מה אתם אומרים להתקין?

ezaton

New member
שאלת כבר, ענו לך

היה שרשור שלם על הנושא, והיו בו מספר אנשים שונים עם שאלות דומות בנוגע למחשבים ישנים. מה לא ברור? למה אתה לא מחפש את התשובות שנתנו לך, לפני שאתה שואל שוב שאלה?

ezaton

New member
לא. חזור שני עמודים אחורה

ותקבל את כל התשובות שהוצגו בפורום.

ezaton

New member
אזהרה יחידה ואחרונה

תשמור על הפה שלך. זה לא המקום לגסויות. אם ככה אתה רגיל לדבר לחברה שלך, דבר איתם ככה, לא איתנו. אם אתה רוצה עזרה, תלמד נימוסים, דבר ראשון.

אני מעוניין לקבל מחשב ישן

יש כאן למישהוא? אזור תל אביב ואיזה לינוקס להתקין עליו?

נתקעתי באמצע התקנה!!

אני מנסה את מנדריייק החדשה 9.2 על מחשב ישן פנטיום 100 לא הולך!!!!!

hary_i

New member
מה ז"א נתקעת?

מה קרה, מה ניסית לעשות ומה קרה. לא נוכל לעזור לך אם לא תספר יותר פרטים.

נצל"ש - עוד שאלת מיחזור ../images/Emo32.gif

היכן אפשר למצוא דיסקים למחשבים ישנים? הדיסק הוא החלק העקרי שנהרס (מכאנית), ואני נתקל לא פעם בגרוטאה שכל מה שחסר לי כדי להפוך אותה ללקוח X נהדר זה כונן קשיח (לאחר שהמקורי ז"ל לחלוטין). אולי מאן דהוא יודע היכן (או איזה יצרן) מוכרים דיסקים בנפחים של עד 10 מגה (אולי עד 20, אני לא בטוח - מה שאפשר לשים על mmx עד PII ישנים)?

lizard

New member
חחחח כשאתה מדבר על מחשבים

ישנים אתה מדבר על PII. כשאני מדבר על מחשבים ישנים אני מדבר על פנטיום 1 עם 400 מגה כונן קשיח.

פשוש2K

New member
אני מסתדר כך:

1. אני בקשרים מצויינים עם חנות המחשבים השכונתית וכך יוצא שאם חסר לי איזה חלק (כ. מסך PCI חצי מגה או זיכרון EDO) אני מחפש אצלו בג'אנקייה של השדרוגים ומוצא אוצרות. בד"כ העיסקאות נסגרות בשטר אחד ירוק. עיסקאות "גדולות" נסגרות בשטר אחד סגול. מומלץ בחום. 2. תתפלא למצוא אילו חלקים אנשים מוכרים בלוחות השונים. חפש בלוחות של נענע (הכי פעיל לדעתי), בלוחות של וואלה! (קצה עכברי לא דורך שם כבר שנים אז לא יודע מה מצב הלוחות שלהם) ובעוד לוחות רשת כאלו ותמצא אוצרות. שווה הצצה מידי פעם. בהצלחה,

תודה לשניכם

ליזרד, התכוונתי למחשבים הנחשבים "ישנים" אבל די חזקים ... (מה שמתאים לPII מבחינת דיסקים, מתאים גם לP רגיל) פשוש, אני מתכוון לציוד חדש ולא משומש (מפני שאי אפשר לשים HD של 40 G על המחשבים ההם). (קשרים אצל בעל החנות המקומי - חד כווניים, כשיש משהו חדש בלינוקס, אני צורב גם לו).

zagzagzag

New member
אם אני זוכר נכון,

ל-P1 יש מגבלה של 6 או 8 ג"ב, ול-P2 יש מגבלה של 32 ג"ב. לחלק מהלוחות יצאו עדכוני BIOS שמאפשרים תמיכה בכוננים בנפחים גדולים יותר.

barakbl

New member
סוד (אל תגלה לאף אחד)

מגבלת הביוס זה קשקוש מקושקש. לפחות הלינוקס (לגבי חלונות אין לי מושג) לא מתעניין במגבלת הביוס ומזהה את הדיסק היטב. הבעיות היחידות שיש הן הבוט ממחיצות גדולות... אבל יש לזה פתרון (מחיצת boot ראשונה וזהו).

שגיאונת זעירה ...

עם באיוס מקורי, מגבלה בPII של 25 מגה (לא למחיצה, אלא לדיסק עצמו). (מדובר בcompaq, HP ועוד מאותה הקבוצה, כולל כל מני מותגים מקומיים). הבעיה עוד לפני הזהוי של מערכת ההפעלה. המגבלה של 6 GB היא מגבלה של חלונות 95, שם אי אפשר להגדיר יותר מאשר 3 מחיצות, ולכל היותר 2 GB לכל מחיצה. 8 GB - יתכן שזו המגבלה של mmx, אני לא יודע.

barakbl

New member
לא

אין מגבלה של 25 ג'יגה לדיסק עצמו הביוס לא יזהה טוב את הדיסק אבל הלינוקס יעבוד למיטב הבנתי. מישהו רוצה לנסות ולדווח?

הבאיוס לא יזהה אותו בכלל

ולכן הלינוקס לא יעלה. יתכן שאם יש לך כונן נוסף, עליו תושיב את האתחול שלך, זה יעבוד.

antidot

New member
יש מגבלה.

וכן צריך לעדכן BIOS או להשתמש בכלים של יצרן הדיסק. Antid0t

למעלה