מה נקנה לֶחג? דיסקים חדשים..

• פותח הנושא G24L
  • פורסם בתאריך

G24L

New member
../images/Emo45.gif קאמבק קמבאק קמבאק...

שמתם לב לאחרונה לחזרה של אומנים מהבוידעם? אריק סיני - אלבום אוסף אלון אולארצ´יק - אלבום אוסף + אלבום חדש אדם - אלבום חדש... סקסטה... יצחק קלפטר - אוסף אם אני לא טועה יהודית רביץ - מוציאה ספר חדש משיריה... חזרה של שירה בציבור...עיין ערך אפי נצר חידושים של מלא שירים של להקות צבאיות ובכלל..(אני בטוחה שיש עוד) ואני לא מדברת בציניוות בכלל!!!!! אומרים שזה בגלל המצב, ת´אמת אולי זה בכלל לא משנה. אני לא יודעת מה אתכם אבל בעניי זה מוצא חן!!

פלפל.

New member
חדש על המדף

נראה שלאחרונה יוצאים יותר דיסקים מסדרות הקלאסיקה והנוסטלגיה מאשר דיסקים חדשים של מוסיקה בת זמננו. בהשקעה מינימלית מארגנות חברות התקליטים הוצאות מחודשות ודואגות למבצע נחמד לכבוד החג. זו ההצעה של הד-ארצי לחגי תשרי - סדרה חדשה בשם "מבראשית": רבקה זהר + סבתא רבקה מארז של שני האלבומים הראשונים של רבקה זהר, מ 1970 ו- 1971. את הראשון, שכבר יצא על דיסק לפני כמה שנים, אין צורך להציג - הוא כולל להיטים כמו "רבי עקיבא", "הבית ליד המסילה", "אוריאנה", שיר הסמרטוטים ועוד. השני, סבתא רבקה, מופיע לראשונה על דיסק, וכולל את "נגן לי ירדן", "בת יפתח" ("בלילה, בלילה.."), "סיפורי סבתא" (סיפורי אגדה לפי לחן הבטי-בם של אריאל זילבר), "במדינת התפוז" ועוד. באלבום שירים של ירון לונדון, עלי מוהר, יעקב שרת, רחל שפירא, חיים חפר ולחנים של וילנסקי, זעירא, נחום היימן, מוני אמריליו, אפרים שמיר, אריאל זילבר, דובי זלצר ובועז שרעבי. לשני הדיסקים מצורפים גם בונוסים: "מה אברך", "על כפיו יביא", "הסולטן התורכי" ו"אל תבכה ישראל" (שני שירים של איציק מאנגער), "קינת יעקב" (מפסטיבל הזמר המזרחי), "אוניית יעקב", "ככה כך ולא אחרת" ("היי, שירי לי יום, שירי לי לילה..") ו"הא דודי דודי". בין הנגנים: אלי מגן, יצחק קלפטר, קמינסקי, יוסי לוי ועוד. בסה"כ 32 שירים, חלקם באיכות לא מדהימה (של תקליטי ויניל). סוזן ופרן + קשת בענן (סוזן ופרן, ישראל גוריון ובני אמדורסקי שני האלבומים של סוזן ופרן. האלבום הראשון יצא ב 1973 והוא שילוב של פולק, רוק, שירי עם אנגלים ואמריקאים וכולל את "לילות לילך, "לאן מובילות הדרכים", ציפור שנייה", "דרך ישנה", "לא דיברנו עוד על אהבה" ו"בוקר צ´לסי" (ביצוע מחודש לשיר ישן של ג´וני מיטשל). האלבום השני יצא גם הוא ב 1973 והוא תוצאה של תכנית רדיו משותפת עם הדודאים של שירי עם אמריקאים ואנגלים בתרגומם של תרצה אתר, דן אלמגור ויעקב שבתאי. בין השירים: "דני בוי", "דור בא ודור הולך" (של פיט סיגר), שלושה עורבים ועוד. השלושרים הוצאה מחודשת של האלבום היחיד של השלשה (חנן יובל, שלום חנוך ובני אמדורסקי), שכבר יצא על דיסק. בהוצאה המחודשת הבונוס שהופיע גם בהוצאה הקודמת ("היושבת בשורה הראשונה") ולראשונה גם ארבעת השירים שיצאו על שני תקליטונים, אחרי שיצא האלבום: "והאר עיניו" של שלמה קרליבך (מתוך פסטיבל הזמר החסידי), "תסתכל אלוהים ותראה" (ללחן של דני סנדרסון), "זה לא יכול להיות" וביצוע סולו של אמדורסקי ל"פגישה לאין קץ". הנשמות הטהורות הדיסק המקורי וכמה קטעי בונוסים. מצטע, לא זוכר פרטים נוספים. הדיסק נשאר על המדף בחנות. יוסי בנאי - אברם אברם: מופע יחיד במקור תקליט כפול, הכולל שירים ומערכונים מתקופת "אני ומואיז וסימון הקטן". גם בהוצאה המחודשת הוא מופיע ע"ג שני דיסקים. גם במקרה הזה אין לי פירוט נוסף. בשלב זה יש לי מספיק דיסקים של יוסי בנאי בבית. אם מישהו מתנדב לקנות, שיספר לנו מה קורה שם. שושנה דמארי בהופעה חיה בפני חיילים הקלטת מופע בהפקת גלי צה"ל ממלחמת לבנון. שושנה במבחר להיטיה מהמלחמות הקודמות. מגדלור, אני זכריה, בת שבע, כלניות, צריך לצלצל פעמיים וכל היתר. שרה´לה שרון שרה לצעירים גם זה הגיע. מחרוזת שירה בציבור עם פסנתרנית הסופרמרקט ומלכת הסירים. מחרוזות שירי אהבה, שירי מולדת, שירי חול ושירי שבת. היו עוד, אבל אני לא זוכר עוד. המשך יבוא. אולי. חג שמח!

