מה בפינה
מקומות לינה בחופשות

מה בפינה
מקומות לינה בחופשות

אתמול בלילה חזרנו מחופשה של 7 לילות. היתה לנו חוויה ממש לא נעימה עם הדירה שהזמנו לחופשה שלנו הפעם. הזמנתי דרך Airbnb פעם ראשונה. חוו"ד היו מעולות, המחיר והמיקום היה מעולה. התייעצתי עם מישהי שהזמינה דרכם כמה פעמים בשביל להיות בטוחה. ו... איזה נפילה!!!!! דירה מלוכלכת!!!! כשעה וחצי לקח לי לנקות את המטבח הקטנטן והמקלחת בשביל שהיו סבירים למגורים. את המקרר הייתי צריכה לנקות, המיקרו היה חלוד מבפנים ולא שמיש מבחינתנו. למזלי נראה שהמיטות והמצעים נקים

באיזה סוג של מקומות לינה אתם ישנים בחופשות?

מזמנים מראש או זורמים?

ספרו סיפורים לטוב ולרע, או כל מה שנראה לכם מתאים

הלואיין נפלא לכם

La Milagrosa

New member
גם לי היתה נפילה עם AIRBNB פעם.

זה היה בפירנצה, בירח הדבש שלנו.
הדירה היתה נקיה אבל היא היתה ממש לא נוחה ולא דומה לתמונות.
מכונת הכביסה היתה דפוקה והציפה את הבית.
אנחנו תמיד מזמינים מראש, לפעמים AIRBNB ולפעמים מלון. תלוי בנסיבות.
היתרון היחיד של AIRBNB הוא חסכון מסוים על ארוחות, כי כשיש מטבח מצויד אפשר לקנות דברים בסופר ולבשל בבית.
עכשיו היינו שבוע בפורטוגל ושם ישנו רק בבתי מלון.

alphadelta

New member
בתי מלון

אנחנו לא הולכים הרבה למסעדות. גם לא בחופשות. פשוט לא אוהבים. מוצאים בתי מלון עם מטבחון. לרב מיקרו, מקרר וכיור. ויש עם כיריים חשמליות, מה שמקל על הבישול. לרעיון של שינה בבית של מישהו שאני לא מכירה עדיין לא נפתחתי

La Milagrosa

New member
מה פתאום "לישון אצל מישהו בבית"? חס וחלילה

בחיים לא הייתי ישנה בדירה שיש בה אדם לא מוכר. לא משנה כמה זול זה.
ב-AIRBNB אנחנו הולכים רק לדירות מצוידות, שאנשים משכירים לתקופות קצרות, אבל אנחנו לא פוגשים אותם חוץ מביום שאנחנו מגיעים ומקבלים מהם מפתח.

ב AIRBNB יש אנשים שמשכירים את הבית שהם חיים בו

או אנשים שמשכירים בתים בסיגנון של בתי נופש/Self catering/צימרים

גם לי לא מתאים להתארח בבית של מישהו שאני לא מכירה

אספרסו2

New member
רק בתי מלון

ורק מסעדות.
לקנות מצרכים,לבשל ולנקות זה מה שעושים בבית אז למה יש חופש?

אנחנו אוהבים את הצימרים/Self Catering

בעיקר בגלל נושא המטבח. כך אני יכולה להכין לעצמנו מה שנכון לנו. בעלי לא אוכל במסעדות בכלל. אז.... החדרים במלונות הם לרוב חדר אחד, והכל צפוף ואין פינה לעצמך, לא מתאים לנו.
אנחנו עם הכנסה נמוכה ולכן אני תמיד מחפשת את הלינה הכי זולה שמאפשרת לנו גישה לאזור שאנחנו רוצים ולאכול במקום בו אנחנו לנים.
מאז שיש לנו את בוני אנחנו תמיד מזמינים מראש. כשטיילנו בסקוטלנד לפני שהיא נולדה, היינו מחפשים מקום לינה לקראת ערב. לא תכננו יותר מידי לאן נוסעים ולכן רצינו גמישות. לא היתה שום בעיה למצוא. אני לא בטוחה שהיום זה אפשרי. יש כל כך הרבה תיירים בסקוטלנד עכשיו

בשנה שעברה נסענו לכמה לילות בקמפיניג. סיוט!!!!!!! לא חוזרת על זה שוב. רצינו לעשות Wild camping, דהיינו לשים אוהל איפה שמתאים לנו ולא בקמפינג מסודר. בסקוטלנד ברוב המקומות אין בעיה, כל זמן שאתה משאיר נקי אחריך וסוגר שערים אחריך. אבל מהמה? בכל המקומות מלא קקי של כבשים, ולמרות שהיה לנו ניילון לשים את האוהל עליו, כל הסביבה מלאה גללים, ממש לא מתאים
ויש פה יתושים שנקראים מידג'ים, דומה לברחשים בישראל, אבל צהובים, שאלוהים ישמור!!!!! ומעל הכל, לרוב יורד פה גשם
קמפיינג זה לא בשביל סקוטלנד!!!!!!! ובטח לא בשבילי

