לקק"ל דרושים מדריכים רבים בפסח

לקק"ל דרושים מדריכים רבים בפסח

בתאריכים 20 ו-21 באפריל, ימים ראשון ושני, יש דרישה בקק"ל למדריכים רבים. השכר 300 ש"ח ליום. מי שפנוי, מתבקש לפנות אלי או לשרשר כאן הודעה. מחר-מחרתיים גומרים את השיבוצים.

alonaski

New member
משה...

מה פשר צעד הפרישה שלך מניהול הפורום?... לכמה זמן אתה פורש?... זה בגלל פסח - הדרכות וכד'?... או זו פרישה למשך זמן ארוך יותר?...

למה פרשתי מניהול פורום טיולים בארץ

הפרישה לא היתה בגלל מריבה עם הנהלת תפוז או עם חגי. להיפך! יש לפרישה כמה סיבות חשובות: = אני רוצה לטפח את הפורום הזה כי הוא חסר כנקודת מפגש של כמה מאות/אלפי מורי דרך שאין להם נקודת מפגש להחלפת מידע. לדוגמא, עבודה פנויה, מבצעים שיש למורי דרך ועוד. = אני קצת עייף ועמוס, ולא יכול להקדיש לפורום את הזמן שהוא דורש. = היה לי נסיון רע עם גולש(ים) שמטרידים אותי כל הזמן, עד לרמה של עלבונות אישיים, ואני רוצה להיעלם להם מהעין אני לא יודע לכמה זמן אני פורש, אבל אני מתכוון להשאר בתור גולש לא מחויב. בתור מנהל פורום, היתה לי חובה ליצור מצב שבו כל פניה נענית. בתור גולש, אני יכול לבחור אם להיענת או לא. וחוץ מזה, יש חיים מחוץ לאינטרנט, ואני בטוח שימצא לי מחליף שיעזור לחגי וישמור על הרמה הגבוהה אליה הגענו. אבל - העיקר הוא הפורום הזה. אני רוצה לקדם אותו ולהפוך אותו לצינור חילופי מידע ותקשורת מרכזי בין מורי דרך. לזה אני רוצה להקדיש זמן, מחשבה ותשומת לב עכשו

pinzo01

New member
לא יכולתי להתאפק

אם יהיו פה מורי דרך שיסכימו לעבוד בשכר שכזה ..... אזי כל אותם צרות הנופלות על ראשינו מגיעות לנו 300 ש"ח ליום הדרכה???? מדריך מתחיל ללא כל תעודה מקבל היום יותר מ-400 ש"ח עבור יום עבודה ושלא ינסו למכור לכם את נושא השעות בתיירות פנים ובחינוכית אין הבדל אם עבדת 4 שעות או 6 שעות או 15 שעות המחיר זהה (להוציא את טיולי כנרת, אך גם הוא מתחיל בסכום גבוה יותר ! ) קחו חומר למחשבה

התגובה ראויה ואל תתאפק להגיב.

לזה הפורום נועד, לעזור לנו להתארגן מחד ולעבור את הימים הקשים מאידך. אני מקוה שנצליח לאסוף לפה מספיק מו"ד שיהיו מוכנים להכנס למאבק על כבודם המקצועי ועל יכולתם לפרנס משפחה. שמח לראות אותך פה, כותב ומגיב.

pinzo01

New member
הכעס שמופנה במידה רבה הוא אליך

ואם תשאל מדוע הרי לך התשובה נכנסת לאגודת מורי הדרך כדי לעורר את המערכת כדי שכל נושאי הדרכת תיירות פנים /חינוכית יעלה על הפרק ומישהו יעשה סוף סוף משהו בנידון ועל כך בירכתי אותך והנה במקום להוקיע את קק"ל על הפיכת המקצוע לבן משפחה בקירבה ראשונה ל"מריה מגדלנה" אתה נותן להם במה ומפרסם את רצונם ??? 300 ש"ח ליום ? אתה הוא הראשון שצריך לקפוץ ולצעוק על הנושא הדרך היא לא להוריד את הראש עד יעבור זעם ,אותי חינכו לעמוד ולהלחם על זכותו של האדם אפילו אם יש תמיכה מאגודת מורי הדרך.........

