לקסיקון אסיה, הביטויים האהובים.

cybordyn

New member
לקסיקון אסיה, הביטויים האהובים.

אם אני כבר בפרץ של נוסטלגיה, הנה רשימת הביטויים שתשמעו בטיול (הטיילים מהפורום מוזמנים להוסיף): אני טיילתי בתאילנד, לאוס, קמבודיה וויאטנאם. 1. where you go? (כולם) כל מי שמנסה לעשות עליך קופה, בכל המדינות. בויאטנאם זה where are you going? הביטוי הנפוץ ביותר שייצא לכם מהאף מרוב טוקטוקים שמנסים להוציא ת'פרנסה. 2. No have! (בכל המקומות) סיפור נחמד: בתקופת המונסונים בבנגקוק שאלתי את בעלת האכסניה אם יש לה מטריה להלוות לי. רבע שעה אני מסביר לה מה זה מטריה (הבחורה חלשה באנגלית). לפתע אורו פניה - היא הבינה. אני מבסוט וחושב "או עכשיו היא תתן לי מטריה". no have! החלטי קוטע את המחשבה האופטימית הזאת. 3. same same! (כולם) טיעון טוב לכל ויכוח. מה? זה אותו דבר. לא ידעת? 4. no same same! (כולם) אותו דבר כמו 3 אבל הפוך. 4. TukTuk? (תאילנד) mona lisa? body massage? boom boom? samoke? נהגי טוק טוק מנסים לשדל אותי למעשים בלתי מוסריים בעליל. 5. "יאללה בו אחי!", "כוסיות!" (תאילנד) נהגי טוקטוק מעצבנים בקווסאן. 6. Suckiiing, fuckiiing, I samoke you! (תאילנד) ליידי-בוי'ס מסבירים פנים (ועוד איברים) לתייר. והגדיל לעשות אותו אחד שמחוסר ידיעת השפה פשוט התכופף והצביע איפה הוא רוצה אותו... ביקש ולא קיבל. I samoke you - אני אשאיר לכן בנות לנחש במה מדובר... 7. you have a loom? (תאילנד) you go saleep? חיוך ביישני... I go with you! נערות מציעות שירות בתאילנד. 8. you sapeek Thai? (תאילנד) המבטא שלהם גדול! 9. falang (תאילנד) falang זה אתה! צריך להיות farang, אבל למה להיות קטנוני. 10. I discount you! (תאילנד) סוחרים מנסים לסגור עסקה. בדרך כלל מגיע בצירוף המילה: already... 11. pam pam? (תאילנד) lady pam pam? pam pam na? want lady? מקצועניות בצ'ינה טאון, בנגקוק, מסבירות את מקור המילה "לפמפם". 12. mayloo! (תאילנד) לא יודעת. מלה יפה, נאמרת בד"כ בסערה... 13. bo ko chai! may chai! (לאוס) לא מבינה/לא יודעת. תשמעו את זה הרבה בלאוס. 14. have darling? (לאוס) בחורות בלאוס מבררות אם יש מצב. 15. cheap! cheap! (קמבודיה) נהגי מוטו מנסים לפלס את דרכם בתחרות הפרועה. התחרות שם כלכך קשה שתמצא את עצמך מנהל מו"מ עם 3 וארבעה במקביל. אומללות לשמה. 16. you buy for me! OK sir? (קמבודיה) ילדים בקמבודיה מנסים למכור לך דברים, גם אם אתה לא ממש צריך אותם. 17. are you marry? (ויאטנאם) יפיפיות ויאטנאמיות מבררות את יש מצב. 18. you like girl vietnami? (ויאטנאם) שוב מבררים אם יש מצב... 19. very beautifun! (ויאטנאם) ה 'n' בסוף מלה, במקום ה 'l', שובה לב. 20. I go to schoon (ויאטנאם) אותו כנ"ל. 21. boom boom? (ויאטנאם) כל מי שראה full matel jacket מבין מה זה. 22. massa? (ויאטנאם) מסאג' בויאטנאם. ואני נשבע שראיתי שלט שכתוב "massa" במקום "massage". 23. nuk! (ויאטנאם) המילה הכי יפה בויאטנאמית שפירושה מים. צריך לשמוע כדי להבין...

מריושי

New member
חסר לך אחד או שניים

סין-meyo!! (אין לי) התשובה האוטומטית לכל שאלה אפילו אם יש להם אם תתעקשו קצת יותר, פתאום הם יזכרו שיש להם.. (כי הרי זה מונח על ידם) נפאל/הודו why like this? (למה ככה) כנראה יותר מדי ישראלים שניסו לתרגם ביטויים ישראלים לאנגלית..

עוד כמה (הודו ונאפל)...