סאביבית

New member
אוספים חדשים ../images/Emo163.gif

רציתי להפנות את תשומת לבכם לשני דיסקי אוסף חדשים וכפולים :
אריק סיני - המיטב כולל את כל השירים הטובים : דרך הכורכר, בסוף מעגל, שיר פרידה, סיבה טובה, אם אתה בסביבה, מעמיד פנים, שובי שובי לפרדס, שוב, ילד ירוק,מסתובב ושר ועוד
ריקי גל - המיטב כולל את כל השירים הטובים :ילד אסור ילד מותר, מקום לדאגה, הנה פתחתי חלון, נערת הרוק, אמא, מערבה מכאן, מה זאת אהבה, ושירים כייפים כמו : ילד רע, לגור איתו, תודה רבה, אמת או חובה, הצריף של תמרי ועוד קניתי, בדקתי וממש מומלץ !!!

פלפל.

New member
עוד פרט קטן...

מחיר הדיסקים הוא 49.90 ש"ח לדיסק בודד ו 59.90 ש"ח לדיסק כפול. ותוסיפו לבני אמדורסקי סגור סוגריים בכותרת. תודה.

רון65

New member
אפרופו ריקי גל,

מה אתם אומרים על הביצוע המחודש (אני יודע שביצועים מחודשים לא זוכים לאהדה, אבל ננסה...) ל"שיר בין ערביים" של שלמה יידוב?? לפי דעתי הוא לא רע בכלל. ובלי שום קשר, לפי דעתי ריקי גל היא הזמרת הכי טובה בארץ, מבחינת העברת שיר לקהל, לא מבחינת הקול. אבל זו דעתי.

shellyland

New member
ריקי גל

אני לא סבלתי אותה, עד שנתגלגל לידי דיסק ההופעה החיה שלה. האזנתי לו עם דמעות בעינים ומייד רצתי לקנות גם אחד. מומלץ!

kipodet

New member
פלפל יקר..

תודה, תודה, תודה. את הדיסק של השלושרים היה לי, הוא נשחק במרוצת השנים ומשמח אותי לדעת שניתן להשיגו שוב (ועוד עם בונוסים מרהיבים שכאלה). האם בתקליט של הדודאים עם סוזן ופרן נמצא השיר הנפלא "הצועני השורק"? באמת בשלה העת שהוד קוצניותי תהדס לכיוון הטאואר רקורדס הקרוב למקום מגוריה. צביטה בלחי. נעמה.

kipodet

New member
../images/Emo4.gifאוי.. למה לא השתרשר לי?

רק מגיעה כבר עושה בלגן. (הולכת להתבייש בפינה בהתנדבות)

shellyland

New member
פלפל ביקש למסור

שהוא יענה על כל השאלות ויגיב על כל התגובות לכשיחזור ממילואיו. אני בטוחה שאם הוא היה כאן, קיפודת, הוא היה נרגש לראותך לפחות כמו האחרים. ברוכה השבה.

kipodet

New member
מחייכת.. ../images/Emo82.gif

חמודים אתם. "כמה טוב שבאתי הביתה, בית זה אומר כבר הכל.."

kipodet

New member
חייכתי רק פעם אחת. נשבעת.

גרי.. התנצלויות מעומק הלב. אני אשתדל ללחוץ בעדינות בפעם הבאה, הרבה מדי זמן לא השתמשתי בעכבר.

תגידי יא קיפדת מקופדת

ככה מנצלים חופשה של הדודה המתוקה ובאים לבקר? את כאן להשאר? שלחי איזה קוץ לשכנים שנדע מה קורה איתך. יאללה רק חזרתי.. איזו הפתעה כמה חומר יש לקרוא כאן. אחלה חברה אחד אחת.

trilliane

Well-known member
מנהל
באת לביקור ממושך, חפוז או נצחי? ../images/Emo8.gif

פלפל.

New member
הצועני השורק נמצא

ואגב, קיפודת, גם הדיסק של שירי תנועת הנוער מחכה לך אצלי עוד מלפני הנסיעה שלך הונקונגה... הצתבטתי

למעלה