מה ישתנה?

eyalmizrahi

New member
מה ישתנה?

מה ישתנה?

הבחירות אוטוטו פה, הויכוחים רצים כאן חופשי , אבל השאלה הגדולה האם למישהו בכלל איכפת? המדינה שלנו זאת כבר לא אותה מדינה, אתם יודעים מה, מזמן היא כבר לא אותה מדינה. לאנשים ממש כבר לא איכפת, נמאס לנו מהפוליטיקאים, נמאס מהחדשות ומהכנסת, פשוט נמאס מהמדינה. ישנם חבורה של שקרנים ורמאים שיושבים בממשלה ובכנסת מרוויחים סכומי עתק , סכומים שרוב רובנו כאן בחיים לא נגיד אליהם. אבל האבסורד הוא שלא איכפת להם, ממש לא איכפת להם שהמדינה שלנו נראת כמו שהיא נראת, אנשים כאן נהרגים כל יום מפיגועים, זה כבר הפך שיגרה , אנשים פותחים את הרדיו שומעים על פיגוע וסוגרים את הרדיו וממשיכים הלאה ולמה? , כי זה כבר שיגרה , זה דבר שביום יום קורה ולא משנה מי בממשלה. ראיתי היום בחדשות אישה שמתלוננת שבשנקין ליד המסעדה שנירצחו שני הישראלים השבוע אין אבל והכל נמשך כמו שהיה , זה פשוט כי אנשים כבר לא איכפת להם יותר, הם כבר רגילים , זה דבר בשיגרה. ותגידו לי באמת , זה משנה מי בשילטון? לאחרונה היו גם ויכוחים על אנשים שלא משרתים בצה``ל שנקראים משתמטים – והתגובה שלי – אני ממש לא מאשים אותם, אפילו בכלל לא. אני כבר אחרי השירות הצבאי ולהגיד לכם את האמת אם הייתי עומד כרגע לפני גיוס , את האמת לא הייתי מתגייס, ולא בגלל המצב הבטחוני , זה לא מה שמפחיד אותי. פשוט בגלל שכל המוטו הזה של לתרום למדינה כבר לא צריך לתפוס בכלל. לפני הגיוס שלי הייתי מורעל, רציתי להתגייס ליחידות הכי קרביות אבל לאט לאט הבנתי , למה לי בעצם? , מה המדינה הזאת עושה בשבילי אחר כך שאני צריך לקרוע את התחת שלי בקרבי? אז התגייסתי ושירתתי כג`ובניק. ואת האמת, עכשיו השתחררתי ולהגיד לכם את האמת, כל מה שחשבתי עליו לפני הגיוס בעצם נכון, המדינה הזאת לא עושה כלום בשבילנו ואנחנו אמורים לקרוע את התחת בצבא שלוש שנים? שכר מינימום פשוט מגוכח, דירה גם נראה לי שגם אם אני יעבוד כל החיים שלי לא יהיה לי כסף לקנות במחירים האלו, מיסים בשמיים והשכר לימוד!!! , זה כבר בכלל צחוק. במקומות אחרים השכר לימוד חינם או נמוך מאד, גם המיסים והשכר בפרופוציות. ולמה כל זה? , כי החברה מהממשלה והשרים והחברי כנסת לוקחים את כל הכסף אליהם , מעלים כל שני וחמישי את המשכורת שלהם , מחליפים מכוניות על ימין ועל שמאל ולא שמים קצוץ על האזרחים שלהם. לפי דעתי שלי , צריך שיעמוד איזה אזרח רגיל , פשוט אזרח רגיל מול שני הליצנים האלו שקוראים לעצמם מועמדים לראשות הממשלה ולהתמודד מולם בבחירות , אתם יודעים מה, אם לעם הזה יש קצת שכל , ואני מאמין שיש לו קצת שכל הוא היה בוחר באותו אזרח מהשורה שמבין את הבעיות האלו, את הקול שלי הוא יקבל. כי כרגע זה באמת לא משנה מי יהיה בשילטון , המדינה הזאת הולכת לעזאזל לממשל פשוט לא איכפת מהתושבים פה, כל אחד דואג לכיסו הפרטי.

nirkabalo

New member
אני מציע לך להתמודד!

אני חושב שאתה אומר דברים נכונים. אני אישית הזדהיתי כמעט עם כל מילה. אבל יש בעייה אחת. עד שלא ייפתר פה המצב הביטחוני והמדיני אחת ולתמיד (מה שכנראה לא יקרה אף פעם במציאות המזרח תיכונית בה אנו חיים),לא תיהיה תמיכה במועמד ,כמוך למשל, משום שאם תציג עמדה ימנית בנושא הבטחון ובנושא המדיני אז תישלל ע``י השמאל ובוחריו ולהיפך. כפי שנוכחנו לדעת ,לציבור הישראלי אין סבלנות לחכות יותר מידי ואנחנו לא מבינים שדרושים פה 8 שנים ואפילו הרבה יותר כדי לשנות את כל המציאות הכלכלית חברתית רווחתית ולכן יש סיכוי שמועמד שכזה לא ישרוד. זה ממש מתסכל שפשוט אי אפשר לבחור במועמד כזה אפילו שרוצים בגלל הסיבות האלו.

