לונדון 2012- ציפיות

lexerrr

New member
לונדון 2012- ציפיות

האולימפיאדה האחרונה לא הייתה האולימפיאדה הכי טובה שלנו, אבל גילאי הספורטאים שלנו והישגים מסוימים שכן היו, פתחו תאבון לקראת לונדון. מבין המשלחת לבייג'ין לרוב המשלחת זו לא האולימפיאדה האחרונה. זה המקום להודות שוב לספורטאים שכנראה לא ימשיכו איתנו ללונדון: מיכאל קלגנוב, אלכס אברבוך, ציפי אובזילר, אניה גוסטמלסקי, היילה סטאין. בנוסף ישנם ספורטאים שאולי זו הייתה האולימפיאדה האחרונה שלהם: אירה ריסנזון, אריק זאבי ואולי תומר אור בן ה30. מלבד השבעה שמניתי, כל השאר יכולים להגיע ללונדון אם לא יהיו פציעות משמעותיות או פרישות בלתי צפויות. מתוך 43 ספורטאים בבייג'ין, 35 עשויים להמשיך ללונדון.... כנראה שנעשתה עבודה די טובה בפיתוח הספורט הישראלי בשנים האחרונות וסגל 2012 עשה את שלו ועוד נראה עוד יותר תוצאות משם. כמובן יש גם ספורטאים מוכשרים בנוער. אני אעשה סריקה כללית(לפי ענפים)- אחרי מי נצטרך לעקוב ב4 השנים הקרובות ומי אפילו יכול לחזור עם מדליה\גמר. אני מזמין אתכם להוסיף אם אתם מכירים ספורטאים עם פוטנציאל אמיתי להגיע ללונדון. ובהצלחה לכולם. אתלטיקה: אוי ואבוי. חוץ מניקי פאלי לא רואים תקוות אמיתיות. בלונדון הציפייה מניקי כנראה תהיה גמר לפחות(הלוואי!). חוץ ממנו- אולי סיוון ז'אן תתקדם לרמת קריטריון A, אולי מגידי יעשה את זה שוב. אולי קרויטר יתקדם ויגרום לכך שבפעם הראשונה יהיו שני ישראלים בקפיצה לגובה באולימפיאדה. בכל מקרה אני בעד לקבוע קריטריון צעירים שוב, ולשלוח כל(!!!) ספורטאי צעיר שיקבע קריטירון בינ"ל. חוץ מהשמות שהזכרתי אפשר אולי לקוות שגם טאראס שצ'רנקו שסיים שישי בעולם לנוער ב400 משוכות, יוכל להעפיל למשחקים(שוב-אולי כרטיס צעירים). שחייה: בייג'ין פתחה את התאבון. בלונדון נצפה כבר לכשלושה-ארבעה גמרים, שניים-שלושה חצאי גמר ואולי השתתפות של נבחרת שליחים(ברנע, בארי, מנדל ושפירא- שיאני ישראל ב100 מטר בכל סגנון יכולים להיות יופי של רביעיה. אולי אפילו שווים גמר). השחיינים שצריכים להיות שם הם מי שהיו בבייג'ין פרט לגוסטמלסקי(אולי גם לא צ'מה- אם ברנע ישתפר גם ב200) ובנוסף צריכות להצטרף לסגל עמית עברי ויוליה בנך שאולי עד אז גם יגיעו לרמת חצי גמר אולימפי. בקיצור בלונדון מעטים השחיינים שיגיעו בשביל לשחות רק במשחי בוקר(ושם כנראההמוקדמות יהיו בבוקר). בקיצור 7 שחיינים: שפירא, ברנע, מנדל, נבו, בארי, עברי ובנך. התעמלות: בעקרון אין לנו הרבה לאן להתקדם ברמת גודל הנבחרת. אבל מבחינת השאיפות יש לנו