מאיפה מתחילים?

sharon809

New member
מאיפה מתחילים?

היי, אני רוצה להתחיל תהליך הגירה לקנדה עם משפחתי. מאיפה מתחילים? תודה.

michaelbl

New member
עדיין עדיף לשבת שעתיים לקרוא

מאשר לשלם לעורך דין 4000$ כדי לחסוך את הקריאה. אם מסתכלים על הזמן שלוקח לקרוא מול כל התהליך אז זה זניח.

Cadillac

New member
אני לא עורך דין וממהר לשפוך כסף

אבל ככל שאני קורא יותר, בכל פעם אני מגלה שאני נופל על משהו אחר. כל פעם לומד משהו חדש, כל פעם נתקל בתנאי חדש. למרות שכרגע אני רחוק מאד מלשלם 4000$ לעורך דין, בסוף אני יודע שאני אתייעץ עם מישהו. לא לאף אחדלהגיש מסמכים ולקבל "לא". ומרביתנו בטוח לא מכירים את כל הדקויות וכל התנאים. אני לא יודע אם זה בזבוז כסף, זה כן יכול לחסוך זמן. בנתיים הפורום משמש כאחלה יועץ. למרות שלפעמים אתם מתעייפים (ובצדק) לענות את אותה התשובה בפעם ה"מי-יודע-כמה" לחדש שמגיע ואומר "אני רוצה קנדה". עורך דין יחסוך את טירחת הקריאה וסימני השאלה... ויגבה מחיר. כל אחד עושה את החשבונות שלו.

michaelbl

New member
לדעתי האישית

הטפסים שצריך למלא פשוטים מאד ואין שם שום התחכמות או ניואנסים. לגבי מה שאתה לא בטוח בו אתה יכול לשאול בפורום ולרוב יענו לך. אם יש לך מקצוע מהרשימה ואתה מגיע בקלות ל-67 נקודות ומעבר אז אין שום סיבה לקחת עורך דין. העבודה הכי גדולה היא לאסוף את כל המסמכים שצריך להגיש לתיק המלא ואת זה הוא לא עושה במקומך, כך שהוא לא ממש חוסך לך יותר מדי עבודה. למלא את הטפסים זה עבודה של שעתיים-שלוש (כולל קריאת הוראות והגהה), שכאן פחות או יותר מסתיימת עבודתו של עורך הדין ומשם הלאה זה מתגלגל מעצמו.

Cadillac

New member
חשבתי שעורך דין גם ...

בוחן את הנונים שלך ואומר לך .... לפה תוכל להגיש, לכאן לא, לכאן אולי ... וצריך לעשות 1-2-3 בקיצור, עוזר במקרים בעייתיים

QAW

New member
תעשה קודם כל את מבחן הנקודות ו- 38 המקצועות

אם עמדת בהם, סביר שתוכל להגיש לבד, עם התייעצויות פה בפורום (ומנוע החיפוש של הפורום) אני הגשתי לבד, זה דרש ממני שבוע של איסוף מסמכים שעה של מילוי טפסים ו15K שקל לא מבינה על איזה דקויות אתה מדבר, קח את החיים בקלות.

amirshuval

New member
with due respect

פתרתי ללקוחות בעיות שהפורום לא היה פותר. יש הבדל בין לקרוא את כל החומר הנגיש לפני הגשת הבקשה שלך ולהסתמך על עיצות של אחרים שהגישו בקשה אחת (שלפעמים עדין נמצאת בטיפול) לבין אנשי מקצוע שהביאו כבר בקשות בכל מיני דרגות קושי לקו הסיום. זה לא אותו דבר. אני בטוח שגם שחר קיווה לעבור את המשוכה של נובה סקוטיה בצורה חלקה, ובמקרה שלו לשרוף חודשיים המתנה זה אולי לא ביג דיל כי יש לו סטאטוס מסודר בקנדה, אבל יש אנשים שמבחינתם זו בעיה רצינית כי השהייה החוקית שלהם בקנדה מסתיימת בעוד X חודשים והם רוצים לסיים את התהליך כמה שיותר מהר ותקלה כזו היא מכה מבחינתם. גם להם יגידו בפורום: תעשו לבד. תקראו. זה פשוט. מה שלא תבינו תשאלו בפורום. ראיתי פה את שחר מספיק לפני שהוא הגיש בשביל לדעת שהוא :א. שאל שאלות ב. לא טמבל. והינה התוצאה (לא נתפס אליך שחר, רק מביא דוגמה). מאיפה למישהו בפורום יש את היכולת לייעץ למישהו אחר אם הגשה עצמאית היא רעיון טוב או לא טוב? אולי הפונה לא מסוגל לחבר 4 מילים או 4 משפטים באנגלית ? אולי הוא מסוגל לחבר אבל בלי להבין? אולי הבקשה שלו בעייתית בגלל עניין שהוא אפילו לא מודע לו והוא לא העלה כאן? ניתן להגיש לבד. ניתן להשיג תוצאות לבד. אבל שכל אחד יעשה את החשבון הפרטי שלו אם יש או אין לו צורך באיש מקצוע. זה מוזר בעיני לייעץ למישהו שאין לך מושג לגבי נתוניו. לפעמים אחרי חצי שעה של שיחה בטלפון פתאום עולה עניין שהופך את הבקשה שהפונה הציג לי כקלה למורכבת. אז להגיד למישהו ששואל באינטרנט :" תגידו, צריך עורך דין?" - " לא, לא צריך, זה בסדר, תקרא ומה שלא תבין אנחנו נשלים לך" קצת מגוחך בעיקר כשהמייעץ (שקיבל את הטפסים של הבדיקות הרפואיות לפני שבוע או את הדרכון עם הויזה לפני יומיים) לא יהיה זה שיאכל את התבשיל בסופו של דבר אם הוא ייצא דלוח.

