לגבי חומוס תעשייתי

קניתי כזה בסניף מסויים של שופרסל

לא נראה לי שמוכרים ברשתות אחרות. יכול להיות שגם רק בחלק מסניפי השופרסל.

subotaj

New member
לא כל מה שרשום עליו לייט הוא

בהכרח בריא! אני ממליץ על הכנת חומוס מגרגרי חומוס בבית. מאוד פשוט, ויודעים בדיוק ממה הוא מורכב. אם יהיה ביקוש, אשמח לפרסם מתכון פשוט טעים ובריא!

תודה אבל

זה לא חומוס שרשום עליו לייט. אתה אתה יכול לבקר בקישור ולראות את המרכיבים והערכים התזונתיים.

אבל למה לא להכין לבד?../images/Emo4.gif../images/Emo26.gif

כרגע במג'ימיקס במטבח יש חומוס טרי וטעים. גם אם הוא לא לייט - הוא מכיל חומר משמר. חומוס הוא אחד מהדוגמאות היותר טובות למאכל שממש קל להכין לבד, שהתוצאה יוצאת טעימה יותר ובריאה יותר - ומשום-מה אנשים מעדיפים את האלטרנטיבה התעשייתית.

יש טעמים שונים בין חומוסים שונים

שמדובר על סנדוויץ' אני מעדיף חומוס תעשייתי רגיל או תעשייתי כמו שבקישור כי יש להם יותר טעם והם מעשירים את הכריך יותר טוב מחומוס ביתי.

קצת סותר, לא?..../images/Emo26.gif

1) כמו שאמרת - טעם זה עניין סובייקטיבי, אז להגיד ש"חומוסים תעשייתיים יש להם יותר טעם והם מעשירים את הכריך יותר טוב מחומוס ביתי" זה קצת לא מדוייק (בלשון המעטה). 2) אתה הבאת קישור שהמהות שלו היא בריאות. אתה ממליץ על החומוס כי "מוצר הרבה יותר בריא מהרגילים" ולא כי הוא יותר טעים. בעניין זה חומוס ביתי מנצח. אין חומוס תעשייתי (צבר, אחלה, שמיר, מיקי וכו') ללא חומר משמר.

לגבי החומוס שבקישור

הוא חומוס הרבה יותר בריא אבל עכשיו שאני חושב על זה הוא דומה בטעמו לחומוס של חומוסיות כך שאני מעדיף מבחינת הטעם חומוס כמו אחלה למשל בכריך שלי בגלל שיש בו יותר טעם והוא יותר עשיר. אני הייתי שמח אם היו מוציאים את אותו מוצר שיש בקישור עם טעם יותר דומה לחומוסים הרגילים שבסופר אבל ללא הכמות שמן הגדולה שיש באותם חומוסים. בחומוסים הרגילים יש חומר משמר וגם בחומוס שבקישור יש חומר משמר ואני לא יודע עד כמה חומר משמר לא בריא.

barakbl

New member
חומר משמר מאוד מאוד לא בריא.

אני זוכר שאיפשהו קראתי שהמעבר לקירור של המזון, הוביא לירידה משמעותית במספר החולים בסרטן מעי הגס (נדמה לי שזה סוג הסרטן המדובר) ומייחסים את זה לצמצום השימוש בחומרים משמרים במזון..... חומוסים תעשייתים הם כאלה מגעילים. חומוס אוכלים בחומוסיה או לא אוכלים בכלל :)

barakbl

New member
"ממש קל להכין לבד"

לא כל כך קל תאמת. צריך להשרותאת החומוס, לבשל אותו (בישול מאוד ארוך) וכו'... זה בהחלט דורש המון מאמץ והשקעה. אני אישית נמנע מלאכול חומוס בבית מהסיבה הזאת.

כל מה שאמרת - 5 דקות.../images/Emo26.gif

אתה הרי לא עומד ועושה בייביסיטר לחומוס כשהוא מושרה... וגם כשהוא מתבשל - אתה לא עומד לידו ובוהה בסיר. אז להוציא חומוס מהשקית, לשטוף ןלשים להשרייה - זה בדיוק 2 דקות. להעביר לסיר ולהדליק את הגז? עוד 2 דקות. עיקר "המאמץ" הוא דווקא בלטחון אותו ולתבלן - אבל גם כאן לא מדובר ביותר מ-5-10 דקות... אז "מאמץ והשקעה" ממש לא תופס כאן. הניחוש שלי הוא שלא ממש יצא לך להכין חומוס בבית יותר מפעם-פעמיים...

barakbl

New member
הכנתי בדיוק פעם אחת. ויצא לי בסדר.

תשמע, כשאתה מבשל חומוס, זה לוקח כמה שעות טובות של בישול וצריך לוודא שלא חסרים מים. אני לא יודע לגבי אחרים, אבל אני לא כל הזמן נמצא בבית, וצריך להשגיח.... לא יודע לי זה נראה די הרבה עבודה. אח"כ צריך גם לטחון ולתבלן כמו שאתה אומר. אז כן, נטו לא מדובר בהרבה עבודה, אבל בברוטו זה לוקח לא מעט. אנשים מעדיפים פתרונות אינסטנט מהירים (למרות שלדעתי הם זוועתיים מבחינה תזונתית ומבחינת הטעם). אני פשוט מסתפק בלאכול בחומוסיות טובות מעת לעת.

barakbl

New member
ואל תשכחש רבים מהכותבים כאן גרים

בדירות לא מצוידות, ככה שאין להם בהכרח את הציוד לטחון את החומוס (אני דווקא מאלו שיש להם, אבל כאמור, אני זה לא כולם).

טיפ: איך לקח לי פחות מדקה...../images/Emo26.gif

חברה שלי הכינה. התפקיד שלי: להוסיף לימון, לטעום ולאכול. כל היתרונות. מעט זמן הכנה. בלי חומר משמר. טעים. אידיאלי. [סייג: יש לציין שאני שטפתי כלים...
]

ופתרון לעצלנים

קנו גרגרי חומוס של סנפרוסט. כן, פויה, מקצרת תהליכים וכופרת שכמותך. אבל בתור אחת שלא מוותרת על החומוס הביתי ולפעמים לא מספיקה להשרות ולהתענות, זה אחלה פתרון. מפשירים במיקרו ושאר התהליך הוא רק של טחינה ותיבול.

אני הכנתי הרבה פעמים חומוס

כמובן גם עם טחינה משומשום מלא , אף פעם לא הצלחתי להשיג את הטעם החמצמץ המיוחד לחומוס מעולה של התעשיה או של החומוסיות ( וזה לא בגלל כמויות הלימון ). גם הצבע יוצא הרבה יותר צהבהב לעומת חומוס קנוי . יש משהוא שמסתירים מאיתנו .

למעלה