הרבה ציפיות. שטילוב יוכל ממש לסכן את המדליות בלונדון. הוא אחד מהצעירים בגמר וברור שזה לא יהיה קל אבל התקדמות שלו+צבירת הנסיון ההכרחי ועמידה בלחץ יכולים להביא לנו מדליה מאוד יוקרתית בקרקע. נצפה גם לגמר בקרב רב. נבחרת הבנות תמשיך להתקדם ואולי תסיים את האולימפיאדה הבאה יותר גבוה. הבנות מדברות אולי על מדליה- אם היו מנטרלים את הפוליטיקה בענף הייתי אומר שזו ציפייה סבירה. כרגע זהנראה לי קצת רחוק בגלל כל מדינות ברה"מ שדי טובות בהתעמלות. אבל שוב- הנסיון שנצבר וימשיך להצטבר יביא להישג גדול אף יותר מהמקום השישי בבייג'ין. בבודדות- ריבקין צריכה להיות שם והנסיון יהיה שווה אולי גמר נוסף. אם ריסנזון תמשיך נוכל למצוא שתי ישראליות בגמר ההתעמלות וזה יהיה מדהים. אני לא יודע מה קורה בגילאים הצעירים יותר. מישהו מכיר פוטנציאלים עתידיים בענף? נבחרת ההתעמלות צריכה להישאר באותו גודל- 7-8 ספורטאים ואולי הפעם גם מחליפה(לא ברורה ההתעקשות שהייתה בבייג'ין). טקוואנדו: הטקוואנדו צריך להתקדם. אני לא יודע אם יגדילו את מספר המשתתפים בבייג'ין בכל משקל, אבל בכל מקרה צריכים להיות שם יותר ישראלים. גטרר תתבגר, תתנסה ותהיה מועמדת למדליה וכמוה גם מירקין שכבר הצליחה באליפות אירופה. גם תום חובב יכול להיות מועמד למדליה אבל קודם שיעפיל ללונדון. עוד שניים שכדאי להזכיר הוא יוני בן אהרון ואדם סגיר הצעירים. בענף הזה צריך להשקיע יותר. חבל רק שכל ההשקעה יכול לרדת לפח בגלל מספר המקומות המצומצם ושיטת ההעפלה. בכל מקרה משלחת ישראל שתצא ללונדון בטקוואנדו צריכה להיות בת 2-3 ספורטאים. ואולי, אם אפשר, שהמשלחת שתחזור מבייג'ין תהיה בת 2-3 ספורטאים ומדליה. ג'ודו: בג'ודו יש מדליות כמעט בכל תחרות נוער בינלאומית. יש כשרון בנוער אבל עדיין לא מישהו כמו אריק זאבי או אליס שלזינגר שממש בלטו עוד בנוער(ואליס עדיין ג'וניורית!). בנוער של היום אפשר לציין בעיקר את שחר לוי ואת דוד ממיסטבלוב. אם אחד מהם יהיה בלונדון זו תהיה הצלחה. חוץ מהם אני מקווה מאוד שאריק ימשיך למרות הכל. בלונדון כבר לא נצפה ולא נלחיץ ואריק יוכל רק להפתיע. גל יקותיאל דוקא יעמוד במרכז הבמה. נצפה ממנו למדליה, אבל בג'ודו אי אפשר להבטיח כלום. אליס שלזינגר תתקדם תגדל ותתחזק ואם הכל יהיה טוב, תיאבק על מדליה גם היא. אבישר שיינמן שהיה ממש קרוב לבייג'ין צריך להתקדם עוד מספר מדרגות ולהגיע ללונדון. וגם יואל רזבוזוב צריך לחזור להיות יואל הישן והטוב ולסיים את הקריירה בלונדון.