מה דעתכם האם כדאי לאגד את היחצנים

מה דעתכם האם כדאי לאגד את היחצנים

בדומה לאגודת העיתונאים? מגשרים? יועצי מס? יועצי השקעות (מחוייבים בחוק) סוכני ביטוח ועוד. אגב, האם לדעתכם היחצנים ויועצי התקשורת יכולים להיות מאוגדים תחת קורת גג אחת (לדעתי האישית כן)? בדומה לבעלי מקצועות חופשיים אחרים המאוגדים במסגרות מייצגות וזוכים לחשיפה והכרה מקצועית הן מלקוחות והן מהגופים איתם הם עובדים,התאגדות שכזו רק תועיל לכולם לדעתי. אין בכוונתי לגרוע כמובן מהגופים הקיימים כמו האיגוד הישראלי ליחס"צ, אלא לבחינה מחודשת של הקיים (שלעניות דעתי לא מספק בלשון המעטה), מול האפשרי והרצוי. אז מה דעתכם?

ron ad

New member
לא ברור לי...

שלום, למה אתה בעצם מתכוון? לאיגוד יחצנים 2? במה הוא אמור להיות שונה מהאיגוד ליחסי ציבור? רון

היי רון, הכוונה לגוף בעל סמכויות...

לא לגוף מקביל לאיגוד כיום.אם נדבר בכנות,היום אין שום משמעות מעשית לחברות באיגוד הישראלי ליחס"צ(הייתי חבר בו בעבר), עם כל הערכה לאיגוד. זו החלטה אישית של כל יחצ"ן/ית יועץ תקשורת.ובהתאם למצב כיום למען האמת אין סיבה טובה לכאורה להצטרף לאיגוד. כוונתי,שלגוף שיוקם ו/או לאיגוד הקיים, יוענקו סמכויות לצרף חברים ולפקח על פעילותם ע"י הגופים המוסמכים לכך במדינה,כדוגמת חוק המתווכים שהסדיר את האנרכיה שהיתה בתחום או לפחות הקטין אותה. אני מודה שהסיפור האחרון שנחשף "בכלבוטק" על אותו "יחצ"ן" הכעיס מאוד אותי ואני מניח שרבים אחרים. סיפורים כאלו ורבים אחרים גורמים לזילות המקצוע בעיני הלקוחות הפוטנציאלים. אולי הסדר בחוק/תקנות למקצוע ,ימנעו מקרים שכאלו ולא פחות חשוב,יעניקו הכרה מקצועית וכתובת לפניות לשאלות הציבור/תלונות /הערות, ואין לי ספק שבסופו של דבר יתרום לציבור היחצנים ויועצי התקשורת בעבודתם ולתדמיתם. נכון להיום למיטב ידיעתי המצב שונה לחלוטין ולא בהכרח לטובה....

mythology

New member
התחום פרוץ

בימינו, כל מי שהוא הבעלים הגאה של מכשיר פקס ומחשב חושב שהוא יועץ תקשורת. בעייתי מאוד. אני חושבת שכמו שרק בוגרי החוג למשפטים (שעברו את הבחינה) הם עורכי דין, כך לפחות יועצי תקשורת חייבים להיות בוגרי החוג לתקשורת. הרבה פעמים זוהי דרישת סף למשרות בתחום, ואני חושבת שזה צריך להתקבע. מסכימה איתך שצריכה להיות איזושהי "רגולציה" (או משהו אחר) שתעשה סדר בבלגן האדיר ששורר בתחום יחסי הציבור. ועוד משהו שמפריע לי אישית - המילה יחצ"ן/יחצ"נית. מאז שהמועדונים הפכו את המילה הזו לשם נרדף לאדם שתפקידו לחלק הזמנות ולהביא אנשים, אני מוצאת את עצמי מנהלת קמפיין (קטן מאוד) נגד השימוש במונח "יחצ"ן" ובעד השימוש במונח "יועץ תקשורת", ואם ממש חייבים - "איש יחסי ציבור".

baduist

New member
תוכלו לספר

מה פספסתי בכלבוטק שקשור ביחצ"נים? (אגב, אכן, "אשת יחסי ציבור" נשמע מכובד בהרבה מיחצני"ת. מצד שני זה ארוך יותר).

סופר בכלבוטק על העברת כספים ליחצ"ן

בתמורה לשידור קליפים בערוץ 24. לכאורה מדובר בסיפור על כיסוי היחצ"ן ככלי להעברת כספים למפיק/עורך בערוץ בתמורה לשידור הקליפ של "הזמרת"(מישהי שהתחזתה לזמרת ובסך הכל תחקירנית שזייפה לא מעט בשיר..) בתחילה טען אותו יחצ"ן שהוא לא מכיר את "הזמרת" אך מאוחר יותר שלח חשבונית ע"ס הסכום שקיבל בתמורה ליחצנות עבורה... סיפור מביך בקיצור שלא לומר מבזה את המקצוע ויש רבים כמוהו ללצערנו... אגב,בקשר להערה של "מיתולוגי", לא בהכרח לדעתי התואר בתקשורת הוא הקובע. גם מי שעבר הכשרה בתחום: לימודי תעודה,קורסים מוכרים והוא עוסק במקצוע וממלא כללי אתיקה בסיסיים,לדעתי יכול בהחלט להימנות עם אנשי יחסי הציבור ויועצי התקשורת.

ron ad

New member
רק, חסר התאור על היחצן ששימש כ...

שלום, היחצן שימוש כמקשר. כדי לא לקבל את הכסף ישירות הוא נעזר ב"יחצן" שקיבל את הכסף, בעוד את השיבוצים הוא קבע עוד לפני שהיחצן קיבל שכרו. לאחר מכן שאלו את היחצן לגבי הלקוח, אך הוא לא ידע בכלל על מי מדובר...[ זה מוציא שם רע למקצוע. רון

מסכימה איתך וגם עם מוטי

ראשית צריך שהיה פיקוח על העוסקים בתחום,כמו בכל מקצוע אחר.בואו נמצא לוביסט שיקדם את הנושא ... שנית אכן אני לא משתמשת בשם יחצן או יחצנית אשת יחסי ציבור או יועץ תקשורת (עם כל האורך יותר מכובד וכדאי שנקפיד על כך) לי

למעלה