מודם סלולרי וכרטיס טלויזיה בנייד

אבי9797

New member
מודם סלולרי וכרטיס טלויזיה בנייד

אני קונה בקרוב את הvostro 1310.כנראה אני גם ארצה לקנות מודם סלולרי,הבנתי שיש 2 סוגי מודם עיקריים usb ו ExpressCard האם ב1310 יש ExpressCard slot כך שאוכל לבחור לעצמי איזה מודם לקחת? מה ההבדל ביניהם מבחינת המהירות האיכות והנוחות? הניייד הזה ישמש לי גם כמחשב לזמני הפנוי וארצה לצפות בו בסרטים,וקצת חדשות לא דרך האנטרנט. מה הדרך הכי טובה לקלוט שידורי ערוץ 1 ו2 אם אפשר בכלל? ראיתי פעם בבאג מן אנטנת טלויזיה סטיק קטנה שמתחברת ל usb (נראה כמו דיסק און קי קטן) האם זה המוצר שאני צריך? מישהו יכול להמליץ לי על משהו טוב ואיכותי שיהיה אפשר לקלוט בצורה טובה וללא בעיות ושיהיה דם נייד קטן ונוח?

RoyBO

New member
יש לו express card

ולדעתי זה עדיף מאשר חיבור USB כי ככה המודם יהיה יותר "מוסתר" וזה לא יתפוס לך יציאת USB. לא בטוח שיש הבדל במהירות בין החיבורים. לא מכיר כרטיסי טלוויזיה. פשוט תלך לבאג תשאל מה אתה צריך.

T710BH

New member
לכרטיסים ב express card

הייתה מהירות גבוהה יותר בסלקום כשהשיקו את החבילה. לאחרונה ראיתי שהם מציעים רק משהו ב-USB. פשוט תבקש לבדוק מפרטים של אופציות כשאתה רוכש בחברה הסלולרית .. סביר להניח שמה שראית בבאג זה לא כרטיס טלויזיה, אלא משהו קשור לWIFI. יש כרטיסי טלויזיה שמתחברים ב-USB. אתה יכול להעסיק מוכר שיסביר לך מה האופציות בחנות מחשבים..

RoyBO

New member
אני יודע ממחשבים נייחים שלכרטיסי PCI

כלומר שמרכיבים על לוח האם (כרטיסי רשת אלחוטיים) יש קליטה טובה יותר ממתאמי רשת אלחוטיים בחיבור USB. מנסיון.

RoyBO

New member
בדיוק! הוא מתחבר לקונקטור (מחבר)

שמולחם ישירות ללוח האם של המחשב.

eladts

New member
רק מה, הוא מתחבר בפרטוקול USB

כרטיס ExpressCard יכול להתחבר או כ PCI-X או כ-USB. מודמים סלולארים אינם זקוקים למהירות של PCI-X ולכן ממומשים כבהתקן USB. רק כרטיסים שזקוקיםלמהירות של PCI-X, כמו כרטיסי ESATA ממומשים כ-PCI-X.

RoyBO

New member
אז אתה אומר שהחיבור לא ישנה?

לא מבחינת קליטה ולא מהירות?

eladts

New member
כן, כי מבחינת המחשב

זה בדיוק אותו הדבר כמו כרטיס USB. בעצם, כרטיס USB עדיף כי אפשר לחבר אותו עם כבל מאריך כדי למקם את האנטנה הקולטת בצורה יותר טובה.

אבי9797

New member
ועדיין,למי שמחפש ניידות

עדיף את המודם שמתחבר לחריץ Express כי הבנתי שזה פחות בולט ויותר נוח להשאיר אותו תקוע שם בצוקה קבועה מאשר חיבור usb,לא?

eladts

New member
מאוד לא מומלץ להשאיר כרטיס EXPRESSCARD שבולט

החוצה (ומודם סלולארי חייב לבלוט החוצה, בגלל האנטנה) במחשב נייד בזמן שסוחבים אותו בתיק, הכרטיס עלול להשבר ו/או לגרום נזק לחריץ ההרחבה.

אבי9797

New member
הבנתי

אז בשני המודמים אני אצטרך תמיד לשלוף את המודם בסוף כל שימוש לפני אחסון(אפילו קצר)של הניד בתיק? אז אני מבין שבעצם אין שום יתרון במודם ExpressCard על מודם usb...נכון?

ilsites

New member
יש לי את המודם שהם מציעים בתור ExpressCard

הבליטה שלו החוצה היא של כ-2-3 ס"מ כך שאפשר להתגבר על זה. היתרון הבולט של המודם הזה הוא שמפרט שלו. הוא יודע להוריד ב-7.2 MBIT ולהעלות ב-2.8MBIT. נכון שכיול הרשת של סלקום לא תומכת במהירויות האלה, אבל בתור השקעה לעתיד נראה לי נכון מאוד להתייחס לנתונים הללו. זו רק שאלה של זמן (ולא זמן ארוך) עד שהרשת תתמוך במהירויות המדוברות ויפה להערך לכך מבעוד מועד, במידה וזה אפשרי

אבי9797

New member
אתה מרוצה מהמודם?איך הכיסוי של HSUPA?

הבנתי שלא בכל מקום הוא מהיר,ובמקומות שאין רשת HSUPA הגלישה לא משהו..

ilsites

New member
יש לסלקום קליטה של דור 3.5 כמעט כמעט בכל מקום

אני חושב שהמקום היחיד שנתקלתי בו בחוסר קליטה של שלוש וחצי זה כביש הערבה. הייתי עושה ת"א - ב"ש 4 פעמים בשבוע וכמעט תמיד הייתי גולש תוך כדי. אין ניתוקים ותמיד קליטה טובה. כאמור, היום אני גולש עם אורנג'. גם להם יש קליטה טובה אבל אני לא ממש מרוצה מהצורה שהתשתית שלהם עובדת. כל הלקוחות שלהם יוצאים החוצה עם כמה כתובות IP בודדות מאחר והם משתמשים ב-NAT. כמו כן, החבר'ה במוקד DATA שלהם נשמעים פחות מקצועיים מאשר החבר'ה של סלקום

eladts

New member
גם 2-3 ס"מ יכולים להיות יותר מידי

שכהלפטוף בתיק וחוטף מכה קלה. אם הנוחות שווה לך את הסיכון זה שיקול שלך.

ilsites

New member
נכון, והייתי מוציא אותו

אבל עדיף בליטה כזאת מאשר כל המודם בחוץ

eladts

New member
לדעתי לא כדאי לקנות מודם עצמאי

במקום זה אפשר לקנות מכשיר שתומך בדור 3.5 (לי יש למשל סוני אריקסון Z750, שתומך במהירות 1.8M, יש גם מכשירים שתומכים במהיריות גבוהות יותר) ולהוסיף למכשיר חבילת DATA מתאימה. ברוב הטלפונים ניתן להתחבר למחשב עם USB (מהיר ולפעמים גם מטעין את הטלפון תוך כדי עבודה) או BT (חוסך את הצורך לחבר ולנתק).

למעלה