למה הרבה רופאים הם לא בני אדם ...

orlyfu

New member
למה הרבה רופאים הם לא בני אדם ...

(לדעתי). מכירות את זה שאתן הולכות לרופא כדי לברר משהו שמפריע לכם, והוא דוחף לכם על הדרך אמירה לא קשורה כמו "למה את לא עושה דיאטה"? אז אתמול הלכתי לכירורג כי כואב לי בציצי. הוא אמר לא לדאוג בענין וכו' וכו', לא משנה הפרטים. כשנכנסתי אליו הוא כתב במחשב כל מיני דברים על הרקע המשפחתי שלי ושאל מתי ילדתי את בתי. כשאמרתי לו בגיל 36 הוא אמר "רע מאד" ולא הוסיף. אני בתגובה אמרתי לו "זה מה שיש". תגידו לי אתן, אני שאלתי אותו? וחוץ מזה מה פתאום הוא אומר לי דבר כזה בלי לנמק? הייתי צריכה להכריח אותו לשמוע את כל הביוגרפיה שלי ואיך בדיוק קרה שילדתי לראשונה רק בגיל 36. מה אתן אומרות?

galiaS

New member
???

המקרים שאת מתארת הם ממש לא התנהגות נורמאלית, הם חוסר אתיקה מקצועית. אל תשלימי עם זה, לכל הפחות תחליפי רופא.

lulyK

New member
מה??? אני אומרת שהוא צריך

לעבור למחקר. הייתי מתלוננת. נמאס לי לעבור על כאלה דברים בשתיקה.

עמית@

New member
למה יש רופאים (ובני אדם)

שהם לא בני אדם? ההכללה בעייתית, ( גם מבלי שאהיה כרגע פרו-רופאים) הרופא הספציפי ההוא בהחלט היה יכול להפגין מעט יותר טאקט, להסביר למה שאל, ואת לא היית צריכה לנמק למה ענית מה שענית, לא לגמרי לעניין (עניין הגיל כן רלוונטי, רק הקונטקסט..)

עוד על חוסר טאקט - תמיד כשאני מגיעה

לרופא המשפחה שלי, הוא ישר שואל אם הגעתי אליו מפני שאנחנו רוצים להרחיב את המשפחה. כשהוא מבין שהגעתי "רק" כדי לקבל מרשם נוסף לגלולות, הוא מתאכזב קצת.

אדר שלי

New member
אני אומרת שהכותרת מפריעה לי

אבל מסכימה איתך לגבי הרופא הספציפי שבאמת מעצבן. גם לי היו הרבה מקרים מעצבנים עם רופאים, אבל גם עם פקידים, מורים, עורכי דין, אדריכלים וכו'. לא נראה לי שזה שייך ספציפית למקצוע הרפואה. וזכותך לדרוש וגם לקבל טיפול טוב ואנושי יותר - תתלונני או תחליפי רופא.

חושחושה

New member
אני יכולה להבין את האמירה הזו דווקא

לגבי רופאים, כי אליהם אנחנו תמיד מגיעים מתוך מקום חלש, כואבים, חולים, ופה כאילו אנחנו מצפים לאיזו שהיא אמפטיה, לעומת פקידים וכו', אבל מה לעשות והם דווקא מתנהגים כמו "בני אדם" מן השורה? חוצפה, זה כל מה שיש לי לומר!