עוד אחתשתילחם על מקום תהיה טניה סימנטוב ששלטה באירופה בגיל נוער אבל המעבר לבוגרים לא עשה לה טוב. באותו משקל גם רוני שוורץ יכולה לתת פייט על הכרטיס. היא הייתה יותר קרובה מסינטוב לבייג'ין. אם יתנו לה להתאמן ולהצליח, אולי מיכל פיינבלט תוכל לחזור להיות מיכל של לפני בייג'ין. זו שדיברו עליה שאחת שאולי תצליח בביג'ין. אלון ששון בן ה22 יכול להתקדם ולהיות אחד הטובים באירופה במשקל עד 90 ק"ג. הבחור פשוט סוס והביא הצלחות בנוער. בכל אופן אני מקווה למשלחת ג'ודו בת 5 ספורטאים לפחות ואולי מדליה. שחייה אמנותית: מסורת הדואט צריכה להימשך. בפעם הבאה אולי גם נגיע לגמר. אם הצמד גלושקוב-יופה ימשיך, זה יכול להיות מאוד ריאלי. אם לא אז אתי לוי ואלכסנדרה קונין הצעירות יכולות להיות המחליפות שלהן. שייט: איזה תענוג לכתוב על השייט... נתחיל מהמדליסט האולימפי שלנו שחר צוברי. שחר הוא פוטנציאל לזהב בלונדון. אין ספק בכך אם מבייג'ין הוא כבר חזר עם מדליה. אבל לפני המתחרים שלו על המדליה תהיה לו תחרות גדולה מאוד מבית. נמרוד משיח, רון אסולין ועומרי חצור שזכו במדליות רבות בגילאי נוער יתנו לו פייט ויש גם אחד- גל פרידמן שיכול לחזור לאולימפיאדה שלישית. ומי יהמר נגד טו טיימס אולימפיק מדליסט? קיצר- יהיה מעניין... ממש מעניין מי יהיה מועמד למדליה בלונדון. חבל שאי אפשר לשלוח יותר מאד כי אם היה אפשר אולי יכולנו לצבוע אפילו שתי מדרגות של הפודיום בכחול ולבן. בנשים- מעיין דוידוביץ' תתקדם ותהפוך למועמדת למדליה גם כן. לי קורזיץ תיתן לה פייט על הכרטיס ואולי גם יש גולשות צעירות שאינני מכיר. 470 נשים- אם קורנצקי ובוסקילה ימשיכו גם הן יכולות להפוך לפוטנציאל למדליה. בפעם הבאה מקום גבוה כבר לא יפתיע אף אחד. אם הן לא ימשיכו- הצמד בוצר וטרכטנברג יכול להחליף אותן. הן כנראה לא יהיו מועמדות למדליה אבל ימשיכו את מסורת ה470 שלנו. בוצר וטרכטנברג כבר הביאו מדליות בנוער. 470 גברים- אודי וגידי יסעו שוב עם ציפיות גבוהות למדליה. אני מאמין ומקווה ש4 השנים הקרובות יהיו לא פחות טובות מהקודמות ולכן סביר להניח שהם יסעו לאולימפיאדה שלישית, אבל יש להם מתחרים מבית- ים אמיר שמתחרה בעקרון עם אייל לוין התחרה לאחרונה עם ליאור לביא. עם שניהם הוא הביא מדליות בנוער ולכן הם יכולים לתת פייט רציני לאודי וגידי. לייזר רדיאל- נופר אדלמן הייתה בסדר גמור בבייג'ין והוכיחה שהגיע לה. אני מקווה שהיא תגיע גם ללונדון. היא תקבל פייט מבופה בן חורין הצעירה. קראתי אתמול בפורום שיש ישראלי שמצליח בנוער גם בלייזר לגברים. מי יודע אולי הוא יגיע ללונדון. נקווה למשלחת של כ7 שייטים וגולשים.