שמוליק, הכעס ברור אבל אני לא הכתובת

= יש מי שעוסק בשכר ובהדרכה לא מוסמכת בקק"ל. האגודה מינתה את אריק בן חורין ורפי גלס ואני יודע שהם עוסקים בענין הזה. ולכן אני לא מתכוון לעבוד במקביל אליהם. אני בטוח שהם עושים עבודה טובה, כמיטב יכולתם. = העבודה המוצעת כאן אינה הדרכה, ולכן השכר אינו שכר הדרכה של מורה דרך. אותו דבר חל גם על עבודה בשמירה בבחינות בגרות. אני מזדהה עם הכעס שלך. נכון שבעבר הם שילמו שכר מו"ד גם לעבודה זאת. היום הם הפסיקו. אני מקוה שבעתיד, יחזרו לשלם כמו בעבר. רפי גלס ואריק יטפלו בזה. = ענין התיירות החינוכית נתקע ע"י מזכירות אגודת מורי הדרך. הוצע לאגודה להיות שותפה בקורס הסבה למורי דרך והיא בחרה לא להצטרף בשלב זה. לכן אין לאגודה קורס הסבה. אני עשיתי כמה מהלכים חשובים של סיורים וקשירת קשרים עם העמותה לתיירות חינוכית. הצעד הבא היה לצטרף לעמותה ואני לא יודע למה המזכירות משהה החלטה בנידון. = מאד יפה שאתה ורבים כמוך מגבים אותי. אתם רק חסרים ביום הבחירות. ואז יוצא שמוקדי הכח נמצאים אצל מורי הדרך לתיירות נכנסת, והם מעכבים כל טיפול וכל מלחמה בתיירות הפנים. כאשר ניסיתי ליזום הקמה של גוף מקביל לאגודה, שיקח לידים את הנושא הזה, היו מי שהצליחו להוביל מהלך אחר, בניגוד לדעתי, וליצור ועדה לתיירות פנים פעילה וחזקה. אני מקוה שהועדה החדשה תפעל ותקדם את הנושאים. = אני מעביר מידע למי שמעונין. אני עצמי לא לוקח עבודה כזאת. אני גם לא ממליץ עליה. אני כן מנסה לשבץ מורי דרך בעבודה בימים שבהם יש שכר מלא, כמו יום עצמאות. לצערי, מעט מבקשים לעבוד ואז הנישה נתפסת ע"י מדריכים לא מוסמכים. = אני מקוה שיערך כנס של מורי דרך לתיירות פנים שבה נגבש ביחד דרכים להיאבק במי שמנצל את המצב הקשה היום.

pinzo01

New member
כדאי שתקרא את הכותרת שאתה כתבת

הכותרת היא ואני מצטט ""לקק"ל דרושים מ-ד-ר-י-כ-י-ם- בתאריך 20/21 לאפריל בעברית מדריכים זה מדריכי טיולים = מורי דרך= שכר מורה דרך!!!! לגבי האגודה אתה יודע היטב מה דעתי על העשייה שלה ..........