סיפור - לפני כמה שנים נסענו לגלזגו, הזמנו מקום לינה, וכתבתי משהוא על זה שאנחנו מגיעים לגלזגו בקבוצה של "ישראלים בסקוטלנד". יצרה איתי קשר מישהי מהקבוצה, לא מכירה אותי מעבר למה שנכתב בקבוצה, והיא לא מהאנשים שכותבים יותר מידי, ואמרה לי שהם נוסעים לחו"ל בתאריכים שאנחנו בגלזגו ואנחנו מוזמנים להיות בדירה שלהם. מדהים בעיני!!!! כמובן שקפצנו על המציאה, וגם השארנו להם בקבוק או שניים של יין וקופסת שוקולד וקצת כסף לכסות את ההוצאות. ממש מחמם את הלב!!!! לצערי בעלי לא היה מוכן להשאיר את הבית שלנו לאף אחד, כולל אחותו אני מניחה

KallaGLP

New member
אם זה רק משפחה - לרוב מוטלים זולים.

אם יש כמה משפחות, שוכרים לרוב ביחד בית אחד גדול לכולם דרך AIRBNB (במיעוט המקרים גם דרך אתרים אחרים, תלוי בהצע במקום) כי זה יוצא יותר זול, שכן לכולנו כבר ילדים גדולים, ובמלון צריך לקחת לכל משפחה 2 חדרים לפחות. בסך הכול עד כה רוב המקומות האלה היו מוצלחים. מצד שני, כמי שרגילים למוטלים זולים במיוחד כדוגמת מוטל 6 (ולרוב הם גם ממש סבבה לנו מבחינת תנאים - העיקר שנקי ויש שירותים, מקלחת ואיפה להניח את הראש), אולי מה שנראה לנו בסדר לא היה נראה ככה בעיני מישהו אחר. אבל בדרך כלל מקום לינה אצלנו זה באמת רק להניח את הראש. אנחנו יוצאים על הבוקר וחוזרים מאוחר בערב או ממשיכים הלאה, אנחנו לא אוהבים לשבת במקום אחד. שהייה במלון, גם אם הוא 5 כוכבים ויש בו בריכה ומתקנים, זה לא בשבילנו. אישית, אני מתחילה לטפס על הקירות אחרי שעה של בילוי כזה, מבחינתי טיול זה לצאת החוצה ולראות מקומות, לטייל ברגל או לנסוע. כך שגם לו היינו מוציאים כסף על מלון יקר, זה היה סתם בזבוז כי לא היינו באמת מנצלים ונהנים מכל מה שיש לו להציע. אז יחסית למוטל 6 ודומיו, דווקא הבתים של ה-AIRBNB הם לפחות דרגה אחת מעל, אף על פי שגם שם לא מדובר בווילות יוקרה, אלא באופציות הזולות ביותר שאנחנו מצליחים למצוא.

KallaGLP

New member
אגב, בישראל היינו לנים כמעט אך ורק בקמפינגים.

(למען האמת, כשהיינו ממש צעירים ולפני שבאו הילדים, היינו סתם מניחים שקי שינה על מזרנים מתנפחים תחת כיפת השמיים באיזה חור, אך בהמשך כבר זה היה באוהלים), לרוב במקומות מוסדרים, אך ממש לא תמיד. למשל, איזו פעם לא החלטנו מראש איפה נלון וכבר בחושך עלינו על איזה הר באזור ירושלים ומצאנו אחלה מקום, לא מוסדר אבל נוח להקמת אוהלים ומבודד - זכור לי כאחד הטובים. היינו תמיד חבורה גדולה של משפחות, היינו מבשלים יחד (בשנים האחרונות היינו מביאים פויקה והיה יוצא טעים בטירוף), שרים סביב המדורה ובכלל עושים שמח וחיים לא נורמליים, ובבוקר יוצאים למסלולים בטבע. אלה היו מסוגי הטיולים, ובכלל הבילויים, החביבים עליי. בארה"ב ניסינו לעשות זאת כשעוד גרנו בקליפורניה, אבל ראשית זה היה כרוך בהזמנת מקומות בחניון הרבה זמן מראש, וזה לא תמיד מתאים לנו, כי אנחנו טיפוסים ספונטניים של הרגע האחרון. ואז במשך היום היה אומנם חם, אך בלילה לא הצלחנו בכלל לישון כי קפאנו מקור כפי שלא קפאנו מעולם, וזאת אף על פי שהבאנו שקי שינה ושמיכות נוספות ובגדים חמים. הסתבר שאם אנחנו רוצים להמשיך עם זה כאן, אנחנו צריכים לרכוש ציוד תרמי נורא יקר לכל בני המשפחה ולהיסחב עם כולו כל פעם. כל העניין הזה כבר הפך לכזה מבצע מורכב ומסובך הדורש תכנון הרבה זמן מראש, שזה הוציא לנו את החשק. אמרנו שאם כבר עדיף RV, ואפילו יש לנו עכשיו חבר שיש לו אחד כזה שמתאים לנו בגודל שהוא מוכן להשאיל לנו חינם, אבל אין לנו כרגע רכב שמסוגל לגרור אותו (הוא מוכן להשאיל גם את הרכב שלו, אך בעלי לא רוצה לקחת אותו כי הוא די ישן והתקלקל כבר לא פעם בעבר). ברור שאפשר לשכור, אבל זה כנראה לא יוצא הרבה יותר זול ממולטל, אם בכלל, ובנוסף גם צריך להזמין הרבה זמן מראש מקום בחניונים, ואנחנו בדרך כלל עם עוד משפחות שלאו דווקא מאורגנות על זה, אז כל פעם זה לא מסתדר ואנחנו דוחים את זה להזדמנות עתידית. אבל אני באמת מקווה שנעשה את זה כי נורא בא לי להתנסות.

