לגבי התואר של פרחי טיס...

shimie

New member
לגבי התואר של פרחי טיס...

יש מישהו שיודע האם יש הבדל בין תואר שהם עושים לבין תואר ראשון רגיל? ואם אין הבדל איך זה ייתכן? הם עושים בשנה אחת מה שאחרים עושים ב3-4 שנים...

BMWE

New member
1. תוכנית לימודים שונה

יש להם יותר קורסים כללים 2. הם עושים את זה בשנתיים - 3 סמסטרים בשנה.

morbe18

New member
מה שהם עושים זה ביזיון

יש לי חבר בקורס וראיתי בדיוק מה הם לומדים.. בוא נגיד שתואר זה לא ממש.. נסה אולי חיבור של כמה קורסים ביחד, הפחתה משמעותית בכמות החומר הנלמד ותקרא לזה תואר. הם לא יודעים שום דבר והם גם לא ידעו.

A Show

New member
../images/Emo45.gif לא רק זה

גם אם תסתכל על הסילבוס שלהם אז תראה שיש קורסים שהם עושים בסמסטר 7-8 שבאוניברסיטאות אחרות נחשבות כקורסי חובה וקדם בלבד שמיועדים לסמסטרים 3 מקסימום 4. ומשום מה גם לא נראה לי שיש להם יותר מידי זמן לשבת על פרוייקטים וכו' אז בטח גם הרמה וההיקף זה בלאי

shimie

New member
אבל...זה אותו תואר?

כלומר אחד שיצא עם תואר מהקורס ואחד מהאונ' זה אותו דבר ייחשב לו באזרחות? ואני הבנתי שזה שנה אחת!

BMWE

New member
נו באמת

טייס שלא עסק בתחום שלו X שנים ומישהו שיצא הרגע מהאונ', את מי אתה תעדיף להעסיק? כל הקטע של תואר אקדמי לקורס טייס הוא בגלל ההתחייבות של הטייסים לפרק שמן ארוך בו הם "לא" יכולים להוציא תואר. אני מקווה שהבנת את הגרשיים...

shimie

New member
את זה הבנתי...

שזה תואר "באוויר" בלי אחיזה... אבל שאלתי היא היפוטתית

Boris of BGU

New member
באזרחות טייס יהיה טייס

אני לא מאמין שאיזשהו טייס שישתחרר יעדיף לעסוק ב"מקצוע" שרכש. השיקולים פה פשוטים: כדי להתקדם בדרגות בצבא צריך תואר ראשון(החל מדרגת רס"ן אם אינני טועה) ובחיל האוויר מעדיפים שלטייסים יהיה מלכתחילה.

נכון מאוד

קראתי שבמחזור הזה התקבלו שניים שאין להם זכאות לבגרות. ממש מוזר איך הם יצליחו ללמוד תואר אקדמאי.

NiTanya

New member
בגרות

נדמה לי שגם בפורום היה בחור שסיפר שאין לו תעודת בגרות (הנייר) כי אין לו ציון בית ספרי בספורט. אני לא חושב שיש קשר הכרחי בין תעודת הנייר להצלחה בלימודים האקדמים, ולכן זו יומרה גדולה להגיד שאחד מתנאי הקבלה לקורס טיס צריך להיות תעודה. חוץ מזה שגם לתלפיות, למשל, לא נדרשת תעודת בגרות.

the new L

New member
למה צריך

בגרות בשביל להצליח בלימודים אקדמאיים? על האוניברסיטה הפתוחה שמעת? אמנם מערכת החינוך מנסה למכור את הבלוף שאי אפשר להצליח בלימודים אקדמאיים בלי השכלה תיכונית, אבל זה כלל לא נכון.

BMWE

New member
לא צריך השכלה אקדמאית

מספיק שיש נושא שמעניין את הבן אדם והוא מוכן להשקיע וללמוד. יש מספיק מקרים של אנשים שאין להם תואר באונ' והם ממובילי ההיטק בארץ.

gil levi

New member
אולי החומר שמלמדים בתיכון אינו

דרוש ללימודים אקדמים, אבל בכלל לא מופרך לומר שמישהו שלא הצליח להוציא תעודת בגרות מלאה יתקשה בלימודים אקדמים.

the new L

New member
גם לא נכון

כי אין שום קשר בין הצלחה בלימודי ספרות בתיכון לבין הצלחה בלימודי מתמטיקה באוניברסיטה.

gil levi

New member
קודם כל יש קשר

חלק מההצלחה בספרות נובעת מהשקעה בבית, מכאן שהצלחה בספרות מעידה גם השקעה בבית. השקעה בבית היא אחד מהגורמים להצלחה בלימודי מתמטיקה. מכאן שהצלחה בספרות מעידה במידה כלשהי על הצלחה בלימודי מתמטיקה בעתיד. ואפרופו מתמטיקה, נראה לי שהמתמטיקה משפיעה עלי (ראה שלושת השורות הנ"ל). דבר שני לפי הנתונים של המרכז הארצי לבחינות והערכה יש מתאם של 0.34 בין הצלחה בבגרויות לבין הצלחה בלימודים אקדמיים. למען האמת קצת קפצתי בראש כי לא למדתי סטטיסטיקה ואני לא יודע מה לעשות עם הנתון הזה. אבל אני מניח שעל סמך הנתון הזה כשלון קיצוני בבגרויות יכול להעיד על ציונים לא טובים באונ' באופן כוללני.

shacharm2

New member
קשור לא קשור קשור לא קשור

בוא נגיד ככה - מי שלא התאמץ ולא הגיע לתיכון ובגלל זה לא הצליח להוציא תעודה, אז אי אפשר באמת להגיד אם הוא יצליח או לא. מי שלא מצליח להבין חומר פשוט של 5 יחידות, 4 יחידות או אפילו 3 יחידות מתמטיקה, אל תצפה ממנו להבין מה זה התמרת פורייה. או בכלל להצליח בקורסי בסיס אקדמיים, אפילו אם הם "אקדמים" של טייסים.

למעלה