לנגן את סגנונותיו של ריי צ'ארלס

shlomitsender10

New member
לנגן את סגנונותיו של ריי צ'ארלס

אשמח לקבל עזרה בכיצד עלי להתחיל לנגן את סגנונותיו בפסנתר של ריי צ'ארלס. אני רוצה להתחיל מהשיר "HIT THE ROAD JACK." בתודה, שלומית.

sopranosax

New member
אילו?

ריי צ'רלס נע בין ג'אז, לבלוז, לגוספל למה שתרצי. יש מספר ספרים שמלמדים אותו ושפע ספרי תווים.

shlomitsender10

New member
ג'אז ובלוז

בעיקר את הג'אז והבלוז שאני נוהגת להאזין להם בדיסקים שלו. אני כה נהנית, וגם רוצה לנסות.

sopranosax

New member
קחי את דרך הג'אז - תמללי אותו

הוציאי משמיעה לכתב את הקטעים שלו ולמדי אותם, זאת הדרך להתקדם בג'אז.

shlomitsender10

New member
תודה.

זה מה שאכן אעשה, השאלה אם ניתן לעשות זאת באמצעות המחשב ואיך. האם ניגנת אי פעם שירים של ריי צ'ארלס? (האמן האהוב עליי ביותר).

sopranosax

New member
מה זאת אומרת באמצעות המחשב?

שהמחשב ימיר קטעים מצלילים לתווים? אני לא חושב. בתור פסנתרנית זה לא יהיה לך קשה מדי, הסגנון של ריי צ'רלס לא מאוד מורכב ומתבסס בעיקר על הרגש והנשמה, נגינה מונוטונית של התווים פשוט לא תשמע נכון, ובתמלול את מרוויחה גם את ההרגשה של מה עבר לו בראש באותו זמן. את לא בהרכח צריכה לשבת עם דף, עט ואזניות. השמיעי דיסק של ריי צ'רלס למשך כמה שניות. עצרי אותו. נגני מה ששמעת. זה מאוד נחמד וכיף גדול מאוד. אני מניח שנגנתי שירים שלו אם כי אני לא יכול להצביע על פעם מסוימת. יש לו קטעים יפים מאוד שעוברים גם ללא זמר בצורה טובה, והוא בהחלט אמן ששווה לשמוע, ללמוד ולנגן.

shlomitsender10

New member
דווקא ההיפך.

שהמחשב ימיר תווים לצלילים, למרות שגם אנסה את מה שכתבת. די הרבה זמן לא ניגנתי בפסנתר, ואקווה שאסתדר בעניין זה. אדווח לך בנושא בהמשך, המון תודה על הסיוע. בכבוד רב, שלומית.

sopranosax

New member
יש מגוון רב

אני משתמש בגרסה החינמית של Finale, כותבים את התווים עם העכבר או קלידים והמחשב מנגן אותם.

shlomitsender10

New member
התקדמות.

באמצעות התוכנה של Finale התקדמתי יפה מאד בנגינת שיריו של ריי צ'ארלס. מה גם שאני מלווה את עצמי בשיריו- אותם הדפסתי מהאינטרנט. הולך לי יפה ונהדר, ורציתי להודות לך.

למעלה