קמפינג זה באמת המון התארגנות

ולא מתאים לכולם, ואם אתם מטיילים עם אנשים אחרים, זאת בעיה

האם בארה"ב, במדינה שאתם נמצאים בה אפשר לישון בכל מקום שמתאים לכם, או חייבים קמפינג מסודר?

KallaGLP

New member
בהרבה מקומות מותר רק קמפינג מוסדר.

אך גם במקומות שלכאורה לא אוסרים להקים אוהל במקומות לא מוסדרים, לא היינו עושים זאת בכל זאת כי זה מסוכן, שלא כמו בישראל - יש דובים, פומות וכד'. תארי לך שאם דובים מסתובבים פה חופשי ברחובת העיר שלנו, מה קורה בטבע, במקומות מבודדים בלי עוד אנשים מסביב. וממש לא מזמן שני מטיילים שטיילו ליד עיר שכנה הותקפו על ידי פומה מורעבת, שהרגה אחד מהם ופצעה קשה את השני. פשוט לא שווה לקחת את הסיכון מבחינתי. מה גם שניגוד לישראל, פה אין קליטה סלולרית לרוב במקומות כאלה והם גם הרבה יותר מבודדים ומרוחקים ממקום יישוב, אז אם קורה משהו זה בעיה להזעיק עזרה.
ובישראל בכלל זה היה הרבה פחות מבצע - לא היה צריך להזמין מקום מראש כמעט אף פעם אפילו בחניונים מוסדרים, היה חם ברוב עונות השנה וגם לא היה הפרש טמפרטורות גדול בין היום ללילה. היה מספיק להביא שק שינה ואולי איזה טרנינג לכל אחד. אני לא אוהבת אקלים חם ושמש, אך מהבחינה הספציפית הזאת ללא ספק יש לו יתרון. בצפון קליפורניה, למשל, גם כשחם נורא במשך היום, כמו בישראל, בלילה לרוב הרבה יותר קר, אז צריך להצטייד בהתאם בבגדים, שקי שינה ושמיכות תרמיים, מזרנים מיוחדים עם בידוד טוב וכד'. גם יקר וגם נורא לא נוח לסחוב, וגם אנחנו לא נעשים צעירים יותר. אז נאלצנו לשנות גישה.

בעלי סיפר לי שבטיול בארה"ב הגיע אליהם דובון

וכמו שכולם יודעים, לדובונים יש אמהות
הם ברחו !!!!!!!!!!!!!

KallaGLP

New member
אכן, כאן אצלנו זה עניין רגיל לגמרי.

במיוחד מאז שעברנו לוושינגטון. בקליפורניה אפשר היה להיתקל בהם לרוב רק בחיק הטבע, כאן הם מסתובבים חופשי גם בערים, אולי לא במרכזי ערים סואנות, אך בערים קטנות ורגועות כמו שלנו וגם בשכונות המרוחקות והשקטות יותר של ערים גדולות - ועוד איך.
אבל בכל זאת יש הבדל מבחינתי בין להיתקל בדוב בתוך עיר, כשיש אנשים ומכוניות מסביב (שלא לדבר שהדובים האלה גם יותר רגילים לאנשים ולמדו לחיות איתם פחות או יותר בשלום, והם גם אוכלים פה זבל שנשאר אחרי אנשים, אז הם גם פחות רעבים), לבין להיתקל בו באיזה חניון מבודד באמצע הלילה, כשאין אפילו קליטה. שלא לדבר על פומה.

למעלה