michaelbl

New member
לא אמרתי שזה טוב לכל אחד

כמו בכל תחום שאדם מחליט אם לעשות את זה בעצמו או לקחת מומחה גם כאן זה תקף. נשרפה לי נורה באוטו בדיוק ואני צריך לבחור בין להחליף אותה לבד או לקחת אותו לחשמלאי שיחליף. גם כאן אתה יכול לומר שאם אני אחליף לבד אני אולי אשים מנורה לא מתאימה או לא ארכיב אותה טוב ואקצר את החשמל של האוטו, או במקרה של נזילה בברז בבית אני יכול להחליף לבד או לקרוא לאינסטלטור. ברור שאם האנגלית של בן אדם לא טובה מספיק (מה שיעשה לו בעיה בIELTS) או שהמקרה שלו בעייתי (ולדעתי ציינתי שלבד זה טוב למי שעובר את המשוכות של הדרישות בקלות) אז רצוי לפנות למומחה, אבל במקרה שכל הדברים פשוטים וברורים וקוראים טוב את ההוראות, ומוכנים אולי לספוג דחיה של חודשיים שלושה במקרה של טעות אז אפשר לעשות את זה לבד. בסופו של דבר עבודת המומחה מתמצת במילוי טפסי הבקשה (לפחות איך שאני רואה את זה לאחר שעברתי את התהליך) ומכאן הלאה אותו אדם עושה הכל לבד (השגת כל המסמכים לתיק המלא, בדיקות רפואיות, ללכת להצטלם).

amirshuval

New member
עבודת המומחה לא מתמצת

במילוי הטפסים. לא ברור לי מאיפה הבאת את זה. יש לי מעט מאוד תיקים שבהם התרומה שלי הסתכמה בהנחיות לגבי מילוי הטפסים ורק חסכתי למגיש את קריאת הטקסטים של CIC אם אתה מוכן לספוג דחייה של 2-3 חודשים בגלל שלא הבנת משהו אתה צריך להיות מוכן גם לספוג סירוב של הבקשה כי כשלא מבינים מה שקוראים לא ניתן לדעת מה תהיה ההשלכה. הגשה עצמית טובה בראש ובראשונה לכל מי שרוצה לחסוך את עלות שכר הטירחה של יועץ/עורך דין. לא רואה איזשהו יתרון אחר של הגשה עצמית לעומת שכירה של איש מקצוע. אם אתה מתייחס לעניין כמו הגרלת הגרין קארד אז ברור שאין טעם לשכור איש מקצוע. רב הלקוחות הישראלים שלי מתוך קנדה יכלו לנסות להגיש לבד כי יש להם את השילוב של בקשה פשוטה/מגיש אינטיליגנטי / מעל 70 נקודות/ אנגלית טובה אבל הם בחרו להשתמש באיש מקצוע כי $2000-3000 לא שווים להם סיבוכים ותקלות. לא חושב שהאנלוגיה של להחליף נורה באוטו נכונה לכולם. יש כאלה שזה להחליף בראקסים מבחינתם כי הם רוצים להיות בקנדה כבר מלפני חצי שנה ולהתחיל לקבל ריג'קטים מנובה סקוטיה ולנסות עם פחות ביטחון עוד פעם ממש לא מתאים להם. יש לי לקוח עם אנגלית חלשה אבל עם רישיון עבודה וילדים שנולדו בטורונטו. אני לא מגיש אותו לIELTS כי הוא לא צריך אפילו נקודה על שפה אבל אין מצב שהוא היה מסתדר לבד עם הבקשה. למרות שפה היו אומרים לו למה לך לשלם 2000 דולר. יש לך יותר מ67 נקודות. תגיש לבד. אני רק יוצא נגד אלה שקטגורית אומרים לאנשים "אדוני/גבירתי המקרה שלכם פשוט תגישו לבד. תחסכו כסף."

michaelbl

New member
בוא נסיים את הויכוח כי זה יכול להימשך בלי סוף

כמו בכל תחום יש אנשים שמעדיפים לשלם למומחה כדי להסיר מעצמם את כאב הראש או לחלופין הם לא חושבים שהם יכולים להתמודד עם המטלה, ויש אנשים שמעדיפים להתמודד עם האתגר לבד ולחסוך כסף. לגבי התוצאה, זה כבר אינדיבידואלי ותלוי באותו אדם, ולגבי ההמלצה באם להשתמש בשירותי מומחה או לא זה גם אינדיבידואלי. ההבדל היחיד הוא שכשאנשים שואלים אם זה אפשרי להגיש לבד אז התשובה היא בעיקרון כן, וזה לא כל כך מסובך בסופו של דבר למי שעומד בקריטריונים, אבל אם מישהו רוצה לדעת בודאות שאין לא שום טעויות מעבר לכל ספק אז אני מניח שבמקרה כזה הוא יכול לרצות לשלם למומחה.

למעלה