1.בהודו כמעט כל אחד לכל שאלה של כן ולא ההודי הממוצע יזיז את ראשו לצדדים בלא לענות אם זה כן או לא. שלום יש כרטיסים לרכבת לדלהי? ואז מקבלים הזזת ראש לצדדים ואתה שואל כן או לא ועדיין ההודי הנחמד בקופה מזיז את ראשו (אל תדאגו תמיד יהיה מישהו איתכם בתור שיתרגם ויגיד האם הזזת הראש אומרת כן או לא ). 2.צ'לו צ'לו פקיסטן- בתרגום חופשי מהינדית זה לך מפה ,לך לפקיסטן" הדבר הראשון שתלמדו להגיד כאשר תנחתו בהודו ומכל פינה יבואו אליכם נשים גברים זקנים וטף עם היד מושטת קדימה לקבל כסף. 3. אנגי' -סלנג הינדי שאומר חבר,דוד מעין מילת כבוד ... הרבה מתרגלים למילה הזו ואני אישית כמעט לכל אחד קראתי אנגי' 4.בקשיש- במילה פשוטה "שוחד" .בדואר ,רכבת ובעוד מקומות תמיד מומלץ לתת בקשיש למשל בסניף שואר בהודו אתם רוצים לשלוח חבילה ששוקלת 2 קילו וכל קילו נניח עולה 100 רופי אז הפקיד יגיד לכם למשל 250 רופי תנו לו אותם וכך תהיו בטוחים שהחבילה תגיע אליכם הבייתה ושב-"טעות" הם לא יקחו את החבילה איתם הבייתה .המלצה אישית תמיד טוב לתת קצת בקשיש גם אם לא ביקשו תנו לפקיד ככה בשקט איזה 50 רופי הוא יהיה מבסוט ואתם תהיו שקטים בקשר לחבילה. גם ברכבת לפעמים יגידו לכם אין מקום במיטה עליונה (שהיא הכי טובה כי ביום המיטה האמצעית הופכת לספסל והעליונה נשארת קבועה וכך אם בא לכם אתם יושבים ואם לא אתם שוכבים במיטתכם).פשוט קצת בקשיש והפקיד בתחנת הרכבת כבר יסדר לכם מיטה עליונה . 5.SCHOOL PEN - כמעט בכל מקום שבו יפגשו אתכם ילדים (כולל הטראקים בנאפל)יבקשו ממכם עט. פשוט מדהים המון ילדים רצים אחריכם וצועקים SCHOOL PEN עם ידיים מושטות קדימה ומישהו הסביר לי שהם ממשפחות עניות והעט היא כדי להשתמש בה בבית הספר. 6.PHOTO -הרבה פעמים תלכו ברחוב בהודו ופתאום הודי נחמד יסתכל עליכם ויגיד PHOTO משמע הוא רוצה להצטלם אתכם ובשבילו זה כבוד רב וברוב המקרים הוא גם יבקש ממכם לרשום את הכתובת שלו על מנת שתוכלו לשלוח לו את התמונה. 7.ריקשה- התלת אופן הההודי המסורתי שהאיש אשר רוב עליו יסכים לקחת אותכם אפילו חצי הודו כדי שתעלו אצלו וגם אם המרחק מהמקום בו אתם עומדים למקום אליו אתם רוצים להגיע הוא 70 קילומטר האיש יגיד לכם "NO NO THIS IS NO FAR ONLY TEN MINUT. 8.אוטוריקשה-מילה נוספת לטוק טוק -בהודו לעומת תאילנד הטוקטוק הוא כלי פשוט לא נוסע כל כך מהר בדרך כלל ישן ויש לו צופר כמו של הווספות הישנות. 9.SARI-הלבוש המסורתי של כל אישה בהודו 99.99995 מהנשים בהודו לובשות סרי. זוהי בעצם חתיכת בד אחת אשר מולבשת על הגוף בצורה מסוימת שבסופה האישה נראית לובשת שמלה +כיסוי חלק עליון. 10.קריקט-המשחק הכי מפורסם והכי אהוב בהודו במיוחד כאשר נבחרת הודו נשחקת נגד הנבחרת של נאפל או של אוסטרליה ביום הזה כולם ידברו על המשחק כולם יעודדו את הודו ואם היא תנצח אזי שמחה גדולה תפרוץ בכל המדינה. ...מממ
אם אני אזכר בעוד אני אוסיף....

מריושי

New member
ומה עם

קופצ'אי (תודה) קופצ'אי לאי לאי (תודה רבה רבה) בלאוס? ומשהו חדש ליוצאים ללאוס- מונפניאן! - אין בעיה!

חחח צודק צודק דרך אגב הפעם

היחידה שהרגשתי ממש מליונר והחזקתי סכום של כמעט מליון היה בלאוס היו לי ביד קרוב ל-900,000 קיפ.... אךךך אךךךךך חלום רטוב להפוך את זה לשקלים...

ishka

New member
MILEGA- the most

important one in india..... normaly will be "sub- cuch-milega...." every thing is possible and the other one-"hand made", everything in India (and clothes in Vietnam)- they are all hand made.

למעלה