדת בכביש מכבית (כביש 471), תחנה אחת לפני בר אילן. מדובר בתחנה העונה לשם "כביש 471/ז'בוטינסקי" (מדובר בז'בוטינסקי של גבעת שמואל). מאותה התחנה בה אתה יורד אתה ממשיך עם 68 של קווים לתחנת בר אילן בכביש גהה, חוצה עם הגשר לצד השני וממשיך עם 400/402. לחילופין, מאותה התחנה בה ירדת מ87, אתה ממשיך עם 56/168 של קווים למסוף אלוף שדה (הקווים עוצרים מחוץ למסוף, על הצומת של המסוף). ממסוף אלוף שדה אתה ממשיך עם 400/427 של אפיקים למחלף הראל (קו 427 מגיע מרמת גן וגבעתיים).

2. יורדים מקו 87 בתחנה שלו בבר אילן, חוצים לצד של בר אילן ועולים משם על קווים 68/70 לנסיעה של תחנה אחת לעבר כביש גהה (הם עוצרים בגהה בגשר של בר אילן), שם אתה עובר לצד השני עם הגשר וממשיך עם 400/402. לחילופין, מאותה התחנה, עולים על 43 של דן, 56/168 של קווים לנסיעה של תחנה אחת למחלף אלוף שדה. שם נכנסים למסוף אלוף שדה וממשיכים עם 400/427 למחלף הראל.

*מהתחנה בבר אילן ניתן לעלות גם על קו 143 של אגד הנוסע ישירות וללא שום עצירה לצומת מסובים (לא נכנס לאלוף שדה).

*מכיוון שההליכה בין התחנות היכן ש87 מוריד בבר אילן, היא הליכה המצריכה לחצות את כביש 471 (יש מעברי חציה ורמזורים כמובן), אבל זה קצת לוקח זמן, יש לך אופציה להמשיך תחנה נוספת עם 87 לשדרות אהרון קציר/כפר אז"ר. איך שירדת, ממולך יש תחנת אוטובוס שממנה אתה יכול לעלות על הקווים 43/70/143.

*למרות כל מה שציינתי כאן, שזה מידע לנוסע מתקדם :) אני ממליץ לך פשוט לרדת תחנה אחת לפני בר אילן, שם באותה התחנה בה ירדת יש לך גם את 56, גם את 68 וגם את 168 של קווים כאשר קו 68 הוא קו תדיר.

זה לא תמיד נכון למונית שירות 164

זה לא תמיד נכון למונית שירות 164
הרבה פעמים היא מגיעה ללא תלות בזמן האוטובוס לפחות בחלק מהמסלול.

אורי404

New member
מתי זה "עוד זמן לא ארוך?"

מתי ("עוד זמן לא ארוך"), מתכונן, אם בכלל קו 947 להתבטל?

olli3

New member
מנהל
947 יקוצר, אין מועד רשמי אבל אני מניח שבקיץ.

מתי ("עוד זמן לא ארוך"), מתכונן, אם בכלל קו 947 להתבטל?
947 יקוצר, אין מועד רשמי אבל אני מניח שבקיץ.
סביב אוגוסט, אולי קצת לפני.

mister K

New member
אז מגיע לך!

כנראה שלא יצא מזה הרבה.

אז מגיע לך!
אם זה כבר קרה לך פעמיים, מדוע אתה עדיין ממשיך לנסוע איתם?
זה ממש לא סיפור לחכות עוד דקה לאוטובוס ומן הסתם המונית תגיע דקה לפניו.
מונית שרות זה דבר לא אמין והמנהג של "לעלות על מה שבא ראשון ולא משנה מה" הוא לא מנהג חכם. על אחת כמה וכמה אם כבר נכוות שלוש פעמים.

עדירמר

New member
מונית שירות

אז מגיע לך!
אם זה כבר קרה לך פעמיים, מדוע אתה עדיין ממשיך לנסוע איתם?
זה ממש לא סיפור לחכות עוד דקה לאוטובוס ומן הסתם המונית תגיע דקה לפניו.
מונית שרות זה דבר לא אמין והמנהג של "לעלות על מה שבא ראשון ולא משנה מה" הוא לא מנהג חכם. על אחת כמה וכמה אם כבר נכוות שלוש פעמים.
מונית שירות
אולי אדון קיי הנכבד יסביר קבל עם ועדה מדוע התחב"צ הישראלי כה טוב?
ומדוע מוניות השירות הכה שנואות מצליחות לייצר תחב"צ איכותי יותר מאוטובוס?

לשאול מדוע מוניות השירות הן תח"צ איכותי

מונית שירות
לשאול מדוע מוניות השירות הן תח"צ איכותי
זה כמו לשאול מדוע השמש זורחת במערב.

mister K

New member
עדירמר, די לקשקש בקומקום

מונית שירות
עדירמר, די לקשקש בקומקום
מה איכותי בהן בדיוק? אפילו בשירשור הזה יש הוכחה לשירות הזוועתי שלהם... אבל אותך אני לא מנסה לשכנע.

מצב
הנושא נעול.
למעלה