zvukator

New member
סבלנות רבותי סבלנות

חברים שלום אני מבקש לומר את הדברים הבאים: כחבר בועדה לתיירות פנים וכמי שביחד עם משה פרנק משך מהתחלה ב"מאבק " לטןבת מורי הדרך בתיירות פנים מבקש מכולם להפסיק להיות חברי ועדת ביקורת דעתכם כדעתי על האגודה בהרכבה הנוכחי אבל ביום פקודה והסיבות יהיו כאשר יהיו הכח ניתן לחברי המועצה המכהנים ולא למי שסובר שחייב שינוי דרסטי אגב באסיפה האחרונה היה צריך להצביע על שינוי התקנון והדבר גרם למורת רוח רבה בקרב הנאספים במיוחד שההחלטה היחידה שנתקבלה באותו מעמד היתה לשנות את שם האגודה מאגודת מורי הדרך לתיירות בישראל לאגודת מורי הדרך בישראל אולי היו כאלה שיסברו שמדובר בקטנוניות אבל אחת הסיבות שההצבעה על התקנון התפוצצה בלשון המעטה זו הסיבה הועדה לתתירות פנים מתכנסת ביום א' הקרוב מקווה בהרכב מלא ושם יועלו כל הנקדות הבעיתיות שעומדות בפנינו כולל קורס תן תקן, שכר הדרכה בקק"ל גם בהפעלת תחנות מידע ועד נושאים שלקחנו על עצמנו לטפל ופורטו בפורום לפני כשבועיים(אגב קק"ל שילמה למורה דרך שכר הדרכה 460 ש"ח ולאחר פגישה של נציגי הועדה עם מנהל אגף התתירות בקק"ל מר אברהם קלמן על עבודה שבצעתי בסוף ינואר שלום שכר של 550 ש"ח ליום עבודה ע"פ מכתב של האגודה והאיגוד המקצועי מודה אני ומתוודה כי חשבתי אז וגם היום שניתן לשנות את תפקוד האגודה לטובת חבריה ע"י עשיה ולא ביקורת וישיבה על הגדר לחכות שיקרה משהוא ולכן בא ננצל את הפורום להחלפת דעות ,רעיונות ומידע שיעזור לכולנו כולל מציאת עבודה כל הצעה תגובה, שאלה, הרהור וערעור יתקבלו בברכה בברכת חג שמח וכשר צביקה בוכמן וועדה לתיירות פנים של אגודת מורי הדרך בישראל

מורה דרך שמחבד את עצמו שלא יקבל

עבודת הדרכה במחיר בזוי אני משלם שכר מדריך מדורג וגבוהה למורי הדרך שעובדים אצלי בתיירות חינוכית אגב העמותה לתיירות חינוכית שהשתתפתי בפגישה אחת הבריחה אותי ששמעתי כמה כסף הם רוצים כדי להיות חבר בעמותה. חינוכי אני בהחלט אבל לא מוכן לקבל חינוך ממי שחושב שניתו לגבות ממני רווח של 10-12 ימי הדרכה עבור חברות העמותה. ועוד לשלם יותר מאתרים

הויכוח אינו על שכר לעבודה בהדרכה.

הויכוח הוא על שכר שמקבל מורה דרך מוסמך כאשר אינו עובד בהדרכה. קק"ל מאד רוצה מורי דרך שישבו בתחנות מידע. אבל, לטענתה, מאחר שזו אינה עבודת הדרכה, היא משלמת תעריף נמוך יותר, כ-360 ש"ח. על זה הויכוח. אני מקוה שקק"ל תחזור לשלם כמו ששילמה בעבר (שכר מורה דרך), אבל החשש שלי הוא שהנישה הזאת תתפס על ידי מדריכים לא מוסמכים ואז "הדלת" הזאת תסגר. אני לא לוקח עבודה בשכר נמוך משכר מו"ד, וכך אני ממליץ לכולם לעשות. אבל אני לא יכול להשאר שווה נפש, כאשר עומד מולי מו"ד שצריך כל גרוש, ומוכן לקבל עבודה בכל מחיר. אם נצליח לגבש חזית אחידה ורחבה מספיק, נוכל להיאבק על זה. לשם כך צריך להחזיק את העבודה מצד אחד, ולהתגבש מצד שני. ההתגבשות תקרה רק אחרי שנצליח לאסוף את מורי הדרך לתיירות פנים לכנס שבו נחליט לצאת למאבק על זכויותינו. איך להיאבק? נגד מי להיאבק? מי השותפים שלנו? - כל זה צריך לעלות בשיחה של מורי הדרך לתיירות פנים. תתפלא, צפריר, שאני בהחלט רואה במו"ד הדרך לתיירות נכנסת כשותפים בערבון מוגבל מאד! הם דוקא לא פרטנרים. אבל - זה לשיחה של פורום רחב מאד של מו"ד לתיירות פנים.

