מאיפה אני יכולה למצוא משפטים

דבי1979

New member
מאיפה אני יכולה למצוא משפטים

על המעמד של האשה אני אשמח לקבל תשובה כמה שיותר מהר תודה והמשך יום מקסים

באתר של חברת 'אלוני'...

ב"ה שלום, באתר של חברת המרצפות (בלטות בלע"ז) אפשר למצוא הרבה משפטים על מעמד האישה. יש להם עשרות סוגי מרצפות למטבח וקרמיקות לכיורים. וכידוע 4 הבלטות שצמודות לכיור במטבח, זהו 'מעמד האישה...' תעשי חיפוש בגוגל... תמצאי מלא... בהצלחה.

שששקט : )

ב"ה לי אף אחד לא יסתום את הפה : )))) לא נאה לך? אל תקראי : ))) ומהיום אכן, אפסיק לענות.... הצדק איתך....!

asaf2000

New member

chanosh

New member
טוב אז ככה

לפני הכל לא ללכת מכות זו רק אני שצריכה את זה: )) ואני אסביר את עצמי לגבי המשפטים.... הערב בעז"ה אני עושה ערב נשים... ותמיד אומרים שהמעמד של אנשים ירוד {ואני לא מסכימה עם זה בכלל!!!} אז מה שרציתי זה משפטים שמראים שהמעמד של האשה הוא העיקר לדוג' "מאחורי כל גבר גדול עומדת אשה גדולה" זה אמור להיות משפטים עם הומור מהיהדות או בכלל מהעולם. בתודה מראש לעל העוזרים חנוש

ש ו נ י

New member
תגידי, שו האדה מאחורי כל גבר גדול

את רוצה לעמוד מאחורי גבר? אני לא

marinabl

New member
הנושא מזכיר לי..

יצא לי לחשוב לאחרונה על הפירוש המילולי של המושג "בעלי". גם אם נניח את זה לרגע, יצא לכם להסתכל לאחרונה על כתובה? זה הרי שטר מכר של הכלה, מהאב אל החתן. מישהו יודע אולי את הסיבות שבגללן אשה יכולה לתבוע גט מבעלה? הרי לא חסרות משניות על תלמידי חכמים שעזבו את ביתם, שלא בראשות האשה, כדי ללכת וללמוד תורה, למשך 12 שנה (ר' חנינא, ר חמא בר ביסא..)

marinabl

New member
ועוד משהו

מישהו יודע אולי על ההגבלות השונות לסכום שרושמים בכתובה? שמעתי לאחרונה על הגבלות קצת מוזרות, על בסיס המוצא של הכלה (ולאו דווקא על אחת שהתגיירה או משהו). רציתי לדעת אם מישהו מכיר נימוק הלכתי, אבל אני בעיקר מקווה לשמוע שאין שום אמת בדבר...

אלי ו.

New member
לחשוב זה יפה

אבל אם חושבים על פירוש מלים צריך לחשוב בעברית מקראית ולא בעברית מודרנית. בעברית מקראית בעל מקורו ב"בעילה" - קיום יחסי אישות. הבעיה בניתוחי מלים היא שמלים הלכתיות מקבלות משמעות שונה בעברית מודרנית. למשל, "חבר" בהלכה זו מעלה של תלמיד חכם, אחד שאפשר לסמוך עליו. בעברית זה "חבר זה ה"סחבק" שלי. הכתובה אינה שטר מכר, אלא להיפך שטר התחיבות של החתן לכלה. בכתובה כתוב שהבעל מתחייב לקיים את שארה כסותה ועונתה של אשתו, מתחייב שבמקרה גירושין ישלם לה את הגט וכו'. אישה תמיד יכולה לדרוש ולקבל גט, השאלה היא אם הבעל מחויב לתת לה את כתובתה. ישנם מקרים רבים בהם לאישה יכולה לדרוש גט מבעלה ולקבל את מלוא כתובתה, אולי יענין אותך שבעל שיש לו מחלה הגורמת לריח רע לאשתו יש עילה לגט + כתובתה. קראי עוד בדיני אישות אם הנושא מענין אותך.

מלמלית

New member
בדרך קצת יותר מסורתית

אם במקרה את מוצאת, יש את הספר "פמיניזם ויהדות" של ד"ר אבי וינרוט. גם מאוד מעניין

אלי ו.

New member
האם את מחפשת ציטוטים

או מאמרים בנושא מעמד האישה בהלכה? אם מאמרים, עשי חיפוש באתר www.daat.ac.il אם ציטוטים אז בשליפה: בינה יתירה נתן הקב"ה באשה יותר מבאיש חייב אדם לכבד את אשתו ולאהוב אותה, ולכבדה יותר מגופו כמובן שתוכלי למצוא ציטוטים מחמיאים מאשת חיל כמובן שאפשר למצוא גם ציטוטים ברוח שונה אבל מהשאלה שלך נדמה לי שאת מחפשת דברים מחמיאים.

למעלה