לימודים אקדמאים בגרמניה

loli2

New member
לימודים אקדמאים בגרמניה

קראתי כאן בפורום על אנשים שלומדים בגרמניה ולא כל כך הבנתי מה בדיוק הם לומדים. האם אתם לומדים בגרמניה רק את השפה הגרמנית או לימודים אקדמאיים רגילים? האם תוכלו להשכיל אותי בבקשה: -כמה עולים לימודי השפה הגרמנית בגרמניה? -כמה עולה שנת לימודים אקדמית באוניברסיטה גרמנית בלימודים רגילים (לא לימוד שפה)? האם אזרחים גרמנים /אירופאיים משלמים בכלל עבור לימודים אקדמיים או שזה בחינם עבורם ורק זרים צריכים לשלם? - מה זה מבחן ה DSH ? תודה.

berlinale

New member
קצת תשובות

- קודם כל, יש תפוז את פורום "סטודנטים בחו"ל" (711) וכל שני וחמישי אני עונה שם על אותן שאלות, אז כדאי לך להציץ. - כמה עולים: תלוי איפה. יש מקומות פרטיים ויש מקומות ממשלתיים (VHS, אבל בשביל זה צריך דבר ראשון אישור שהייה); ובין המקומות הפרטיים יש יקרים (למשל, ברליץ או מכון גתה) ויש יותר זולים (אני אישית שילמתי בזמנו כ - 160 אוירו לחודש לקורס אינטנסיבי כל יום). - עלות הלימודים באוניברסיטה ממשלתית שונה ממדינה למדינה (גרמניה היא פדרציה של מדינות). בחלק צריך לשלם שכר לימוד, בחלק רק מי שמתמהמה בלימודיו מעבר לזמן התקני (נגיד, לימודים של חמש שנים והוא כבר בשנה השביעית), ובחלק כולם לומדים ב"חינם", זאת אומרת, עם תשלום סמלי של דמי הרשמה בסמסטר (אני למשל כ - 500 אוירו בשנה, שזה שני סמסטרים, וזה כולל גם כרטיס "חופשי חודשי" לתחבורה הציבורית פה). חוץ מזה יש כמובן אוניברסיטאות וקולג'ים פרטיים ובהם משלמים גם משלמים. - לא. או שכולם משלמים אותו דבר או שכולם (לא) משלמים. בחלק מן המדינות עלה עכשיו הרעיון להנהיג שכ"ל לסטודנטים זרים, אבל כרגע זה רק רעיון (ואל תשאל אותי באיזה, כי אין לי מושג, אבל הייתי מהמרת על מדינות כמו באדן-ווטמברג). - DSH זה מבחן רמה בגרמנית, שבודק אם יש לך גרמנית ברמה מספקת כדי ללמוד באוניברסיטה. הוא מורכב - אאל"ט - מחלק כתוב (דקדוקי והבנת הנכתב) וחלק בע"ם (הבנת הנשמע ויכולת ביטוי). בהרבה אוניברסיטאות מספיק לעבור 50% כדי שהם יקבלו אותך.

loli2

New member
ראשית לכל תודה לך

תודה לך על התייחסותך האדיבה. אגיד לך מדוע אני שואל את כל השאלות האלה: אני עתיד לקבל בקרוב אזרחות גרמנית ושמעתי שבעלי אזרחות אירופית לא משלמים עבור שכר לימוד בכל מדינות השוק האירופי המשותף. אינני יודע אם זה נכון ולכן שאלתי אם רק זרים משלמים. האם הסכומים שסיפרת לי נכונים רק לגבי לימוד השפה הגרמנית או גם ביחס ללימודים אקדמאיים רגילים בכל מקצוע שהוא? (כוונתי לקטע עם ה-500 יורו הסמליים). האם רמת הלימודים במקומות הממשלתיים שסיפרת עליהם בסעיף הראשון זהה לזו הנלמדת במקומות הפרטיים? כי כאשר אקבל את האזרחות הגרמנית זה יכול להיות נחמד מאד לנסוע לגרמניה וללמוד שם גרמנית במוסד ממשלתי בחינם...נכון? אגב, האם המקומות הפרטיים לא דורשים אישור שהייה? ושוב, תודה רבה לך על התייחסותך האדיבה.

tokit

New member
שמעת לא נכון..