lexerrr

New member
המשך

טניס: הרבה תלוי בכושר בעוד 4 שנים אבל אני מקווה שנראה משלחת של 4 ספורטאים: שחר פאר, דודי סלע ואנדיוני. אם הכל יתחבר אנדיוני יכולים אולי להיות מועמדים למדליה שוב, למרות שבטניס זוגות הכל די נזיל. סייף: מילס וחטואל יחזרו לאולימפיאדה שניה(בתקוה). אם תומר אור ימשיך אז אולי גם הוא ואם לא אז אולי אחד מהצעירים ברומח- מאור חטואל, אורן בסל או מאור אורן. השקעה חכמה יכולה להביא נבחרת רומח ללונדון. אליהם יכול להצטרף גרשון בסקין שמאוד הצליח בנוער. בסייף לנסיון תפקיד חשוב ולכן לוקח זמן רב לסייפים שהצליחו בנוער כדי להתקדם ולהצליח גם בבוגרים. אני מקווה שמשלחת הסייף תשמור על גודלה ותתקן את הרושם מבייג'ין. קליעה: באופן מסורתי יש זלזול בקליעה וזה נובע בעיקר מכך שאין הישגים משמעותיים באולימיפאדות. מבחינתי האולימפיאדה חשובה אך גם ה4 שנים שלפניה מאוד חשובות ולכן כל קלע שיצליח ב4 השנים הללו צריך להשלח בתקווה להפתעה. סטריק(אולי הפעם מדליה?) וסימקוביץ' צריכים להגיע ללונדון. אני מקווה שגם אגוזי יתקדם ויגיע לשם ואולי גם דנילוב ו\או איזו קלעית צעירה(מישהו אמר דניאל רוט מהיפה והחנון?;) ). גם אלה שטרנברג יכולה להתקדם לרמת מועדמת\משתתפת. 3 קלעים יהיה יפה. עד כאן הספורטאים שצריכים להיות שם. אבל מה עם הפתעות? ענפים שמתקדמים? למי עוד יש סיכוי? צמד כדורעף חופים נשים- מורן צור וג'יסלה רודריגס. אני לא יודע מה רמתן כרגע ביחס לעולם, אבל ישראל חייבת לפתח את הספורט הזה כאן. יש לנו את כל התנאים. אולי גם בגברים יבנו איזה צמד(אוהד רדקו וחן מאיר?). אני זוכר שניסו לפני אתונה ודי נכשלו. בקיאקים- אמנם קלגנוב פורש אבל רועי ילין עדיין כאן. מאוד התאכזבתי שהוא לא הצליח להעפיל לבייג'ין, בעיקר אחרי הציפיות שהוא יצר עם הגמר באתונה. אני מקווה שלקראת לונדון הוא יחזור ואולי איתו יהיה מישהו צעיר כמו ברק לופן(אולי עם שותף בזוגית). אני גם מאוד מקווה שקלגנוב יאמן לנו איזה כשרון חדש. באופניים- שלומי חיימי הוא פוטנציאל גדול לפי מה שאני מבין. אולי יעשה את זה? טריאתלון- אולי הפעם האלתרמנים יצליחו... באגרוף- יוסף עבדלגני היה מועמד אפילו לבייג'ין, אבל כחבר סגל 2012 הוא מכוון לשם. ענפי כדור- הכדורסל יכול להפתיע, בעיקר אם כספי יתקדם ואולי יגיע לNBA. הלפרין, לימונד ואוחיון יכולים להיות יופי של קו אחורי. בגבוהים יש לנו בעיות אבל אם הכל יתחבר יש לנו איזשהו סיכוי. בעיקר אם יגדילו את מספר הנבחרות בטורניר האולימפי. בנוסף פרויקט זלינגר בכדורעף נשים מכוון ללונדון. אני לא יודע אם ב8 שנים אפשר לבנות כמעט מאפס נבחרת ברמה בינ"ל אבל אני אנסה להיות אופטימי. כדוריד- בכדוריד הישראלי יש הרבה כשרון. אולי הנבחרת בראשות פומרנץ וסמולר בשנות השיא שלהם יכולה לעשות הפתעה ולהעפיל. שימו לב לגבי כמה ספורטאים כתבתי אולי מדליה... וכמה גמרים יכולים להיות. אפשר להיות אופטימיים. רק שיעבדו טוב גם בתחום המנטלי. יהיה מעניין... בהצלחה!