T noki

New member
אולי הוא ספציפית התנהג לא יפה ../images/Emo31.gif

אבל מכאן ועד להכליל ולהגיד שהרבה רופאים הם לא בני אדם... נראה לי קצת לא הוגן. רוב הרופאים שאני מכירה הם בהחלט בני אדם, וכמו בני אדם, יש טובים ויש רעים. יתכן שחלקם אינם מתאימים לאידיאל של הרופא כפי שאני ואת רואות אותו, ועל זה יש להצטער כמובן. רציתי רק לנסות ולהסביר שאלות מסוימות של רופאים, שנראות לכאורה לא קשורות, ובכלל מה זה ענינם? למשל הדוגמה שנתת על ה"למה את לא עושה דיאטה?" - אני בתור רופאה, גם כאשר מטופל מגיע אלי עם שפעת, בדקתי אותו וטיפלתי בשפעת במשך 5 דקות מתוך ה-10 שיש לי ולו, נשארו לי 5 דקות. אני מנסה לנצל את הזמן לרפואה מונעת - קידום בריאות ומניעת מחלות. למשל, לשאול על עישון ולנסות לשכנע להפסיק לעשן ולעזור לו בכך. למשל, לעודד פעילות גופנית וירידה במשקל. זה חלק מתפקידי כרופאה שלו. כמובן שאין צורך בניסוחים מעליבים כמו "למה את לא עושה דיאטה" ו"זה רע מאד שילדת בגיל 36". אבל אפשר בעדינות להציע הפניה לדיאטנית, להמליץ על פעילות גופנית, להסביר את הקשר בין השמנת יתר ליתר לחץ דם , סוכרת ומחלות אחרות בעתיד. לגבי הלידה בגיל מאוחר - זה חשוב לברר אם היו בעיות להכנס להריון, ולעורר מודעות לכך שככל שהגיל עולה הביציות "מזדקנות" ויש יותר בעיות, סטטיסטית, בהריונות. כמובן בלי להיות שיפוטי ובלי להעליב. הגישה שאני מתארת כאן יותר מתאימה לרפואת משפחה ופחות (לצערי) לכירורגים. מקווה שתהיה לך חוויה מתקנת עם רופא מתחשב ואמפתי, ויש כאלה מספיק, צריך רק להגיע אליהם.

טיפוטף

New member
אם את מרגישה איתו לא נוח, זו סיבה

בפני עצמה להחליפו. אני מניחה שהוא התכוון שזה גורם סיכון מנקודת המבט של הסיכון לסרטן השד, אבל לא זאת בלבד שזהו חוסר טקט, אני חושבת שזו גם טעות להציג זאת בצורה כל כך נחרצת. כלומר, כשמדובר בסיכוי לתחלואה, יש גורמים רבים ואם יש לך פלוסים בגורמי סיכון אחרים, אז אולי השפעת גיל ההריון הראשון זניחה? האמת שאני לא ממש יודעת עד כמה חקרו את זה לעומק מבחינה סטטיסטית. אבל ברור שיש כמה וכמה גורמי סיכון, כמו עישון, סרטן במשפחה, טיפולים הורמונליים, וגיל הריון ראשון הוא רק אחד מהם. אז ההתבטאות של "רע מאוד" היא ממש לא במקום, ומשום מה אין לי ספק שאם היית אומרת שיש לך סרטן במשפחה הוא לא היה מעז לומר "רע מאוד"!

yaelia

New member
כן ולא

אני תמיד באה בגישה שהרופא שמולי הוא בן אדם, יש סיכוי שיש לו יום מחורבן בדיוק היום, ואולי בגלל זה הוא לא שומר על הפה שלו. מצד שני, מרופא המשפחה שלי (או הגניקולוגית) אני מצפה שיכיר את הרקע שלי, שקצת ידע על הבעיות והמחלות שלי ושלא ידחוף לי את מנטרת הדיאטה על ימין ועל שמאל כמרפא לכל תחלוא ומיחוש. וואלה, אני יודעת שאני שמנה, אני יודעת שזה לא בריא ואני עושה הכל כדי לשמור על עצמי. מי שמרשה לעצמו (אחרי שהוא רואה את הבעיות שלי) לומר לי 'את קונדיטורית, את בטח אוכלת חצי ממה שאת אופה', ישמע יפה מאוד מה שיש לי לומר עליו ועל שכמותו. תתפלאי כמה רופאים נעימים, מקצועיים וסמפטיים בדרך כלל מרשים לעצמם להגיד כל דבר כשזה מגיע למשקל או לפריון ולא להרגיש לרגע שאולי הם מזלזלים מעט באינטליגנציה של מי שעומד מולם, ומשתמשים בצורה לא חיננית בכוחם מול הלקוח שלהם שהוא, מה לעשות, חסר-אונים וזקוק לעזרה (וצריך לשמוע את הדעה שלהם על המשקל שלו). אני לא חושבת שזה נובע מרוע לב או מחוסר מקצוענות. אני גם לא חושבת שצריך להתלונן על כל מי שלא מוצא חן בעיני מה שהוא אומר לי, אבל אני כן חושבת שהרופא רואה הרבה מדי פעמים את האג'נדה הפרטית שלו ולא את טובת החולה.