המצב בגרמניה מבחינת שכר לימוד אחיד לבעלי כל האזרחויות. אגב, יש מדינות בהן כן קיים שכר לימוד (בריטניה, למשל), ובמקרה זה גם בעלי דרכון של אחת ממדינות האיחוד לא פטורים ממנו. ה-500 יורו זה לא לגבי לימוד השפה אלא לגבי לימודים אקדמאיים במוסד ממשלתי, וגם זה רק במדינות בהן לא נהוג שכר לימוד. רמת הלימוד במוסדות הממשלתיים טובה מאוד. הרוב המוחלט של הגרמנים לומדים במוסדות האלה. זה כמו אוניברסיטת ת"א או ירושלים לעומת המכללות הפרטיות. איפה הרמה יותר גבוהה?? לא בכל אוניברסיטה ניתן ללמוד גרמנית כשפה זרה. זה גם תלוי ברמת הגרמנית שלך. אתה צריך לברר את הנושא. כל שהייה בגרמניה מעל ל-3 חדשים דורשת אישור שהייה. אבל אמרת שיש לך בקרוב דרכון גרמני, לא??

diday

Member
שמעת חלקית נכון

כאזרח גרמני המתגורר בגרמניה אתה יכול ללמוד בחינם במדינות אירופאיות אחרות רק מקצועות שאין אפשרות ללמוד בגרמניה. במקרה כזה גרמניה משלמת את שכר הלימוד באוניברסיטה הזרה, ויתכן (איני זוכר) שמגיעה לך גם קצבת מחיה. הדברים נכונים רק לגבי הלימודים הראשונים. אם למדת כלכלה ואתה רוצה ללמוד עכשיו ספרות הולנדית, אתה צריך לממן זאת בעצמך.

berlinale

New member
תקרא שוב

למרות שטוקית ודי-דיי היו נחמדים כדי להסביר לך שוב. ה - 500 אוירו זה לאוניברסיטה, וכדי להתקבל לאוניברסיטה אתה כבר צריך לדעת גרמנית. וגם זה, באוניברסיטה שלי, במדינה שלי. במדינות אחרות, או אפילו במכללות אחרות במדינה שלי, זה יכול להיות שונה (יכול להיות למשל שאין כרטיס תחבורה ציבורית). אין לימודים בחינם, כמו שכבר אמרו לך, לאזרחי האיחוד במדינות אחרות, אלא אם במקרה זה ככה באותה מדינה. למען האמת, בבריטניה למשל שכה"ל נקבע בכלל עפ"י תושבות (כלומר, אם גרת באופן חוקי במשך השנים האחרונות בתחומי האיחוד) ולא עפ"י אזרחות. אזרח גרמניה שהתגורר בישראל עד ללימודים אינו זכאי להנחה. אזרח טורקיה שגר באופן חוקי בגרמניה בשנים האחרונות כן זכאי להנחה. זה גם הגיוני - מי משני האנשים האלה שילם מיסים למדינה באיחוד האירופי? לימודי גרמנית, שוב, הם לא לימודים באוניברסיטה. ובכל מקרה, למעט פליטים וכל מיני מסכנים כאלה, אף אחד לא מקבל קורס חינם. רוצה קורס גרמנית חינם? לך ללדשכת הסעד ותטען שאתה לא מוצא עבודה כי אתה לא יודע גרמנית ואתה רוצה קורס גרמנית. אל תשכח רק שלפי חוקי הסעד של גרמניה הם יכולים לשלוח אותך לכל עבודה שתסכים לקבל אותך, זה לא קורס הכנה לאוניברסיטה אלא קורס הכשרה לעבודה. הקורסים במוסדות ממשלתיים (VHS - שזה קצת כמו מתנ"ס) עולים מחיר מאוד סמלי ובאמת במקרה שלהם אתה יכול בתור אזרח גרמני להירשם.

timor5

New member
חתיכת הנחה בבריטניה../images/Emo22.gif

למה לא גדלנו קצת בלונדון??????????????????????? הייתי אומר חתיכת הנחה הם מקבלים שם!!!!! Honours degree courses in most of the UK take just three years to complete, while in the USA and Australia they take four years. In Scotland, honours degree courses last four years - equivalent to doing an access and degree course elsewhere in the UK. European Union students with 'home fee' status pay fees at the standard rate of £1,100 per year for all undergraduate courses. For international students, universities set their own fees and they vary by subject and by institution. International fees for undergraduate courses will usually fall within the following ranges: - Arts £6,250 to £7,650 - Science £6,500 to £9,950 - Clinical £6,950 to £18,000 For living costs, you should budget for a nine-month academic year. Average living costs (covering accommodation, food, clothing, books, entertainment and travel) for an international student on a degree course are £768 per month in London or £600 per month elsewhere זה ציטוט מהלינק:http://www.educationuk.org/

למעלה