18zoot

New member
מצטער אבל אני חייב קצת לצנן את ההתלהבות

לא הבנתי את ההיגיון מאחורי הקביעה שלך בקשר לשחר צוברי, מדליית ארד = מועמדות לזהב עוד ארבע שנים. זה ממש לא מובטח כך, כמו שנאמר פה כבר בעבר הבעיה העיקרית שלו היא שהוא לא גולש טוב כאשר הרוח חזקה. כל מועמדות ספקולטיבית למדליית זהב תלויה באיך הוא ישפר את הגלישה שלו ברוחות חזקות בארבע השנים הקרובות וכמובן גם הרבה תלוי באתר הגלישה בלונדון, אם זה יהיה מקום בעל רוחות חזקות זה יכול להקשות עליו במידה גדולה. אנדיוני - אני באמת לא מבין את ההתלבהות של אנשים מהם, בניגוד לתחרויות הרגילות באולימפיאדה מתחרים גם טניסאים מובילים (ע"ע רוג'ר פדרר) שלא מתחרים בד"כ כלל בזוגות כך שאני חושב שהם פשוט לא טובים מספיק בשביל מדלייה.

yoss5

New member
אגב, דניאל רוט נמצאת בסגל 2012

לגבי נבחרות הכדור, אפשר לקוות גם להפתעה מנבחרת הכדורגל, שקיים סיכוי שתארח את אליפות אירופה ב-2011 (היא מתמודדת מול דנמרק, כשמארחת הטורניר ב-2009 היא שבדיה, כך שהסיכויים הם די ריאליים).

Sir Terry Wogan

New member
קשה לי להאמין שנזכה לארח

אין שום מניעה מבחינת אופ"א לתת לדנמרק שנתיים אחרי שוודיה את האירוח. אמנם מישל פלאטיני צריך לקיים הבטחות למדינות הקטנות, וזה כולל גם מתן הזדמנות לארח טורנירים מסוג זה, אבל ישראל צריכה להראות תכל'ס עבודה בשטח- המשמעות של טורניר כזה הוא בוודאי שני איצטדיונים חדשים ברמה גבוהה (חיפה, נתניה ופתח תקווה יסיימו עד אז?) וכמובן דחיפה מאסיבית של רשויות הספורט בארץ לנושא (אני חושב שההתאחדות לכדורגל תעדיף את האפשרות לארח כאן גמר גביע אופ"א לפני יורו לנבחרות עד גיל 21, שזה בכלל הזוי). וכמובן צריך לקוות שלא יהיו אי אילו בעיות בטחוניות... אם נצליח לארח, זה יהיה נהדר. אבל בכל מקרה, אסור לשכוח גם שככל הנראה ההקצאות לאירופה לטורניר הכדורגל בלונדון יירדו, בהנחה שבריטניה תרכיב נבחרת כדורגל מאוחדת לטובת המשחקים. יהיו במקרה כזה רק שלוש נבחרות שיעלו (כך היה הקריטריון לאתונה). גם עם יתרון ביתיות קשה לי להאמין שישראל תעמיד נבחרת צעירה שתסיים במקומות 1-3 באירופה. הרי הייתה לנו הזדמנות כמעט בלתי חוזרת להגיע לבייג'ין (אפילו לא היינו צריכים לעלות לחצי הגמר, תודות לאנגליה) וכאן המשיכו להתעסק במאבקים קטנוניים בין מאמני הנבחרות הבוגרת והאולימפית ובשאלה האם ומתי לשחרר שחקנים מהליגה וממחויבויות לנבחרת הבוגרת (חסרת הסיכויים), פחות משבוע לפני שהתחילה האליפות בהולנד...

