מה יותר רווחי, לקנות מק"מ לשנה שלמה או לפצל?

Chiko33

New member
מה יותר רווחי, לקנות מק"מ לשנה שלמה או לפצל?

אני רוצה להבין למה אומרים שלא משתלם לקנות מק"מ לתקופה קצרה, ומה הכוונה בתקופה קצרה? אני מעוניין להשקיע 100K במק"מ אבל רוצה להבין אם כדאי לסגור לשנה שלמה או לקנות פעמיים רק לחצי שנה כל פעם, כי אמרו לי פעם שבגלל שהעמלות הן אחוז מסוים מהסכום, אז עדיף לקנות מק"מ לתקופה ארוכה, אני מנסה לבדוק את התיאוריה הזאת פה, יחד איתכם.. השקעת 100K ש"ח במק"מ לחצי שנה, נגיד 180 יום שנותן ריבית 4.4% פחות העמלות המקובלות: 0.7% =0.1% קניה + 0.1% מכירה + דמי שמירה 0.5% סה"כ 3.7% נטו (תקנו אותי אם אני טועה) יוצא לי 1850 ש"ח נטו אחרי 180 יום (כי זה רק חצי שנה) עכשיו משקיע שוב, אחרי שהסתיימה החצי שנה הראשונה, במק"מ אחר, נניח באותה ריבית לעוד חצי שנה, יוצא לי עוד 1850, ככה שבסוף יש לי 3700 ש"ח נטו אחרי שנה בניכוי כל העלויות. ו- 3700 ש"ח זה בדיוק מה שהייתי מקבל בקנייה לשנה מראש.. אם אני לא טועה בחישוב, אז אני לא מבין מה ההבדל בסגירה לתקופה קצרה או לתקופה ארוכה..? זה לא יוצא בעצם אותו הדבר? אפילו יצא יותר ריווחי לפצל, כי ככה אני יכול להכניס שוב גם את הרווחים של החצי שנה הראשונה ומרוויח גם עליהם, כך שבסיכום שנתי אני אפילו יהיה ברווח גדול יותר מאשר השקעה לכל השנה? צודק או טועה?

שוהם א

New member
טועה

יש לך טעות בחישוב הריבית שחישבת היא נטו לשנה (שנה זה מילת קסם) - מכיוון שעמלות קניה/מכירה הן לא תלויות זמן הריבית החצי שנתית נמוכה יותר מחצי הריבית השנתית. צירפתי קובץ אקסל להנאתך

למעלה