מה אתם אומרים?

Amaterasu

New member
לא יודע מה לחשוב

אני פשוט לא יודע מה לחשוב. מצד אחד אני לא רוצה לפסול שום דבר עד שניסיתי אותו, מצד שני זה נראה לי אבסורד. הוא מתאר שם שינה של פחות משעתיים ביום, בניגוד לשינה הממוצעת המומלצת על ידי הרפואה והמדע - 8 שעות. יש היגיון במה שהוא מתאר: מצב שבו השינה הופכת להיות יעילה ואנחנו מיד חולמים, בלי לבזבז את הזמן על השינה העמוקה ושאר שלבי השינה הארוכים - שכביכול לא תורמים שום דבר. ואני אומר כביכול, כי אנחנו עדיין לא יודעים מה השלבים האלה תורמים. שינת צהריים שבה החלומות מתחילים מיד אמנם יעילה, אבל הרבה יותר חלשה ונקטעת בקלות. אני יודע כמה קשה להיכנס לחלימה בשינה כזאת בתוך MRI למשל. פה אני נאלץ לפנות לסינים, שידועים כמאסטרים של הרפואה, והם טוענים שצריך להיות ער כשיש אור ולישון כשיש חושך. על פי זה, צריך לישון ברצף במהלך הלילה ולהיות ער ברצף במהלך היום. אבל הסינים לא מספיקים, אז אני אפנה לאנשים שידועים גם כן כחכמים מאוד, היהודים. http://www.hidabroot.org/ARDetail.asp?BlogID=7495 על פי הרמב"ם מומלץ לישון 8 שעות, ועל פי "איוב" בפסוק: "כי עתה שכבתי ואשקוט. ישנתי אז ינוח לי". - 'אז' גימטריה של 8, (7+1). אבל כל זה נשמע אפילו לי כמו תירוצים. אז אני אפנה למדע - שגם טוען שמומלץ לישון 8 שעות. כשהמדע, הסינים והיהדות טוענים שמומלץ לישון 8 שעות, ובחור אחד אומר שהוא מאמין שהוא גילה שיטה חדשה, יעילה יותר, שבה אפשר לישון רק שעתיים במהלך היום בקטעים של 20 דקות, וזה נשמע כמו הדבר הכי טפשי בעולם - הוא בדרך כלל צודק. הרבה יותר ממה שכולנו חושבים. אבל אולי זה עדיין מוקדם מדי בשביל זה. יכול להיות שאני אנסה את זה בשביל הסקרנות. צריך לחשוב על זה קצת במהלך השבת.

silverhawk

New member
אני נוטה להסכים

קודם כל, אני לא בטוח שזה אפשרי מבחינה פיזית. במשך מספר ימים ואולי שבועות? בהחלט. אבל מעבר לזה? לטעמי השינה היא הכרח ולא פינוק. לישון שעתיים בלילה במשך חודשים ושנים... אני בספק אם זה עושה טוב לגוף ולנפש. וכמו שאמרת, אם 100 אנשים אומרים לך שאתה שיכור, כדאי שתבדוק את עצמך (זה לא הכרחי, כמובן, מספיק אנשים אמרו לגלילאו שהוא שיכור, אבל בכל זאת). ולמרות הכל, חייבים להודות שיש בזה משהו מושך - מי מאיתנו לא היה שמח לעוד 6 שעות נוספות ביום...

Amaterasu

New member
הייתי מת משעמום

עוד 6 שעות פעילות ביום - הייתי מת משעמום. אולי בעוד כמה שנים כשיהיו דברים יותר מעניינים מלטייל באינטרנט. אני מברך על זה ששליש מהיום שלנו הולך על שינה.

למעלה