snier1991

New member
יש פה הרבה דברים לא הגיוניים אבל אני אתייחס

לאחד בולט שממש צורם לי לאחרונה. כל רון קופמן מקשק ש אנחנו מצליחים בשייט כי יש ים אז אנחנו צריכים לפתח את ענף החופים יש לנו חוף יש לנו בנות בוא נעשה כדורעף חופים! לנו ולכל מדינה שנייה יש את זה אני לא רואה כדורעף חופים בכל חור אין לנו כדורעף ובנות החופים מגיעות לרוב משם, בנוסף בענף הזה יש שליטה אמריקאית סינית ברזילאית עם כל הכבוד לחוף שיש פה ישראל גם עם המדינה הייתה דיונה אחת גדולה עדיין זה היה בלתי אפשרי בשביל הישראלים להשתלב בין המעצמות הללו והכי חשוב קשה להוציא מדליה פה! זה כמו טניס אין משקלים אין סוגי סירות ואין מרחקים אין כלום יש רק קרב של כל הנשים על שלוש מדליות זה על גבול הבלתי אפשרי לסחוט פה מדליה ואני חושב שהטניס הוכיח את זה יפה מאד ואני אפילו לא מזכיר את בעיית הגובה הגנטית של הישראלים והישראליות שאוטומטית יוצרת בעיה ומצמצמת את הכמות האפשרית בהמון(ומשם לצמצמם למעוניינות ומשם למוכשרות וכו...)

nitsansh

New member
חול לא בעיה להזיז...

הרבה יותר קשה "לייצר" ספורטאים מצטיינים.... הדבר הכי חשוב כדי לייצר ספורטאים טובים זה מאמנים מעולים. לא משנה כמה מגרשי כדורעף חופים יהיו בארץ, אם לא יהיו מאמנים טובים אז לא יהיו ספורטאים טובים... או שהספורטאים יצאו להתאמן בחולות זרים, וזה הרי מה שקורה עכשו... בשורה התחתונה זה ענין של כסף... בישראל ספורטאים לא מתפרנסים מכדורעף חופים, ובלי כסף לשלם למאמנים הם לא יעבדו... אם אין מאמנים ברמה מספיק טובה בארץ אז צריך להביא אותם מחו"ל... אבל מאיפה יהיה כסף לזה? לאיגוד הכדורעף אין כסף לשלם לשופטים בליגות, ואין לו כסף למשחקי אימון לנבחרות... אפילו כסף לקב"ט שילווה את הנבחרת לא היה להם...

Sir Terry Wogan

New member
לא הכל מסתכם במדליות ואפילו לא בנציגות

באולימפיאדה. יש דברים לא פחות חשובים שבשבילם שווה לקדם ולפתח ענפי ספורט שונים. למשל, כל הזמן טוענים ש"אין בישראל תרבות ספורט" וממשיכים הלאה, אז איך תיווצר כאן תרבות של פעילות ספורטיבית המונית ושל עניין ציבורי בענפי ספורט שונים, אם לא יקצו לזה משאבים?? צריך לפתח פה כדורעף חופים כי זה ספורט שמשאבים טבעיים אליו לא חסרים במדינה כמו ישראל, כי הוכח כבר ברחבי העולם שהוא מצליח להביא פופולריות ואפילו ספונסרים מוכנים לשים בו כסף, ואם תיצור קהל מאסיבי שמשתתף, צופה ומתעניין בכדורעף חופים- ועם הרבה שיווק זה אפשרי- אתה תחשוף יותר אנשים לכדורעף באופן כללי, ייכנס יותר כסף לענף והמעגל יזין את עצמו רק בצורה חיובית. ואם ייצא לנו מזה צמד אולימפי כלשהו, גם אם הוא איננו מועמד למדליה, זה יהיה מצוין. גם מבחינת הישגיות, נראה לי שאפשר להגיע לזה לפחות ברמה האירופית...

nitsansh

New member
אם יהיו ספורטאים טובים, יבוא גם קהל...

שיווק זה דבר חשוב, אבל כשהמוצר לא מספיק טוב לא יעזור גם אלוף המשווקים...