שרוף

New member
אני קונה כל מילה שלכם.

לכן ההצעה שלי על משטר חרום צבאי היא התשובה להתחיל להניע תהליך של מצד אחד שמירה על הבטחון ללא חלומות השלום המזוייף ומצד שני לסלק את הממסד הרקוב והמושחת הזה מעמדות הכח וההשפעה ולהזמין משפטנים יהודים מן הארץ והעולם שלא קשורים לפוליטיקה וליצור פה מבנה חדש של דמוקרטיה.

eyalmizrahi

New member
אין פיתרון בנושא המדיני

אין פיתרון בנושא המדיני

אתה צודק , אבל שוב פעם לפי דעתי ויכולים גדולי המנהיגים שלנו להגיד מה שהם רוצים בחיים אבל בחיים לא יהיה כאן שלום - זה פשוט מצב בלתי אפשרי , הדבר היחידי שיכול להיות כאן זה שלום מדומה, חותמים על כמה הסכמים אבל בפועל נשארים באותו מצב , כי המצב עצמו הוא בלתי ניתן לפיתרון , תמיד יהיו בצד הפלסטיני אותם קיצוניים שלא יתמכו בשלום ויבצעו פיגועים ועדיין לא נוכל לבקר במקומות בתוך שטח פלסטיני , אז בעצם למה אנחנו חותמים על הסכם שלום אם כלום בעצם לא משתנה? תנו להם את ירושלים תנו להם את הכל והמצב עדיין לא ישתנה כי עדיין ישנם אירגונים פלסטינאים שהמצע שלהם הוא לחסל את העם הישראלי וגם אם תחתום על הסכם הם אלו שיפעלו עם פיגועים כנגדנו, אז שוב פעם לא עשינו שום דבר בעצם. אז אני שואל , למה צריך בכלל את השלום המדומה הזה ואת המשא ומתן המשפיל הזה ואני באמת אומר משפיל, כי אנחנו מנהלים משא ומתן מעמדת התגוננות במקום מעמדת כוח. אנשים אצלנו נהרגים והממשלה מדברת עם הרוצחים, במקום להפסיק משא ומתן ולהתייחס למה שבאמת חשוב כמו המצב החברתי והכלכלי. ולא לשכוח שבין הרוג למובטל הם עוד מוצאים להם את הזמן לדיון בנושא השכר שלהם ש``כל כך מגיע להם , בגלל העבודה הקשה שהם עושים.`` אז בוא אני אגיד לך משהו , זה מה שהמועמד האזרח הקטן צריך להגיד, אני אלך לשלום עם הצד השני ירצה , אבל כמובן שזה לא יעזור לנו , מה שבאמת חשוב זה מה שקורה אצלנו בבית והבית חברים פשוט מתמוטט עלינו. אנחנו לא צריכים את הערבים שיחסלו אותנו אנחנו עושים את זה לבד.

nirkabalo

New member
תשמע אני בהחלט תומך בהצעתך אבל...

מה לעשות שיש פה אנשים שעדיין לא פקחו את עיניהם והגיעו למסקנה שאתה מציג. האנשים הללו מסונוורים ומסוממים מחלום השלום שכבר מזמן הפך לסיוט. מה שעוד יותר גרוע היא העובדה שהתקשורת הלא אובייקטיבית במדינה הזאת ,עוזרת לאותם האנשים. לכן עד שלא נגיע לאיזשהו קונצנזוס בעניינים האלו ,לא נוכל להעמיד מועמד שיטפל בנושא החברתי כלכלי.

eyalmizrahi

New member
אם כבר מדברים על התקשורת...

אם כבר מדברים על התקשורת , אז תגידו לי באיזה מדינה נורמלית התקשורת נוקטת עמדה כל כך ברורה כלפי השמאל? , אין מקום בעולם הדמוקרטי שדבר כזה קורה!!! , זה פשוט לא הגיוני שהתקשורת רואה שבסקרים אין לברק סיכוי אז היא דשה שוב ושוב בניסיונות להחליף אותו בפרס שלו יש כביכול סיכוי יותר טוב לנצח את שרון , אבל אני ממש לא מבין את התקשורת הזאת , איך אפשר לנקוט עמדה כל כך ברורה ככה?, כל פעם שמראיינים את פרס - נו , אתה הולך להחליף את ברק, או כל פעם שמראיינים את ברק שואלים אותו אתה לא מתכוון לפרוש בשביל פרס שיש לו יותר סיכוי. עוד דבר שמאד מעצבן במדינה הזאת שכרגע כל דבר שמישהו מדבר כנגד דעה שמאלית כלשהי ישר קופצים ואומרים הסתה!!! , על איזה הסתה אתם מדברים לעזאזל??? , כבר אי אפשר להביע דעות במדינה הזאת? , איפה אנחנו חיים? .

למעלה