מה יותר הגיוני ? שאנחנו בשנת 2022 או 5782 ?

• פותח הנושא WYam
  • פורסם בתאריך

Harrington

Well-known member
מנהל

שאנחנו בשנת 2022 או 5782 ?​

מה הבעיה שאנחנו בשתיהן?

אנחנו בשנה ה5782 לבריאת העולם.
אנחנו גם בשנה ה2022 (פלוס מינוס) להולדת אותו האיש.

שני דברים שונים ששניהם יכולים להיות נכונים והגיוניים ללא כל סתירה מחויבת ביניהם.

WYam

Well-known member
מה הבעיה שאנחנו בשתיהן?

שני דברים שונים ששניהם יכולים להיות נכונים והגיוניים ללא כל סתירה מחויבת ביניהם.
אין בעיה

קצה11

Well-known member
מי אמר שאנחנו ב 2022?
השנה הראשונה שלאחר לידת ישו היא שנת 1 לספירה כלומר אין שנה המוגדרת כשנת ה- 0. מכאן שכדי לחשב את מספר השנים שעברו יש להוסיף להחסיר מהשנה את המספר 1. משמע אנחנו בשנת 2021.

גוטרמן7

Well-known member
מה הבעיה שאנחנו בשתיהן?

כלומר לטענתך העולם נברא לפני 5782 שנים?

Harrington

Well-known member
מנהל
אני ממש לא אמרתי את זה ואין לך שום אפשרות להצביע על מקום בו אמרתי זאת. תשובתך זו האחרונה אם כן, היא כרגיל עיוות וסילוף מוחלט של האמת העובדתית והמציאות, שלא לומר שקר גס שאתה משקר במצח נחושה לקוראיך.
לכל היותר תוכל לומר שכך הסקת מדברי, שהתייחסו פוזיטיבית לעמדת היהדות. זאת הסקת מסקנות אפשרית, אבל באותה מידה יתכנו עוד כמה מסקנות כך שאין לך דרך לדעת אם הפרשנות שאתה החלטת עליה היא הנכונה.

שורה תחתונה כאמור כבר כמה פעמים: רוצה לדעת מה דעתי? תשאל. תתעקש לעוות ולסלף ולהמציא לי דעות? זה יהיה לא יותר מאשר משחק חביב אבל די חסר משמעות.

גוטרמן7

Well-known member
אני ממש לא אמרתי את זה ואין לך שום אפשרות להצביע על מקום בו אמרתי זאת. תשובתך זו האחרונה אם כן, היא כרגיל עיוות וסילוף מוחלט של האמת העובדתית והמציאות, שלא לומר שקר גס שאתה משקר במצח נחושה לקוראיך.
לכל היותר תוכל לומר שכך הסקת מדברי, שהתייחסו פוזיטיבית לעמדת היהדות. זאת הסקת מסקנות אפשרית, אבל באותה מידה יתכנו עוד כמה מסקנות כך שאין לך דרך לדעת אם הפרשנות שאתה החלטת עליה היא הנכונה.

שורה תחתונה כאמור כבר כמה פעמים: רוצה לדעת מה דעתי? תשאל. תתעקש לעוות ולסלף ולהמציא לי דעות? זה יהיה לא יותר מאשר משחק חביב אבל די חסר משמעות.
כלומר לטענתך העולם נברא לפני 5782 שנים?
לטענת היהדות שאני בוחר לאמץ.
תנסה להבא לחדול מלשקר במצח נחושה

Harrington

Well-known member
מנהל
לטענת היהדות שאני בוחר לאמץ.
תנסה להבא לחדול מלשקר במצח נחושה
יקירי, אני עומד לחלוטין מאחורי מה שכתבתי (ואם היית טורח לקרוא את דברי -בלי להיות מוכן להגיב עם האצבעות על המקלדת- היית אולי קולט שחזרתי עליהם במשתמע גם בתגובתי האחרונה. בין זה למה שאתה החלטת שאני חושב על המדע, מה לעשות, לא אותו דבר. אני כתבתי א', אתה הסקת מזה ב'. זה כל הסיפור. עד כאן הכל בסדר, אלא שהחלטת להודיע לקהל הקוראים (ככל שנשארו כאלה) שאני בכלל כתבתי ב'. זה כאמור, שקר מוחלט ביודעין.

זה באמת נורא פשוט :). כשתלמד להתדיין/להתכתב בלי לשקר באופן בוטה, ניתן יהיה להמשיך (או אולי מדויק יותר, להתחיל) את הדיון. אם אין בכוחך להתדיין בלי לשקר ו/או לעוות ולסלף את דברי על כל צעד ושעל, תיאלץ להמשיך לשחק עם עצמך כפי שאתה מורגל כל כך טוב מבית.

לשיקולך.
שבת שלום.

The Real Big Joe

Well-known member
לא זה ולא זה. החלטה על מספר סידורי היא שרירותית. ביהדות היו גם ציון שנים על פי חורבן בית שני וכדומה.
המטרה של מיספור שנים היא פרקטית לא ערכית.

נערך לאחרונה ב:
אין לי מושג בקשר לטענות האלו
אבל אני בטוחה שלמדע עוד חסר המון מידע
באלטנטיס הייתה תרבות מפותחת.

היה להם מתקן מגנטי ששוכבים עליו והוא מרפא אותך.

הם נפלו כי הם עשו אפלייה - משרתים ואדונים.

משרתים בלי ריפוי למשל...

WYam

Well-known member
מעשיית הבריאה, כמו מעשיית המבול, נגנבו ממיתולוגיה בבלית על קרבן, על כרעיהן ועל נוצותיהן. רק שמות הדמויות שונו...
אתה לא מרוכז?

אתה לא ממוקד נושא
מאלו שאוהבים לזרוק אסוציאציות בלבד מהמוח?

marabo

Well-known member
מעשיית הבריאה, כמו מעשיית המבול, נגנבו ממיתולוגיה בבלית על קרבן, על כרעיהן ועל נוצותיהן. רק שמות הדמויות שונו...
אם יש לזה עדויות מעוד מקורות זה רק מוכיח שזה היה.

למעלה