אם התשלום הוא עבור עבודה שאינה

הדרכה אלא לשבת ולתת מידע אתה צודק עדיף לשמור שלא יכנסו אנשים לא מוסמכים ואולי בסוף יחשבו זאת כהדרכה. אני כועס על העמותה לתיירות חינוכית ואכן לא חושב שאינטרס שלנו העובדים עם ישראלים דומה לאלו של התיירות הנכנסת.

pinzo01

New member
דווקא שם השכר צריך להיות מלא !!!

ידע מקצועי , שלא תדעו מצרות,אך ניסיתם פעם לשאול רופא או לקבל חוות דעת מקצועית מפרופסור לגבי איבחון של מחלה כלשהי??? שכרו של הרופא הפשוט אינו עומד מ ול שכר המומחה ואם בתחנות מידע ישב מדריך או "אחד שמבין" וישלח את האנשים למסלול שאינו מתאים לרמת הגיל או לרמת החום כי הוא עשה את המסלול פעם(מכירים את התשובה עשיתי את זה פעם ...) אני רוצה לראות את קק"ל או החברה או כל גוף אחר מתפתל על דוכן הנאשמים בבית המשפט וכל זאת כדי להתחמק מהעסקת מורי דרך??? לשמחתי יש גופים שנושא השכר של מורי הדרך אינו עומד כאבן נגף ואפילו בימים קשים יש דרישה והסיבה היא מילה אחת ""איכות""!!!!

אם הבררה היא לשבת בית או לעבוד

בדבר שאחרת עושים אותו סתם "מומחים" אז אולי עדיף להרגיל ששם יש לשבת מורי דרך ומעמדה זאת לדרוש את השכר המגיע. כאשר רופא עושה תפקיד של נהג אמבולנס הוא עדיין רופא אבל מקבל שכר של נהג אמבולנס. מסירת דפי מידע ואיזה כביש מוביל לאן ומה המסלולים בסביבה ניתן ללמד כל אחד מה להגיד גם אם הוא לא מורה דרך. אולי הרווח של האזרחים השואלים הוא בכך שישב שם מורי דרך ולא סתם "ידען". אסור לדעתי לפסול כל דרך שהיא לפרנסה אם היא קשורה באופן כלשהוא לידע שלך, זה עדיף מבחינתי על שמירה בבחינת הבגרות לצורך העניין. הם לא יגיעו למשפט ולא יתפתלו בשום מקום, אין אחריות על המידע שהם נותניםומבחינתם עדיף מישהוא שיושב ממאף אחד, ובמסגרת החינוך הכללי אני מעדיף שישב מישהוא ויכוון את האנשים לאן לטייל ואם הוא מורה דרך יופי אבל אם לא עדיף מכלום. ובנושא האיכות, לצערי אנחנו נמדדים בתיירות החינוכית בעיקר הרמת המחיר ולא ברמת הידע כי המזמין את העבודה והמשלם את העבורה (ועדי ההורים) הם לא המנהלים את הקשר השוטף איתנו (רכזי הטיולים והמורים) והם לא הלקוחות שלנו (תלמידים) וברוב המקומות הם מסתכלים על המחיר ולך תסביר להם למה מחיר ההדרכה שלי יקר ב150 ש"ח מהמחיר המומלץ של משרד החינוך שמחשב את זה לפי מדריכות חיילות, בנות שירות ושאר ירקות וחושב שפטר את עצמו בקביעת תקן.

pinzo01

New member
מסתבר שאפשר לחדש לך בכמה נושאים

אך ממש זה לא הפורום המתאים אם יצא לנו להפגש , הקפה עלי........

למעלה