אל תייחסו לי שובניזם, אבל

אני חושב שבמקרה הזה משווק טוב יכול לעשות פלאים (גם בגלל שהמוצר טוב, אבל לא רק בגלל הספורט שבעניין). פרסום שיכלול קטעים ותמונות של כדורעף חופים נשים מהאולימפיאדה- חלקם של המשחק עצמו וחלקם של הבנות על לבושן המינימלי יכול לגרור התעניינות עצומה ודחיפה חזקה של הענף קדימה. צריך באמת לעשות את זה כמו שצריך כי מצד אחד זה צריך להראות אטרקטיבי ומעניין ומצד שני שלא יראה כאילו כל העסק מסתכם בבנות בבקיני. אני לא יודע אם יסכימו למהלך כזה פה וכיצד הספורטאיות ישתפו עם זה פעולה, אבל אם ההתחלה תעבור בשלום זה יהפוך לאחד הענפים הפופולרים בארץ.

nitsansh

New member
אפרופו... הסיבה הרשמית ללבוש המינימלי היא

להקטין ככל שניתן את האפשרות שייכנס חול לתוך הבגדים... נ.ב. רק לפני כמה שנים התקיימה ביתל אביב אליפות אירופה לנוער, והיה מה לראות גם מבחינת הרמה (לא של ישראל, לצערנו...) וגם מבחינה פוטוגנית...

nitsansh

New member
בענין השייט והים...

בגביע אמריקה, התחרות היוקרתית ביותר בענף השייט, זכתה בפעמיים האחרונות קבוצה משוייץ... מדינה שאין לה מוצא לים... מכיוון שלא היה להם ים בשוייץ כדי לארח את התחרות האחרונה (לפי חוקי התחרות, המדינה המנצחת מקבלת את זכות האירוח בתחרות הבאה, וגם עולה אוטומטית לגמר), אז הם ערכו מכרז ובאירוח זכתה ולנסיה בספרד... אז אם יש כסף, אפשר להתגבר על כל בעיה טכנית...

snier1991

New member
זה מה שניסיתי לומר

זה שיש לנו ים לא יעשה אותנו אלופי ליגת הקיץ בכדורעף חופים של נביעות

Gkind15

New member
2 שאלות

1) ב-RS:X גברים, למה אפשר לשלוח רק ישראלי אחד? 2)למה אירה ריסנזון אולי לא תמשיך ללונדון? :)

18zoot

New member
תשובה לשאלה הראשונה

בענפים שמדובר בתחרות כנגד המשתתפים האחרים ולא בניסיון לשפר שיא אישי (לדוגמה בקפיצה במוט או בשחייה) מותר לכל מדינה לשלוח רק נציג אחד לכל ענף.

18zoot

New member
להפך, זה די הגיוני

תאר לך לדוגמה שמדינה שולחת 5 שייטים בדגם מסויים, טז יכול להיות שכולם יתחרו בניסיון להגיע כמה שיותר רחוק אבל יכול גם להיות שרק אחד מהם יתחרה באמת והארבעה הנותרים יעסקו בהפרעה (בדרכים חוקיות כמובן) למתחריו העיקרים מתוך מטרה שבן ארצם יזכה במדלייה. ברור שהתנהגות כזאת היא לחלוטין לא ספורטיבית ולכן יש היגיון בהגבלה הזאת.

Gkind15

New member
וואלה..

לא חשבתי על זה ככה... צודק....

nitsansh

New member
זה לא קשור

הסיבה שיש רק משתתף אחד ממדינה היא לאפשר ליותר מדינות להשתתף בתחרות האולימפית... זה לא רק בשייט.... גם בחתירה, קיאקים, ג'ודו, טקוונדו, האבקות, איגרוף ואולי עוד יש משתתף אחד ממדינה... חוץ משייט, בכל הענפים האלה גם באליפויות עולם או אירופה יש משתתף אחד ממדינה...

מה שאני ממש לא מבין

הוא מדוע לא מכניסים בישראל לשימוש את כל דגמי השייט:פין,ינגלינג,סטאר וכ'ו זה יקר,נכון אבל אם נשלח נציגים לאולימפיאדה ב10 תחרויות שיט שונות גם בטוח נזכה ביותר ממדליה אחת בכל פעם. וזה יותר מאשר כל הענפים האחרים ביחד, שעולים יותר (ביחד).

למעלה