מבקש את דעתכם..

indistrica

New member
מבקש את דעתכם..

לאחרונה נתקלתי בתנועה חדשה, בשם אמ"י (ארגון המהמפכה היהודית). (לצורך הבהרה, אינני חבר בתנועה ואני לא מגייס לה כספים או משהו כזה...) התנועה רוצה לבטל את היהדות כדת. ולארגן אותה מחדש כתרבות. היא רוצה לדוגמה, למחוק את התנ"ך, ול"פתוח" ספר חדש שיארגן את עקרונות התרבות היהודית המודרנית. יש להם כמה מטרות: 1) להפוך את היהדות מדת, לתרבות. 2)להכריז על מדינת ישראל כמדינת כל הדתות והעמים. (הם רוצים לדוגמה, לשנות את השם ישראל). המדינה תהיה דה יורה ללא דת מסוימת, אך דה פקטו מדינה בעלת צביון יהודי (כמו שהם רואים אותו - לא כדת). מה דעכתם על זה? אתם מסכימים? הייתם מצטרפים לתנועה כזאת? (מה שכתוב כאן או תמציתי מאוד וכמובן לא כולל את כל עקרונות התנועה..)

לא לכ ךכ הבנתי מה המבולבלים האלה רוצים

בקיצור מה שהם מציעים זה לוותר על הזהות היהודית העמוקה והמהותית ולייצר כאן מין זהות פיקטיבית ישראלית שבתוך כמה שנים תאבד גם מישראליותה. אני לא כל כך מבין ממה שכתבת מה התנועה הזו מבקשת לעשות ועל איזה בסיס מוסרי או אינטלקטואלי היא נשענת ונראה לי שאין בסיס אמיתי שכזה אבל למען האמת אני לא ממש מתעניין בכל רעיון הזוי שחבורת מבולבלים סטלנים מחליטה להפריח לחלל האוויר. יש בעולם 200 מדינות, אחת מתוכן יהודית, ואני אישית מעדיף להשאיר את זה כך.

למעלה