מאיים עלי שיקח לי את הילד

maori66

New member
מאיים עלי שיקח לי את הילד

אני רווקה אם לילד מקסים בן 6 ,אני ואביו חיינו יחד ללא נישואים ...בערך לפני 5 שנים נפרדנו ... את המזונות תמיד הוא שילם לגבי ביקורים תמיד היה לפי המצב רוח שלו ... אם אני בסדר איתו הוא מגיע ... אם לא אז פעם ב .... על השבת שלו פעם בשבועיים הוא לא מוותר ... אבל במשך השבוע הוא לא מגיע .. הוא יכול להבטיח לילד שיגיע ולבטל ברגע האחרון ... אין בניינו שום הסכם כתוב לגבי מזונות ביקורים משמורת ... היום אני במצב שנימאס לי מהאיומים שלו ושטיפות המוח שהוא עושה לילד שלי ... לפני כמה ימים היה ויכוח גדול בניינו ... והוא איים שהוא יקח ממני את הילד ... היום אני רוצה שהכול יהייה כתוב ... איתו אין לי אפשרות להגיע להסכם ... לקחת עו"ד אין לי את המשאבים הדרושים .... והשאלה הכי גדולה .. איך אני מתמודדת מול השטיפות מוח שהוא עושה לבן שלי ???? הילד שואל אותי המון שאלות .... ומידי פעם אומר לי " אבא אמר שאת לא קובעת " או אבא אמר שעשית לו דברים רעים ובגלל זה נפרדתם .... כשאני יגדל הוא יספר לי ....אשמח לפידבקים ממכם ... כיוונים .... היגשתי בקשה לסיוע משפטי .... כאדי לתבוע מזונות, משמורת ..וימי ביקורים מסודרים ...

מאורי חמודה.אז ככה: 1. יש לך אפשרות

לקבל סיוע משפטי חינם,2. פני ל"נעמת" והם יוכלו לסייע לך או לחילופין פני לפורום דיני משפחה. 3. כולם מאיימים כי הם יודעים שזה הפחד הכי גדול שלנו,בחינה חוקית אין סיכוי שהוא יעשה את זה,אם אין לו הוכחות וראיות שאת חלילה וחס מזיקה לילד באיזה שהיא צורה. לגבי הילד,שבי איתו בשקט ותסבירי לו את המצב,ממליצה על ספר שנקרא"שאלות שיחדים שואלים" של הוצאת"יבנה" ששם יש פרק על גירושים,מקווה שעזרתי במשהו ושיהיה בהצלחה.

anita1

New member
מאורי שלום,

קודם כל טוב שהלכת לסיוע המשפטי על מנת לקבל עו"ד בחינם. התביעה נקראת תביעה לסדרי ראיה ובקורת ומשמורת הילד. יזמנו אתכם לדיון בבית המשפט לענייני משפחה ושמה את מספרת לשופט כל מה שכתבת לנו כאן. אין לי ספק שהוא יקבע משמורת על האמא כי זה תמיד ככה אלא אם כן בן זוגך מוכיח או שאת משוגעת או מסוממת או אלכוהליסיטית ותו לא, מעבר לכך המשמורת חלה אוטומטית על האמא. לגבי סדרי ראיה את מבקשת מהשופט שישאירו את זה לשיקול דעת של עובדת סוציאלית במשרד הרווחה (במידה ואין לך תבקשי במקביל), כך שבזמן הדיון לא יהיו לך עדיין סדרי ראיה מסודרים, אבל העובדת סוציאלית תבקר אצלך ואצל בן זוגך לשעבר קצינת מבחן עם עובדת סוציאלית והן אלו שיחליטו על פי שיקול דעתן, ועפ"י כל מיני נתונים, כמובן שתספרי על השטיפות מוח שהוא עושה לילד, הן יחליטו אם וכמה סדרי ראיה יהיו. אני מייעצת לך את כל זה עפ"י נסיוני מן העבר, שכן גם לי היה מקרה דומה ולא מפני שאני איזושהי עו"ס או שופטת או עורכת דין. מאחלת לך בהצלחה ומקווה שמה שייעצתי יעזור לך. אמן.

maori66

New member
איך להיתמודד עם הילד שלי ?

תודה לכם על התגובות ... קראתי והפנמתי .. אני לאט לאט ניכנסת לעיניינים לצערי הרב ... חשבתי שלא אצטרך להגיע לבית משפט ... כניראה שאין ברירה ... עכשיו האבא עושה דוקא ... לא מגיע בכלל לראות את הילד ... מכיוון שביקשתי ממנו שנגיע להסכם כתוב כולל ימי ביקור ... הוא היתרגז ואמר שהוא לא בא לראות יותר את הילד ...ומוותר עליו כשהוא בעצבים הוא אומר הכל בלי לחשוב (כמובן קילל) ורוצה לדבר עם הילד ,להגיד לו שהוא לא יגיע אליו יותר ...נילחצתי מאוד ודיברתי אני עם הילד לפני שהוא ישגע לי אותו ... היסברתי לו שאבא שלו כועס בתקופה הזאת .. ויכול להיות שהוא יגיד לו על אמא דברים רעים ...וקצת לא יגיע בתקופה הקרובה .... ביקשתי עזרה מיקצועית ... עם הסיוע משפטי זה לוקח המון זמן .. קיבלתי זימון לפגישה ראשונה לסוף אוגוסט ..הבעיה שלי היא איך להיתמודד עם האלימות הנפשית שאבא שלו מטיל עליינו ....הילד מאוד מאוד מעריץ אוהב ורוצה אותו .... אשמח לעזרה פה ....

למעלה