deena

New member
כשהוא אמר "רע מאוד"

את, במקום לשאול : 'למה?' בחרת לענות בעצבנות. כך, לא תצאי עם תשובות. היית צריכה 'להכריח אותו להקשיב' על נושא- שאת רצית לדבר עליו, אבל אולי הוא הגדיר את זה כבלתי רלוונטי? זכותך לדבר על כל נושא שתרצי, מול נותן שרות כלשהוא- אבל אם זה לא רלוונטי לנושא המדובר בו, ואם יש תור ארוך משתרך מאחורייך- יתכן שלא תקבלי בעקבות זה את השרות אותו ביקשת. אמנם הוא לא היה צריך כך להתבטאות- אבל מחובתך, לגרום לכל אדם שעומד מולך, ומבקשת ממנו שרות כלשהוא- לדרוש לקבל את השרות. רצית מידע ולא ביקשת? מי אשם? את או הוא?

orlyfu

New member
דינה, איך הבנת אותי על העוקם, חבל"ז

לא רציתי לשאול "למה" כי זה לא משנה. אם הוא חושב שנשים צריכות להקים משפחה יותר מוקדם, בשבילי זה מאוחר מידי. ואם הוא רצה "להסביר" לי שלידה מאוחרת מגבירה את הסיכויים לסרטן, גם בשביל זה מאוחר מידי. וגם אם הוא רצה להגיד משהו אחר בכלל, יש דרך להגיד את זה. בכלל לא רציתי לשאול אותו למה, רציתי שהוא לא יקח לעצמו את הזכות להיות גס רוח ולחוות דעה שלילית ונחרצת כל כך, בקשר למשהו כל כך מהותי בחיים שלי, בלי ששאלו אותו או בלי דיון קשור. אם הוא היה מדבר איתי בגיל 20 ופורס לפני אופציות, זה היה מצב אחר ובר שינוי. וגם לא באמת התכוונתי שרציתי לדבר איתו על ההסטוריה שלי, בכלל לא. אמרתי את זה בציניות. לגמרי לא הבנת מה אמרתי, ואני מוצאת את הטון המתנשא והמטיף שלך פוגע.

deena

New member
לא היתה לי כוונה לפגוע

וגם לא היתה לי כוונה לא להבין את מה שאמרת. הנחתי שכשאדם רוצה להביע את עצמו ושיבינו אותו- הוא יאמר או יכתוב את מה שהוא התכוון לאמר- ולא משהו אחר לחלוטין. הנחתי גם, שאנחנו באינטרנט, ואנשים ערוכים לכך שיתכן שיקבלו תגובה שהיא לא אוהדת, או לא תומכת בדעה האישית שלהם. הנחתי שכמו שאני מצליחה לקבל מידע מרופאים (ואני פוגשת הרבה שכאילו לאחרונה) לחלוטין בלי לפגוש בגסות רוח- כך יכולים גם אחרים. הנחתי גם, שאילו היה פונה אליי נותן שרות כלשהו- וזה כמובן כולל רופא- והיה מתייחס אליי בצורה שאני מפרשת כגסות רוח- הייתי מיד בוחרת במקור מידע אחר, ומשאירה אותו מאחוריי, לפצינט אחר. אבל זה רק אני. עמך הסליחה.

sharonmx

New member
בתור משיהיא שילדה בגיל 36...

תשימי עליו @#^$ גדול... זה לא עניינו ולא רלוונטי. אני מניחה שאת החישובים שלך עשית, וחוץ מזה, מה עכשיו, תשבי ותצטערי שלא ילדת בגיל 20? (שאלה רטורית, כן?...) אני הייתי מגיבה בדיוק אותו דבר.

למעלה