מה עושים תינוקות בני 11 חודש?

irisgh

New member
מה עושים תינוקות בני 11 חודש?

שכחתי... אמנם הילדה היא בת שלישית, אבל אני לא זוכרת. שני אחיה היו גדולים. היא קטנטנה פיזית, עדיין די קירחת. אני יודעת שזו לא סיבה אבל זה גורם לי להרגיש שהיא מפגרת בהתפתחותה... היא נראית לי קטנה בהרבה מאשר שני אחיה באותו גיל (שהיו ענקיים מהלידה והלאה). למשל, משקלה הנוכחי פחות ממשקלם בגיל חצי שנה.. מה היא כן עושה? זוחלת, נעמדת עם תמיכה, מתחילה לנסות לשייט בין רהיטים (לזוז מעט תוך אחיזה בספה למשל). ואוחזרת בדברים קטנים בשתי אצבעות, כך שמוטורית היא כנראה בטווח הנורמה. לא מדברת, ואין לי מושג מה היא מבינה, אבל דברים ספורים שהיא מבינה. (כשאני אומרת - 'לילה טוב, הולכים לישון' היא מתחילה לרטון ...
היא יודעת גם לתפוס באפי כשאני אומרת 'איפה אף', אבל זה בהחלט רק כשיש לה חשק לכך.. כשאין לה חשק היא מתעלמת לגמרי). מעבר לכמה דברים כאלה, אין תחושה שהיא מבינה יותר מדי. היא מאוד אוהבת לשחק עם אחיה, ומאוד חייכנית ותקשורתית בהבעות פנים. תגובות?

irisgh

New member
תודה חדווה

על התשובה המפורטת. דווקא נראה לי שזה היה יכול לעניין עוד אנשים.

לא מומחית אבל נשמע לי טוב מאד

בני בן 13 חודשים. בגיל של ביתך אלו בערך הדברים שעשה. במיוחד כשהוא התחיל להעמד וללכת סביב רהיטים - זה היה הדבר היחיד שהעסיק אותו מרבית היום- הגילוי החדש הזה. היה מאד קשה לגרום לו לעשות דברים נוספים. בסביבות הגיל הזה התחלנו לשחק בהשחלה של צורות ושל חישוקים. להוציא חלקים מתוך פזל צורות גדול. ולגבי ההבנה, לדעתי- ממה שאני זוכרת מהגדול שלי, וגם מה שאני רואה עם הקטן- בלי שנרגיש= פשוט יום אחד מגלים שהם מבינים הכל! אבל, לדעתי, חשוב מאד לדבר איתם, להסביר להם - הכל שוקע- ופשוט יום אחד "מתפרץ החוצה".

למעלה