לפיד של 2013 נשמע כמו נתניהו מודל 2003

לפיד של 2013 נשמע כמו נתניהו מודל 2003

כשלפיד של 2013 נשמע כמו נתניהו מודל 2003
http://www.themarker.com/news/politics/1.2032337

זהו את ההבדלים בין שני התאומים הסיאמיים:

לא לגעת בעשירים

נתניהו: "אנשים אומרים שהדרך להצמיח את הכלכלה היא לקחת אדם עשיר, להטיל עליו מסים ואת הכסף לחלק לעניים כדי שהם יהפכו למקבלי קצבאות. זה שהעשיר ילך מכאן זה ברור וזה שהעני לעולם לא יעבוד, לעולם לא יתקדם ולא ישפר את מעמדו גם זה ברור"

ראיון ל"הארץ", ספטמבר 2003

לפיד: "אין מקום בעולם שבו 'לקחת מהעשירים' הצליח. הסוציאליזם לא הצליח בשום מקום בעולם. לא אהרוס את הכלכלה כדי שיפסיקו לכתוב עלי דברים רעים בפייסבוק"

ראיון באולפן שישי, ערוץ 2, מאי 2013

הנטל על מעמד הביניים

נתניהו: "כל אזרח ישראלי משלם יותר מדי עבור המים, החשמל, הדלק, החלב והלימודים. אנחנו משלמים עבור חינוך של הילדים שלנו ביחס לתוצר יותר מכל מדינה אחרת בעולם ומה אנחנו מקבלים עבור זה? הישגים נמוכים. 
פשוט לוקחים מאיתנו כסף! כל הזמן! בכל פעם שאתה מדליק את החשמל בבית אתה משלם מס, כל פעם שאתה פותח את הברז אתה משלם מס, כל פעם שאתה ממלא את מכל הדלק אתה משלם מס וזה חייב להיפסק".

לפיד: "כבר בינואר הקרוב הם יעלו למעמד הביניים את מס ההכנסה. ומיד אחר כך הם יעלו את מחירי החשמל ויעלו את מחירי מוצרי המזון, ויעלו את תעריפי המים ויעלו את מחיר הדלק. למה? כי מעמד הביניים הישראלי תמיד סופג הכל. ואני אומר לכם - עד כאן. כי אי אפשר להמשיך כך, ואנחנו לא ניתן לזה לעבור!"

נאום בכנס "כלכליסט", דצמבר 2012

הבור בתקציב

נתניהו: "המצב האמיתי קשה ממה שחשבתי. אבל בעתיד יהיה הרבה יותר טוב. המשק שלנו חולה מאוד. גיליתי את היקף המחלה רק כשהגעתי לאוצר. מצאתי שאין כסף בקופה. אנחנו בגירעון של 30 מיליארד שקל. זה מחייב אותנו לעשות צעדים מיידיים, כואבים, שלא יהיו נעימים לאזרחי ישראל. נעבור תקופה קשה ואחרי שנייצב את המשק נצא לצמיחה"

מסיבת עיתונאים, כל הערוצים, מארס 2003

לפיד: "כולם ידעו שיש בעיה גדולה, אבל עד שאתה לא יושב מול הטבלאות אתה לא יודע עד כמה. המספרים המדויקים היו בין 30 ל–40 מיליארד שקל. היינו צריכים לסגור אותו וזה מה שעשינו. אני לא טוען שזה קל, אבל זה מחיר שאנו משלמים כדי לא להיהפך למדינה פושטת רגל"

ראיון בגלי צה"ל, מאי 2013

באנו לשנות

נתניהו: "זו תוכנית שתציל את המשק ותוביל אותנו לצמיחה שתהיה לרווחת כל אזרחי ישראל ובמיוחד החלשים"

לאחר אישור התוכנית הכלכלית בכנסת, כל הערוצים, 2003

לפיד: "זהו קיצוץ כואב, שנועד לכסות על גירעון מבני של יותר מ–30 מיליארד שקל ולהחזיר את ישראל למסלול של ריסון פיסקלי....מאידך, זהו תקציב של תקווה"

הקדמה לאישור התוכנית הכלכלית, מאי 2013

רק שלא ניהפך ליוון או ארגנטינה

נתניהו: "אם היינו ממשיכים בנתיב הנוכחי היינו יכולים להגיע למצב של מדינה מסוימת. מדינה שנכנסה לסחרור פיננסי בשל שורה של טעויות ונפלה מהצוק. יש לנו יתרון גדול על ארגנטינה. אנחנו ראינו מה קרה לה. צריך להסיק את המסקנות. אם לא נעשה את תוכנית ההבראה הזאת אז יש חשש לקריסה"

"הארץ", מארס 2003

לפיד: "צריך לחזור להתנהגות אחראית כדי שלא ניהפך ליוון או ספרד. אני יודע שזה לא קל. אני יודע שהגזירות מפחידות ואנשים לא גומרים את החודש. אבל מה שאנחנו מבצעים עכשיו הוא תיקון כואב והכרחי והוא לא יימשך יותר מדי זמן"

עמוד הפייסבוק של לפיד, אפריל 2013

לעצור את הדימום של המשק

נתניהו: "לא אירתע מכל מהלך כדי לעצור את הדימום במשק ולהביאו למסלול של צמיחה"

מארס 2003, מסיבת עיתונאים

לפיד: "הצעדים ששר האוצר נאלץ לנקוט היו צעדי חירום שנועדו לעצור את 
הדימום של המשק. חייבים לסגור את הבור התקציבי"

דפי המסרים שחולקו לחברי יש עתיד, מאי 2013

תיאום ציפיות

נתניהו: "התוכנית תהיה קשה לאזרחי המדינה. אני מודע לקושי. אבל אני משוכנע שבאימוץ התוכנית אנחנו נחלץ את המשק"

"הארץ", מארס 2003

לפיד: "כן זה קשה. ידענו שיהיה קשה... האפשרות האחרת היתה קריסה של המשק, לא פחות...לפחות זה יהיה קצר. בתוך שנתיים המדינה כבר 
תיראה אחרת לגמרי"

עמוד הפייסבוק של לפיד, מאי 2013

סופרמן כלכלי

נתניהו: "אני לא מחפש אליבי. לקחתי את תפקיד שר האוצר כדי להציל את כלכלת ישראל"

לפיד: "החלטתי לעשות בחירה אחראית כי זו הבחירה הנכונה. הבטחתי ואקיים. אני אוציא את המשק מהבוץ"

ראיון לערוץ 10 ו–2, מאי 2013

צמיחה באופק

נתניהו: "התקופה הקרובה תהיה קשה, אבל כשהצמיחה תבוא היא תהיה מהירה וחזקה"

פורום מנהלי הכספים של החברות המובילות, יוני 2003

לפיד: אנחנו בפתחה של תקופה לא קלה, אך מיד לאחריה נתחיל להרגיש את הצמיחה"

דף המסרים של לפיד, מאי 2013

0bama1

New member
השורה התחתונה מישהו צריך להוציא את ישראל

מהבוץ וזה יהיה יאיר .לכן תמשיך לסבול

0bama1

New member